Asztalitenisz: remeklő DASE
Jól szerepeltek hétvégi megméretéseiken a DASE asztaliteniszezői, akik nem csak csapatban, hanem egyéniben is szép eredményeket értek el. Az NB II-es együttes ikszelt, a harmadosztályú gárda szoros meccsen nyerte rangadóját, míg az ifjúságiak a megyei top 12-es viadalon remekeltek.
Kettős rangadót játszottak hétvégén a DASE asztaliteniszezői, mivel az egyesület első gárdája az NB II-es bajnokság listavezetőjét, a Hévíz gárdáját látta vendégül, míg az az NB III-as DASE II. a szintén első helyezett Tata első együttesét fogadta hazai környezetben. A dunaújvárosiak ezúttal is alaposan kitettek magukért, ugyanis az egyesület első számú együttese hatalmas hajrával ért el 9-9-es döntetlent vetélytársával szemben úgy, hogy Bihercz Tamás három, Furka Attila és dr. Hanák tamás kettő-kettő, míg Nemes Szilárd, illetve a Bihercz-Nemes páros is egy-egy mérkőzést nyert a végig kiélezett párharcban.
Az NB III-ban szereplő szintén hatalmas csatát vívott a vendégekkel, de mivel Farkas László, Mizsei Máté és Mizsei Tamás is három győzelemmel zárt, ráadásul a Mizsei-Mizsei páros is sikerrel zárta mérkőzését, így a mieink végül 10-8-ra nyerték a rangadót, s ezzel átvették a vezetést a bajnoki tabellán. A csapatmeccsek mellett komoly feladat várt a DASE fiataljaira is, akik a Fejér Megyei Ifjúsági TOP 12 versenyen vettek részt. A dunaújvárosiak közül kiemelkedően szerepelt Hertelendy Amadó, aki a honvédos Kovács Dávidot, valamint Láng Dominikot (DASE) megelőzve szerezte meg a viadal első helyét. A lányok közül a DFDSE versenyzője, Bokros Kamilla végzett állhatott a dobogó legfelső fokára, míg a második és harmadik helyen a DASE két sportolója, Szalai Boglárka, illetve Szalai Viola végzett.
A rovat további hírei: Sport
Bronzérem a zárónapon
2025. jún. 22.
Óriási csatában végzett harmadik helyen a korosztályos nyíltvízi Európa-bajnokságon a Kovács-Seres Hunorral felálló magyar vegyesváltó.
DSTV: rúgták a bőrt a lányok is
2025. jún. 21.
Dunaújvárosban jól tudjuk, a kispályás labdarúgás nem csak a férfiak sportja. A DLSZ szervezésében ismét hölgyek is pályára léptek – jól sikerült a Nyárindító Női Focikupa. Hangkép.
Közel volt a dobogó a sprintversenyben
2025. jún. 21.
Nagy Péter egy tizenhetedik, Kovács-Seres Hunor pedig egy hatodik hellyel zárta a korosztályos nyíltvízi Európa-bajnokság második versenynapját.
DSTV: Kis Nikolett újabb sikerei
2025. jún. 20.
Viszonylag rég látott, ám visszatérő vendég a képernyőn a Fox SE közössége. A Mészáros Márk vezette sportközösség ismét remek eredményekkel öregbítette tovább az egyesület és a település hírnevét. Kis Nikolett beszámolója következik. Hangkép.
Parádés szezonzáró
2025. jún. 20.
A hazai szezonzárón nyolc dobogós helyezést, míg a Bécsben megrendezett All-Levels Newbie Cupon három aranyérmet szereztek a dunaújvárosi Spartan SE sportolói.
Kovács-Seres Hunor ezüstérmes az Eb-n
2025. jún. 19.
Nagy csatában végzett a nyíltvízi úszók tíz kilométeres versenyszámának második helyén Kovács-Seres Hunor a setubali korosztályos Európa-bajnokságon.
Remek eredmények az Intercisa Kupán
2025. jún. 19.
Közel ötven dobogós helyezéssel zárták az Intercisa Kupa elnevezésű viadal küzdelmeit a DKSE úszó szakosztályának versenyzői a Fabó Éva Sportuszodában.