Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Aranydiplomások köszöntése

Közélet
kórház
egészségügy
aranydiploma
köszöntés

facebook megosztás

A Szent Pantaleon Kórház auditóriumában köszöntötték ma délután az idén aranydiplomát kapott nyugalmazott orvosokat.

A hagyományoknak megfelelően idén is ünnepélyes keretek között adtak jubileumi díszoklevelet az évtizedekkel ezelőtt végzett orvosoknak. 2014. november 28-án a Szegedi Egyetem Általános Orvostudományi Karán Jubileumi díszoklevelet adományoztak a karon 70, 60 és 50 éve diplomát szerzett orvosaiknak. Az arany díszokleveles (50 éves diploma) orvosok között köszöntötték dr. Bíró András főorvost, aki a szemészeti osztály osztályvezető főorvosaként ment nyugdíjba, gyógyszerészként végzett feleségét dr. Bíróné dr. Zombori Évát, aki a laborunk munkáját erősítette nyugdíjba vonulásáig.

Aranydiplomát vehetett át dr. Garbacz Katalin nyugalmazott gyermek háziorvos is a Szegedi Tudományegyetemen 2014 novemberében. Budapesten, a Semmelweis Egyetemen októberben ünnepelték az ötven évvel ezelőtt diplomázott orvosaikat, azon az ünnepségen dr. László Margit nyugalmazott gyermek háziorvos vett részt. A Szent Pantaleon Kórház a ma megtartott főorvosi értekezlet keretében köszönte meg a kitüntetettek hosszú évtizedes munkáját.

Dr. Bíró András
1964-ben kapta meg orvosi diplomáját Szegeden. 1978 januárjában került kórházunk szemészeti osztályára, osztályvezető főorvosként. Bíró főorvos új terápiás és műtéti eljárásokat vezetett be az osztályon. Az országban elsők között vezette be a motoros trepánnal trabeculectómiás nyílás készítését, az open sky vitrectomia végzését, ami nagy előre lépésnek számított a szemészeti gyógykezelés területén.

1985-től műlencse beültetéseket is végzett az osztályon. A betegellátás színvonalának emelésével országos szinten elismert szemészetet alakított ki kórházunkban. 1994-ben a Dunaújváros Egészségügyéért díj városi elismerésben, 1996-ban Szent Pantaleon Emlékéremben részesült. Dr. Bíró András főorvos úr nyugdíjba vonulásáig vezette a szemészeti osztályt.

Dr. Bíróné dr. Zombori Éva
1964-ben gyógyszerész szakon végzett, férjével, dr. Bíró Andrással együtt diplomázott Szegeden. Gyógyszerészetből 1976-ban szakvizsgázott, majd 1982-ben a laboratóriumi szakvizsgát is letette, mellyel egy időben nevezték ki a rendelőintézeti laboratórium vezetőjévé.

Kiváló munkája elismeréseként Miniszteri Dicséretben részesült, illetve 1997-ben Szent Pantaleon Emléklapot is kapott. Dr. Bíróné dr. Zombori Éva férjével együtt ment nyugdíjba. Egyik unokájuk a nagypapa szakmáját megszeretve, szemész orvos lett.

Dr. Garbacz Katalin
1964-ben kapta meg általános orvosi diplomáját Szegeden. 1968-ban csecsemő és gyermekgyógyászatból, majd 1996-ban iskola-egészségtan és ifjúságvédelemből szakvizsgázott. Orvosi munkáját a Kecskeméti Megyei Kórház gyermekosztályán kezdte. 1968-ban férjével, dr. Góg Bélával Dunaújvárosba költöztek. 1984-ig a városi alapellátás vezetőjeként dolgozott, majd 1985-től gyermek felülvizsgáló főorvos lett. 1991-től nyugdíjba vonulásáig, 2008-ig gyermek háziorvosként gyógyított.

Nyugdíj mellett 2013-ig az Egészségmegőrzési Központban dolgozott iskolaorvosként. 2003-ban a Fejér Megyei Önkormányzat Dr. Berzsenyi Zoltán díj elismerésben részesítette. Főorvosnőt sok, ma már felnőtt volt páciense is gyermeke orvosának választotta. Két fiú gyermeke közül egyik apja nyomdokait követve sebész orvos lett.

Dr. László Margit
A Budapesti Orvostudományi Egyetemen végzett 1964-ben általános orvosként. A székesfehérvári kórház fertőző és gyermekosztályán kezdett dolgozni. 1968-ban szakvizsgázott csecsemő-gyermekgyógyászatból. Pályafutását 1970-től Nagylókon, majd Sárbogárdon körzeti orvosként folytatta.

1975-ben kezdte meg gyógyító munkáját Dunaújvárosban gyermek háziorvosként, melyet 2008. december 31-éig, nyugdíjba vonulásáig folytatott. 1980-85. között a járás körzeti gyermek szakrendelését is végezte. Praktizálása alatt sok száz gyermeket gyógyított, indított el gondoskodásával az életbe. Nyugodtságával, higgadtságával állt mindig a szülők mellett gyermekük gyógyításakor.

spigott - 2014. dec. 22.

A rovat további hírei: Közélet

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

2025. dec. 16.

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

2025. dec. 16.

Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.

DSTV: életmentő óvónők

DSTV: életmentő óvónők

2025. dec. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő