Parázs Varázs - Profi zsűri kóstolja majd az ételeket
Hargitai György mesterszakács már több éve zsűrizi a Parázs Varázson készülő finomságokat. Így lesz ez idén is, két társával fogják körbejárni a több mint háromszáz asztalt, és a gasztronómiai versenyre nevezők ételeit szemlézik.
- Az országban egyedülálló ez a program, a legnagyobb hazai grillparti. Örömteli, hogy év mint év megrendezik, és egyre nagyobb sikere, népszerűsége van. Nagyon kedvesek a csapatok, kiváló a hangulat. Vannak olyan asztaltársaságok, akik kifejezetten a gasztronómiai versenyre készülnek, és vannak olyanok is, akik csupán piknikezni, kikapcsolódni jönnek a családdal, baráti társasággal. Ők is megtisztelnek minket, és ha a versenyre nem is neveznek, szívesen elbeszélgetünk velük.
Nehéz helyzetben van a háromtagú zsűri, hiszen nagyon sok résztvevője van a programnak, és mindössze néhány óra áll rendelkezésükre végigjárni az asztalokat, kiválasztani a legfinomabb ételeket.
- Úgy szoktuk csinálni, hogy hármunk között elosztjuk a területet, körülbelül nyolcvan-száz asztalt egyedül járunk végig. Felírjuk az általunk tíz-tíz legjobbnak ítélt ételt, majd erre a harminc helyre együtt is visszamegyünk - meséli a zsűrizés rejtelmeit Hargitai György.
A csapatok többsége a grilleken vagy tárcsákon sütögeti a húsokat, zöldségeket, de sokan teszik le a voksukat a bogrács mellett, sőt, volt már példa arra is, hogy rántott húsokat készítettek olajsütőben. A zsűri két kategóriára osztja az ételeket a szemle során: külön díjazzák a grillezett, és külön a bográcsban készített ételeket. Hargitai György néhány jótanáccsal is szolgált olvasóinknak és a Parázs Varázs szakácsainak:
- Amikor sütik a pecsenyét, érdemes a pácos olajjal kenegetni közben, hogy ne legyen száraz a hús, és még ízletesebb is lesz. Ne süssük túl a húst, mert akkor kiszárad. Egy picivel előbb kell levenni a grillrácsról, vagy a tárcsáról, mert majd a tányéron fogja elérni a kész állapotát. Vigyázzunk arra is, hogy a parázs begyújtásánál ne használjunk túl sok tűzgyújtó folyadékot, mert akkor be fog ivódni az ételbe, és rossz, kellemetlen íze lesz.
A rovat további hírei: Közélet
Köszöntő – húsvét ünnepén
2025. ápr. 21.
"Kívánom, hogy a húsvéti időszak örömmel, szeretettel, reménnyel és megújulással legyen tele!" – az ünnep alkalmából Pintér Tamás polgármester köszöntőjét olvashatják.
500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért
2025. ápr. 20.
A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8157 kenyeret vásároltak a városlakók, amelyek árából a virtuális alapba bekerülő 50 forintoknak köszönhetően 407 ezer 850 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az önkormányzat által végül 500 ezer forintra kerekített adományban ezúttal a Rostisok Jövőjéért Alapítvány részesült.
DSTV: tojással és tésztával segítettek
2025. ápr. 20.
Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz, derül ki a DSTV összegzéséből. A beszámolót már olvashatták: országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér Megyei 4. választókerület elnökeként segített a tojás- és tésztavásárban. Hangkép.
Új díj – a szívvel-lélekkel ápolóknak
2025. ápr. 19.
Idén először, de a szándék szerint nem utoljára tett közzé felhívást egy új elismerésre a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet. A Szívvel-lélekkel Ápoló Közösség díjról kizárólag a betegek döntenek – két forduló során.
Segítették a nyuszi munkáját
2025. ápr. 18.
Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.
Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó
2025. ápr. 18.
Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.
Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!
2025. ápr. 18.
Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!