Futsal: így is bravúr

spigott - 2014. december 22. 20:43

Bár a véghajráig magabiztosan vezetett, végül 3-3-as döntetlent ért el a Berettyóújfalu elleni évzárón a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. A dunaújvárosi gárda így is hatalmas bravúrt hajtott végre, hiszen remek játékkal sikerült pontot rabolnia a bajnoki címvédőtől.

A bajnokság tizenkettedik fordulójából elhalasztott találkozóján fogadta ma este a bajnoki címvédő Berettyóújfalu gárdáját a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.
Baranyai Pál együttese nagyon fogadkozott a mérkőzés előtt, hogy pontot, pontokat szerez a bajnoktól, s ennek megfelelő elszántsággal is vetették magukat a küzdelembe a dunaújvárosi játékosok.

Az már az első perctől látszott, hogy nagyon szervezetten, a védekezés biztonságát előtérbe helyezve próbálta meglepni ellenfelét a Dunaferr, s ez a taktika sikeresnek is bizonyult, mert a vendégeknek nem nagyon volt esélyük akcióból veszélyeztetni, s bár ezt pontrúgásból kétszer is megtették, de Rigó kapus mindkétszer hárítani tudott. A mieink kontráiban viszont rendre benne volt a gólszerzés lehetősége, s a 10. percben volt is miért örülnie a sportcsarnok lelátóin helyet foglalóknak, mert egy baloldali megindulás végén Aradi lőtt közelről a vendégek kapujába (1-0).

A vezetés megszerzése után is nagyon fegyelmezetten védekezett a Renalpin, mely öt másodperccel a félidő vége előtt szabadrúgáshoz jutott, s a letett labdát Scharncz vágta nagy erővel a bal alsóba, kétgólosra növelve ezzel a mieink előnyét (2-0). A térfélcserét követően még közelebb került a bravúrhoz együttesünk, mert a 23. percben Nagy Roland fejezett be góllal egy újabb kontrát, s mivel a vendégek továbbra sem tudtak komoly helyzetet kialakítani, ekkor úgy tűnt, hogy legyőzi a címvédőt a rendkívül lelkes hazai egylet (3-0). Ahogy várható volt, igen korán kockáztatott a Berettyóújfalu szakvezetése, s már a 28. perctől "vészkapussal" támadva próbálta feltörni a hazai falat, ám a mieink önfeláldozóan védekeztek, így a hajráig nem változott az eredmény.

A 38. percben azonban pillanatok alatt szorossá vált a meccs, mert előbb Nagy István lőtt éles szögből a hazai kapuba, majd mindössze húsz másodperccel később Rábl távoli gurítása is becsapta az addig remeklő, de a próbálkozásból mit sem látó Rigó kapust (3-2). Mindent megtett az egyenlítésért a bajnok, s erőfeszítéseit fél perccel a lefújás előtt siker is koronázta, mert egy elrontott hazai védekezést követően Lovas lőtt hatalmas erővel a jobb felsőbe, kialakítva ezzel a 3-3-as végeredményt. A Dunaferr csapatát ezzel együtt hatalmas dicséret illeti, mert 38 percen keresztül jobban, tudatosabban játszottak a bajnoki címvédőnél, s bár a hajrában megremegtek, így is joggal járt a taps számukra a lefújást követően.

Dunaferr DF Renalpin FC – MVFC-Berettyóújfalu
3-3
(2-0)
Gólszerzők: Aradi a 10., Schrancz a 20., Nagy R. a 23., illetve: Nagy I. a 38., Rábl a 38., Lovas a 40. percben.

Dunaferr DF Renalpin - Berettyóújfalu futsal

Dunaferr DF Renalpin - Berettyóújfalu futsal - fotó: Ónodi Zoltán

DSTV: új edzői stáb az Acélbikáknál

2024. máj. 04.

A következő szezonnak már új edzői stábbal vág neki a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. A DAB vezetőedzője Somogyi Balázs lesz a 2024/2025-ös szezonban, s a fiatal szakembert stábunk is kifaggatta terveiről, reményeiről. Hangkép.

Bravúr kell a pontszerzéshez

A tabellán ötödik Kaposvár elleni mérkőzéssel folytatja az NB III-as pontvadászatot a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Utolsó hazai meccsét játssza a Kohász

Az MTK elleni találkozóval köszön el hazai szurkolóitól ebben a szezonban a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese szombaton délután öt órától.

DSTV: gyerünk, boksz!

2024. máj. 03.

Egy nagyobb kihagyás után a napokban ismét a Dunaújvárosi Boksz Egyesület egy edzésén jártunk. Történtek újdonságok a csapat életében – megfiatalodott a gárda, és számos új eszköz segíti a sportolókat az edzésekben. Hangkép.

Ezer méteren is az élmezőnyben

Nem sokkal maradt le a dobogóról Hajdu Jonatán a kenu egyesek ezer méteres számában a szolnoki válogató csütörtöki versenynapján.

Két döntős hely Riminiben

Két egyéni számban is döntőbe jutottak a magyar női tornászok az Európa-bajnokságon, míg a két DKSE-versenyzővel felálló női válogatott a tizedik helyen fejezte be a csapatversenyt.

Szép hazai siker az NB II-ben

2024. máj. 02.

Riasztó első tíz perc után remek játékkal aratott győzelmet a DKKA U21-es csapata a budaörsiek korosztályos gárdája ellen az NB II-es felnőtt bajnokságban.