Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Varázslatos élővilág - Kiállítás az MMK Galériában

Vass Ádám - 2016. július 5. 8:10

Tizennyolc gyönyörű olajfestményen tárul elénk a gemenci erdő minden szépsége, az állatvilága az MMK Galériában nyílt kiállításon.

Nem véletlenül választotta éppen a gemenci erdőt ihletadónak Jilingné Németh Júlia festő, hiszen életének jelentősebb szakaszaiban végig jelen volt a természet. Az első kép a férjével való első találkozás helyszínét örökíti meg a vízparton ringatózó bárkával, de fiának is élete része lett Gemenc, hiszen az erdőben dolgozik, az erdő melletti családi tanyáról már nem is beszélve. Mint mondta, gyerekkorát is az erdő közelségében töltötte, édesapja sokszor vitte magával a természetbe, amit nagyon megszeretett. Azóta mindig emberekkel, emberek közt dolgozott, de úgy érzi, az állatvilág sokkal több örömöt adott neki életében és ezt a szépséget, varázslatot próbálta meg elénk tárni, hogy felhívja a figyelmet arra, milyen fontos a világ, amiben élünk. A kiállítás olajfestményei megvásárolhatóak, megtekinteni pedig július 23-ig van lehetőségük a látogatóknak az MMK Galériában.

A rovat további hírei: Kultúra

Jubileumi programokat kínál az új évadban a 150 éves Zeneakadémia

Jubileumi programokat kínál az új évadban a 150 éves Zeneakadémia

2025. máj. 09.

Jubileumi programokat kínál az új évadban a 150 éves Zeneakadémia, a hangversenyek mellett tablókiállítás, városi séták és épületbejárások is várják az érdeklődőket.

A tánc ünnepe a Wesley-Da Capo iskolával

A tánc ünnepe a Wesley-Da Capo iskolával

2025. máj. 08.

Folytatja a szép hagyományt, a Bartók színháztermében ünnepli a tánc világnapját a Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola közössége: a színes, látványos programot ígérő gálára szombaton várják a vendégeket.

Könyvbemutató az Intercisa Múzeumban

Könyvbemutató az Intercisa Múzeumban

2025. máj. 07.

Szente Tünde Remények városa című kötetét a város 75 éves történetéhez kapcsolódó sorozat keretében mutatja be az intézmény – az eseményre csütörtökön délután várják az érdeklődőket.

Európai turnéra indul a Roxette alapítója, az első állomás Budapest

Európai turnéra indul a Roxette alapítója, az első állomás Budapest

2025. máj. 07.

Per Gessle, a Roxette zenekar alapítója Roxette In Concert címmel európai turnéra indul, amelynek első állomása Budapest lesz. A zenész Lena Philipsson svéd énekesnővel közösen lép fel a Budapest Arénában november 4-én - tájékoztatták a koncert magyarországi szervezői kedden az MTI-t.

Először lép fel szólóban The Alchemist Budapesten

Először lép fel szólóban The Alchemist Budapesten

2025. máj. 06.

Először ad szólókoncertet Budapesten a The Alchemist nevű amerikai hiphop producer, DJ és rapper július 27-én a Budapest Parkban, ahol előzenekarként a Wavy és a Jazzbois nyitják az estét.

DSTV: ünnepi sorozat a zeneiskolában

DSTV: ünnepi sorozat a zeneiskolában

2025. máj. 05.

Idén is gazdag programmal várta a muzsika szerelmeseit a Sándor Frigyes Hét keretében a jeles hangszeres muzsikus, zenepedagógus nevét viselő iskola. A DSTV a programözön egyik szép kísérletén, a családi koncerten forgatott. Hangkép.
 

DSTV: célegyenesbe fordul a KineDok

DSTV: célegyenesbe fordul a KineDok

2025. máj. 04.

Az évad utolsó előtti vetítéséhez érkezett a KineDok idei sorozata a Kortárs Művészeti Intézetben. A Szabad Szemmel című kezdeményezés legutóbbi eseménye a kassai fürdő történetét mesélte el – a 66 szezon című film archív kockákból és személyes visszaemlékezésekből merített. Hangkép.