Dunaújváros Hetilap

Energiahivatal - Zavartalan volt a földgázellátás a télen

doszerk - 2016. április 26. 8:33

A három téli hónapban 3,43 milliárd köbméter földgázt fogyasztott az ország, csaknem ugyanannyit, mint egy évvel korábban ugyanebben az időszakban; a gázellátás zavartalan volt - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).

Az idei tél hőmérsékleti adatai minimális eltérést mutattak az előző évihez képest, a 2015 decembere és 2016 februárja közötti három hónap átlaghőmérséklete 2,32 fok volt, míg egy évvel korábban 2,24 fok volt a három téli hónapban az átlaghőmérséklet. Ezzel összhangban a teljes hazai földgázfogyasztás 3,46 milliárd köbméter volt az előző télen, kevéssel több, mint most - ismertette a MEKH.

A teljes felhasználásból csaknem 1,65 milliárd köbmétert tett ki a lakosság fogyasztása ezen a télen, egy évvel korábban 1,62 milliárd köbmétert. A MEKH a téli időszakban több forgatókönyv szerint is előrejelzést készített az ellátásbiztonság érdekében. A gázszolgáltatás zavartalan, az ellátásbiztonság végig garantált volt, a hazai földgázrendszer hidegebb idő esetén is biztosította volna a fogyasztók földgázszükségletét - közölték.

A fogyasztást a hazai földgáztermelés, az import források, valamint a kereskedelmi tárolókban lévő földgázkészlet fedezte, a biztonsági tárolókban lévő készlet használatára nem volt szükség - tették hozzá. A tájékoztatás szerint elkezdődött a felkészülés a következő téli időszakra, megkezdték a földgáztárolók újratöltését.

A biztonsági készlet mennyiségét miniszteri rendelet írja elő. A kereskedelmi tárolókban - a tárolás költségeit is figyelembe véve - az optimális tárolási mennyiségre törekszenek a földgázkereskedők. Az egyetemes szolgáltatók minimális betárolási mennyiségét jogszabály rögzíti, kalkulálva a lakossági fogyasztással - áll a MEKH közleményében.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

"Közösséget építeni – ez volt a célom az első perctől"

"Közösséget építeni – ez volt a célom az első perctől"

2025. dec. 08.

Az év vége mindig a számvetés ideje. Így van ez Dunaújváros közéletében is, ahol lassan lezárul az esztendő, mindenki készíti a mérlegét arról, mi sikerült, mi vár még megoldásra. A Római városrész jelentős részét képviselő, egyben az Ifjúsági, Sport és Turisztikai Bizottság elnökeként dolgozó Motyovszki Mátyás nemcsak a városrészről, de sok minden másról is beszélt.

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

Segíts, hogy segíthessünk – női higiéniás termékeket várunk a CSÁO rászorulóinak

2025. dec. 07.

Új pillérrel bővül a DO/DSTV műhelyének karácsonyi ajándékgyűjtő akciója a Családok Átmeneti Otthona javára: a hat éve futó Levelek a Jézuskának program keretében az intézmény női lakóin is a közösség erejével szeretnénk segíteni. Felhívás!

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

Szeretethétre készülnek az ápolóotthonban

2025. dec. 07.

Folytatják a nemes és szép hagyományt, idén is megrendezik a Szeretethét elnevezésű programsort a Jószolgálati Otthon Közalapítvány Bercsényi utcai egységében. Napra nap kedveskednek meghívottak az ápolóotthon lakóinak – már az ünnepi hangolódás jegyében.

 

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

A remény lángja lobban fel vasárnap az ünnepi koszorún

2025. dec. 06.

Közös gyertyagyújtással, műsorokkal, és gyermekprogramokkal folytatódik az Adventi Forgatag vasárnap a Városháza téren. A program természetesen nyitott, mindenkit szeretettel várnak!

 

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

2025. dec. 06.

Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

2025. dec. 05.

Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

2025. dec. 05.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.