Dunaújváros Hetilap

Új járdák a Rómain

Pálinkás István - 2016. április 30. 19:15

Elkészült a Fáy András utca 1. és a Martinovics Utca 17. szám mögött az új járda, utóbbi már egy meglévő játszótéren halad keresztül.

A munkálatokról a kivitelezést végző DVG Zrt. vállalkozási, műszaki és ingatlankezelési ágazatvezetője, Nagy Zsolt beszélt lapunknak.

- Társaságunk tavaly megtervezte, majd engedélyeztette mindkét járda építését, és idén elkészült. Ebben a körzetben még a Martinovits utcában a parkoló mellett is elkészült egy járda, ahonnan a lépcsőházat lehet megközelíteni a parkoló felől. A Fáy András utcában a műfüves pálya mellett kialakítottunk egy térköves területet, amely az ottlakók által akár piknikező hellyé válhat. Ezzel egy időben elkészült a járda vízelvezetése, továbbá a Fáy András utcánál betonfeljáró rámpát újítottunk, akadálymentes feljárót is építettünk. A Fáy 1 mögött két bevezető járdát is megvalósítottunk, szintén azért, hogy a parkolókból könnyebben megközelíthessék az ott élők az otthonukat.

A rovat további hírei: Közélet

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

2025. már. 28.

Dunaújváros önkormányzata idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.

A város ereje az odafigyelésben rejlik

A város ereje az odafigyelésben rejlik

2025. már. 27.

Az Útkeresés Segítő Szolgálat és az Érted vagyunk 1987 Alapítvány az év minden szakában várja a felajánlásokat a menstruációs szegénység visszaszorítására. A nemes kezdeményezést Szabó Zsolt alpolgármester is méltatta és támogatta.

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

2025. már. 27.

Sokszínű, gazdag kiállítás nyílt a Szertelen Házban. Orsós Gábor első önálló bemutatkozása az alkotó festményeit, rajzait és kerámiáit vonultatja fel. A beszédes, mély tartalmú és olykor megrázó képeken a művész egész élete visszaköszön – megmutatja küzdelmeit és sebezhetőségét.

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

2025. már. 27.

Fontos és örömteli fejlesztés apropóján tartott sajtótájékoztatót Pintér Tamás polgármester, a Hungast csoport képviselői, illetve Kratzmajer Zoltán a Széchenyi István Gimnázium igazgatója. Immáron a gimiben is svédasztalos menza várja az iskola tanulóit.

Az avarégetésnek is vannak szabályai

Az avarégetésnek is vannak szabályai

2025. már. 26.

Itt a tavasz, közeledik az igazán jó idő, amikor a szabadban töltött órák száma is megnő. Aki kertet gondoz, az pontosan tudja, hogy a kerti munkálatok is megkezdődnek ilyenkor, és ez sok esetben avarégetéssel is jár. Orosz Csaba önkormányzati képviselő viszont arra figyelmeztet, hogy ezt is a szabályok betartásával kell tenni.

Visszatér a dunaújvárosi autóvásár április 6-án

Visszatér a dunaújvárosi autóvásár április 6-án

2025. már. 26.

Az elmúlt évek egyik legjobban sikerült kezdeményezése Mezei Zsolt alpolgármesterhez köthető: április első vasárnapján ismét lesz dunaújvárosi autóvásár! Az akció 2024-ben már bizonyított, decemberben azt ígérték, folytatódik. Így is lesz.

Közös akciót kezdenek a Duna védelméért

Közös akciót kezdenek a Duna védelméért

2025. már. 25.

Természetes vizeink megóvása fontos feladatunk. A víz nélkül nincs élet, édesvizeink pótolhatatlan értékek, amelyeket gondoznunk kell. Példaértékű összefogás rajzolódott ki Dunaújvárosban a Duna-part megtisztítására – a Kék Duna Környezetvédelmi Projekt szemléletformáló akciójához rengetegen csatlakoztak – köztük a város önkormányzata is.