Új csapat, új szezon, új remények

spigott - 2016. augusztus 2. 19:14

Jelentősen átalakult kerettel vág neki az NB III-as pontvadászat küzdelmeinek a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely alapcélként a harmadosztályban maradást tűzte ki maga elé, de közben nem mondott le a feljutásról sem.

A Dunaújvárosi Stadion VIP-termében tartotta meg évadnyitó sajtótájékoztatóját ma délután a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. Az összejövetelen szóba került a csapat nyári felkészülése, a játékoskeret változásai, valamint az új szezonra kitűzött célok, elképzelések is.

Mint azt Dobos Barna vezetőedzőtől megtudhattuk, a felkészülésük hatodik hetét kezdték meg hétfőn, s ugyan igyekeztek minden olyan munkát elvégezni, amit elterveztek, tisztában vannak azzal, hogy védekezésben és támadásban is van még hova előre lépnie a csapatnak. Nem volt könnyű nyara sem az együttesnek, sem a szakvezetésnek, hiszen az ismert pénzügyi problémák miatt egy összecsapott kerettel fejezték be a szezont, s ebből a keretből is sokan távoztak a nyáron, így gyakorlatilag egy új csapatot kellett építeniük az új szezonra.

Fontos volt, hogy az utánpótlásból több játékos is felkerült a felnőtt együtteshez, így jelenleg a huszonhármas keretből kilenc helyi kötődésű játékos mellett hat olyan labdarúgójuk is van, akik dunaújvárosi nevelésűek, amire nem titkoltan büszke is a klub vezetése. Dobos Barna külön kiemelte Csehi Tamás és Tóth Tibor szerződtetését, hiszen mindkettejük számára volt lehetőség arra, hogy magasabb szinten játsszanak, ám úgy döntöttek, hogy szeretnének itthon, Dunaújvárosban focizni, s jó teljesítménnyel hozzájárulni ahhoz, hogy a közeljövőben újra előrébb lépjen együttesünk.

Vezetőedzőnk a bajnoki célokról elmondta, hogy mindenképpen szeretnének kijönni a negatív spirálból, hiszen az elmúlt évek felfelé menetelése után előbb az NB I-ből, majd az NB II-ből estek ki, így az a minimum, hogy idén nem zuhannak tovább, s megőrzik NB III-as tagságukat. Ugyan az egyesület költségvetése továbbra is szerény, a harmadosztályban maradást így is képes elérni sőt, mint azt Dobos Barna elárulta, álmaikban az is szerepel, hogy sikerül feljebb lépniük, hiszen Dunaújváros minimum egy másodosztályú együttest érdemelne.

Csehi Tamás csapatkapitány (jobbra) szívesen jött vissza Dunaújvárosba!

Ez persze nem lesz egyszerű, mert bőven van még pótolni valója a csapatnak, ugyanis az edzőmérkőzések rávilágítottak arra, hogy támadásban és védekezésben is akadnak még problémáik, de türelemmel és kemény munkával biztosan előrébb tudna lépni ezekben a játékelemekben is, s ezt remélhetőleg már a pénteki, Budafok elleni mérkőzésen tapasztalni is fogják a dunaújvárosi érzelmű drukkerek.

A Dunaújváros PASE 2016/2017-es játékoskerete:

Kapusok: Ivicevic Márk, Nyári Bence, Vaszócsik Viktor.

Mezőnyjátékosok: Csehi Tamás, Csendes Péter, Páles Tamás, Nyúl Krisztián, Oroszi Krisztián, Hompót Dániel, Hajdók Gábor, Tóth Ákos, Abért Bence, Ablonczy Gerjén, Blatt Pál, Dorogi Renátó, Horváth Kevin, Novák Zsombor, Vajda Dávid, Dobos Áron, Hamar István, Kercsó Bence, Király Bence, Tóth Tibor.

Vezetőedző: Dobos Barna.

A rovat további hírei: Sport

Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmes a magyar válogatott

2025. ápr. 21.

A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.

Két Mayer-érem Dohában

Két Mayer-érem Dohában

2025. ápr. 20.

Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.

Így meleg lehet a bajnokság vége

Így meleg lehet a bajnokság vége

2025. ápr. 20.

Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Nagy lépés a bajnoki cím felé

2025. ápr. 19.

A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

2025. ápr. 19.

A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.

DSTV: magabiztos lövészek

DSTV: magabiztos lövészek

2025. ápr. 19.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

2025. ápr. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.