A Petőfi iskola végzősei is elballagtak
Diákként utoljára sétált végig az iskola folyosóin és tantermei közt az a hatvanöt ballagó tanuló, aki tegnap búcsút intett általános iskolás éveinek és a Petőfinek.
A ballagás alatt sok diák lépett fel a színpadra és búcsúzott el az iskolától, tanítóiktól és diáktársaiktól, egyiküknél el is tört a mécses közben. Mint mondták, a vonulás közben sok emlék felidéződött bennük, köztük az első napjuk nyolc évvel ezelőtt, mikor félénken, izgatottan léptek be az iskolába, majd miután megismerték egymást és elrepült az első négy év, egyre bátrabbakká is váltak. Rideg István intézményvezető búcsúbeszédében azt mondta, itt az idő a továbblépésnek és annak, hogy máshol is szerencsét próbáljanak a diákok. A szülőknek megköszönte azt a rengeteg segítséget, amit kaptak, és azt kívánta, hogy továbbra is ennyi örömük legyen gyermekeikben, mint ez alatt a nyolc év alatt. A diákoknak pedig sok sikert kívánt az elkövetkezendő kihívásokra, melyekre reméli, hogy a Petőfi kellően felkészítette őket. Végül az oklevelek és a könyvjutalmak kiosztására került sor.
A rovat további hírei: Oktatás
Új diplomásokat köszöntöttek az egyetemen
2025. júl. 01.
Összesen 327 magyar és 57 külföldi hallgató tett sikeres záróvizsgát Dunaújvárosban. A frissen végzett egyetemistákat a városvezetés nevében Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester köszöntötte s kívánt nekik sok sikert a pályafutásuk következő szakaszára.
DSTV: lakatoltak a zeneiskola búcsúzói
2025. jún. 30.
Kitört a vakáció a Sándor Frigyes Zeneiskolában is, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ünnepélyes évzáró ünnepség keretében a hagyományoknak megfelelően idén is felkerültek a lakatok az intézmény melletti szoborra. Hangkép.
DSTV: ballagás a Szabó Magda iskolában
2025. jún. 29.
A legutóbbi ballagással lezárult egy korszak a BIROK Szabó Magda Tagintézményében, derül ki a DSTV összegzéséből. Az iskolából a tanév végén egy osztály ballagott – az az osztály, amely még a Szilágyiban kezdte meg a tanulmányait. Hangkép.
DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is
2025. máj. 17.
Ahogy az év végéhez közeledve mindenütt, a Rosti iskola gimnazistái is ballagással búcsúztak intézményüktől a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény több okból is különleges volt. Hangkép.
DSTV: elballagtak a Rudas végzősei
2025. máj. 16.
Az intézmény és a végzős diákok számára is fontos mérföldkő a ballagás, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rudas középiskolában 4 osztály 104 diákja vett búcsút a közelmúltban az alma matertől. Hangkép.
A diákcserét ünnepelték a Dózsa iskolában
2025. máj. 15.
Bensőséges ünnepség színhelye volt a fennállása 45. évét ünneplő Dózsa György Általános Iskola a napokban abból az alkalomból, hogy éppen 25 éve indult útnak Németországba a partnerintézmény meghívására az első dózsás diákcsoport.
DSTV: a legkisebbeknek is nyitva a kőtár
2025. máj. 15.
Ahogy minden évben, úgy idén is tartogatott érdekességeket a gyerekek számára a Körlánc elnevezésű kezdeményezés. Az óvodás csoportok ezúttal az Intercisa Múzeum római kori kőtárába látogattak el – izgalmas foglalkozások sora várta a kicsiket. Hangkép.