Hétvégén már 20 fok is lehet
Napsütéses és borúsabb napokra is készülni kell, kisebb esők is lehetnek, de fokozatosan melegszik a levegő, a hétvégén néhol akár 20 Celsius-fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn hajnalban az ország nagyobb részén gyengén felhős időre lehet számítani, de elsősorban a Zempléni-hegység környékén, a Tiszántúlon és az Őrség tágabb környezetében megnövekszik a felhőzet, és errefelé egy-egy zápor is kialakulhat. Napközben a főváros környékén és az Alföld középső részén valószínű a legtöbb napsütés. A Dél-Dunántúlon, valamint a Nyírségben és Borsodban felhősebb lehet az ég, de számottevő csapadék ezeken a területeken sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 5 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 11-16 fok között alakul.
Kedden északon változóan felhős idő várható többórás napsütéssel, délen a nap első felében ugyanakkor még erősen felhős lesz az ég, majd ott is szakadozik a felhőzet. Főként délnyugaton, délen valószínű több helyen eső. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 6 fok között valószínű, de északkeleten hűvösebb is lehet. Nappal 8-13 fokig melegszik a levegő.
Szerdán többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, helyenként kisebb eső, zápor is előfordulhat, jellemzően a déli határ mentén. A leghidegebb órákban 0, napközben 10 fok körül alakul a hőmérséklet.
Csütörtökön több órára kisüt a nap, de néhol kisebb zápor még előfordulhat. Ugyanakkor nagy területen megerősödik, helyenként viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet 9-13 fok között valószínű.
Pénteken eleinte napos idő várható, majd délutántól északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem várható. A leghidegebb órákban 0 fok körül, napközben 10-14 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett csak elvétve fordulhat elő jelentéktelen zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet 1-6, a legmagasabb hőmérséklet 14-17 fok között valószínű.
Vasárnap túlnyomóan napos idő várható, csapadék nem lesz. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 6, a maximumhőmérséklet 16-20 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: elsősavató zöldben és sárgában
2025. okt. 11.
Évtizedes hagyomány a Vasvári iskola elsősavató ceremóniája, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény a közelmúltban emelete az iskola teljes jogú polgárainak sorába a legkisebbeket – szokás szerint ünnepélyes keretek között! Hangkép.
Adózási kedvezmények kihasználása adótanácsadással: mik a lehetőségek?
2025. okt. 10.
Egy társadalom olyan közösség, mint minden más – felelősek vagyunk egymásért, segítenünk kell az arra rászorulókat, támogatni a közösség számára fontos célokat. Ennek az egyik fontos eszköze az adózási kedvezmények biztosítása. (X)
DSTV: ősz a piacon
2025. okt. 07.
A piacozás nem ment ki a divatból, derül ki a DSTV összegzéséből. Bár a forgalom csökkent az utóbbi időben, a város közössége változatlanul előszeretettel választja az itteni bázis kínálta előnyöket – a minőségi, sokszor helyi, térségi választék mellett a közösségi élményt is. Hangkép.
Milyen a tökéletes karikagyűrű?
2025. okt. 06.
Az esküvő szervezése sok izgalmat és döntést tartogat, de kevés elem bír akkora szimbolikus erővel, mint a karikagyűrű. Ez az ékszer kísér majd bennünket a mindennapokban, emlékeztetve a Nagy Napra, a kimondott "igenre" és arra az ígéretre, amit egymásnak tettünk. (X)
Szeles nyitány után csöndes, napos őszi idő
2025. okt. 06.
Változékony, és sajnos továbbra is döntően csapadékmentes hetünk lesz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. Csak elvétve lehetnek kisebb záporok – de már igazi őszre készülhetünk.
DSTV: szép eredménnyel versengtek
2025. okt. 06.
Különleges megméretés remek eredményéről számol be a DSTV összegzése. A városvezetés az elmúlt években rendszeresen köszöntötte azokat a sportolókat, akik kiemelkedő eredményt értek el a hazai és nemzetközi versenyeken. A napokban rendhagyó köszöntésre került sor. Hangkép.
Együtt a mellrák elleni küzdelem jegyében – már másodszor! (galéria)
2025. okt. 05.
A részletes beszámolóra még várni kell, de mutatjuk az eseménysorozat emlékezetes pillanatait: idén immár másodszor figyelmeztetett a mellrák elleni küzdelemre, a prevenció és a korai felismerés fontosságára a Figyelj rá(n)k! elnevezésű közöségi kezdeményezés programsora szombaton.