Dunaújváros Hetilap

A cafeteria-rendszert át kell alakítani?

doszerk - 2016. február 23. 18:25

Nem egyeztethetők össze az uniós joggal a SZÉP-kártya rendszer és az 'Erzsébet étkezési utalvány' rendszer egyes elemei - mondta ki keddi ítéletében az Európai Unió Bírósága.

Kende Tamás nemzetközi jogász szerint rövid időn belül lépnie kell a jogalkotónak.

Az uniós bíróság döntésének egyik jogkövetkezménye, hogy a magyar jogalkotónak át kell alakítania a cafeteriára vonatkozó jelenlegi rendszerét, lehetővé téve, hogy - az uniós jogszabályok szerint - külföldi vállalkozások, akár fióktelep formájában is szolgáltathassanak Magyarországon - magyarázta Kende Tamászi a hirado.hu-nak.

Ennek értelmében néhány hónapon belül szabaddá kell tenni a magyar piacot - folytatta. Ha ez nem történik meg, az Európai Bíróság egy következő eljárásban bírságot szabhat ki Magyarországra - jegyezte meg, hozzátéve, hogy egy másik ügyben a napi tétel félmillió euró volt. A nemzetközi jogász szerint ez nagyon súlyos jogsértés volna.

Kende Tamás úgy vélte, a keddi bírósági döntés hátrányt jelenthet Magyarországnak azokban a kártérítési perekben is, amelyeket nemzetközi bíróságokon indítottak korábban a külföldi szolgáltatók.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!

Újra lehet pályázni a Bursa-ösztöndíjra!

2025. okt. 12.

Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy a felvételi előtt álló diákok. A Bursa Hungarica részeként az önkormányzattól akár havi 18 ezer forintos támogatásban részesülhetnek.

Az égi műhelybe távozott Németh István órás

Az égi műhelybe távozott Németh István órás

2025. okt. 11.

Generációk ismerték és kedvelték, a szó leghagyományosabb értelmében volt mesterember Németh István: órásként évtizedekig dolgozott a városban, a közösség meghatározó személyiségeként, 70 évesen ragadta el a halál.

Ültetnek és gondoznak, virágosító munkájuk révén szépül a város (galériával)

Ültetnek és gondoznak, virágosító munkájuk révén szépül a város (galériával)

2025. okt. 10.

Idén már 26. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a "Virágos Dunaújvárosért" versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de ezúttal is díjazták az "Első Fecskéket", valamint a jubiláló virágosítókat is.

Negyven évet ünnepeltek a Bóbitában (galériával)

Negyven évet ünnepeltek a Bóbitában (galériával)

2025. okt. 09.

Zenés-verses gyermekműsorral ünnepelte fennállása negyvenedik évfordulóját a Bóbita Tagóvoda szerdán délelőtt és a remek hangulatú rendezvényen városunk közvetlen vezetése is részt vett.

A menhelyi állatoknak is jár a második esély

A menhelyi állatoknak is jár a második esély

2025. okt. 09.

Az állatok világnapjához kapcsolódóan számos figyelemfelhívó programot szerveznek Dunaújvárosban is. Az állatok tisztelete és megbecsülése azonban nem csak egy napra korlátozódik – hosszú évekig kell felelősséget vállalni jólétükért. Így az Ebrendészeti Telep védencei is megérdemlik a szerető otthont. 

A város zöldítését segíti az Urbact projekt

A város zöldítését segíti az Urbact projekt

2025. okt. 09.

Nemzetközi delegáltak, szakemberek, egyetemisták és meghívott vendégek gyűltek össze a Szalki-szigeten. Elérkezett a sokat emlegetett Urbact IV. BioDiverCity projekt záróeseménye – szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel zárták a programot.

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

Közös főhajtással a hősök emléke előtt (videóval, galériával)

2025. okt. 08.

Dunaújvárosban is megemlékeztek a 13 aradi vértanú és Batthyány Lajos miniszterelnök hősiességéről és bátorságáról. A ’48-as emlékműnél tartott eseményen fellépett Polgár Lilla színművész; beszédet mondott Czeglédi Péter Pál református lelkész.