Kézilabda: lényeg a két pont

Molnár Emese - 2015. január 10. 19:36

Nem játszott jól, de végül hozta a kötelezőt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely a Mosonmagyaróvár együttesét látta vendégül a sportcsarnokban, s egy alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen végül 25-21-es sikert aratott. Galériával!

Az újév első hazai bajnoki mérkőzését játszotta ma este a DKKA női kézilabda csapata, mely a Siófokon aratott bravúros sikert követően a Mosonmagyaróvár együttesét látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Tóth parádéja

A találkozó esélyeseinek egyértelműen a mieink számítottak, ám az első félidő nagyobbik része ezúttal nem a Kohász jó játékáról, hanem inkább a küszködésről szólt. A vendégek kezdték ugyanis jobban az összecsapást, s bár Tóth Gabriella góljaira rendre válaszolt csapatunk, a 7. percben még mindig 4-4-es eredményt mutatott az eredményjelző. A vendégek 23-asával azonban továbbra sem bírtak a mieink, csapata első hat találatát ő szerezte, s miután a 14. percben ismét átvette a vezetést a mosonmagyaróvári egylet, Mátéfi Eszter kénytelen volt időt kérni (6-7).

A rövid pauzát követően sem sokat változott a játék, mert hiába vette vissza kétszer is a vezetést együttesünk, támadásban és védekezésben is nagyon sok hibát követtek el a Kohász játékosai, így a 20. percben ismét előnybe került a vendégcsapat, melynek tíz találatából kilencet Tóth jegyzett (9-10). A félidő hajrájára azonban összeszedte védekezést csapatunk, s ugyan támadásban továbbra is sok volt a ki nem kényszerített hiba, elrontott ziccer, csak sikerült "elhúzni" három fával, melyből kettőt a szünetig meg is őriztek Mátéfi Eszter tanítványai (13-11).

A győzelemnek örülhetünk

A szünetben alapos fejmosást tarthatott a mieink szakvezetője, mert a második felvonásra egy teljesen más felfogásban játszó kohász érkezett ki a pályára. A jó hazai védelem mellett Triffa is remekelt, ráadásul végre a ziccereit is jó arányban használta ki a csapat, mely pillanatok alatt meglógott hat, majd hét találattal, s 19-12-es állásnál úgy tűnt, hogy el is döntötte a mérkőzést. A vendégek azonban ekkor sem adták fel, s kihasználták, hogy a biztos vezetés tudatában ismét csökkent a mieink koncentrációja, így szívós munkával elkezdték csökkenteni hátrányukat, s az 51. percben már csak két gól volt a Kohász előnye (23-21).

A meccs utolsó tíz percére azonban újra összerakta védelmét együttesünk, s bár az ellenfél kapuja előtt továbbra is rengeteg volt a rossz megoldás, ezt az időszakot sikerült lehozni 2-0-ra, ami a mieink 25-21-es győzelmét is jelentette egyben.
A találkozót követően érthetően bosszús is volt Mátéfi Eszter vezetőedző, aki egyáltalán nem volt elégedett csapata játékával.
- Ezúttal tényleg csak két pont megszerzése az, aminek örülni tudok, a mutatott játékunk meg sem közelítette azt, amire számítottam, úgy tűnik, hogy túl sokáig ünnepeltük a Siófok elleni győzelmet.

DKKA – Mosonmagyaróvár
25-21
(13-11)
DKKA: Triffa, Azari 1, Triscsuk 4, Ferling 2, Takács D., Bulath 3, Vincze 9. Csere: Nagy É. (kapus), Kamper 1, Takács B. 2, Hosszú 2, Rádl, Gera 1, Khouiled. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

Kézilabda: lényeg a két pont - fotó: Sándor Judit

Somogyi Balázs lett az Acélbikák vezetőedzője

2024. ápr. 23.

A helyi nevelésű szakember munkáját Revák Zolták és Hetler Ádám segítik másodedzőként, míg a kapusok szakmai munkájáért Pinczés Bendegúz felel a DAB hokisainál a 2024/2025-ös szezonban.

Kilenc érem az országos döntőről

Kiválóan szerepeltek a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a Mohácson megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Remekeltek a DKSE kajak-kenusai az évadnyitón

Összesen tizennégy dobogós helyezéssel, s az éremtábla hatodik helyével zárták az évadnyitó Máramarosi Kupát a DKSE ifjú kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Dunaújvárosi éremeső Veszprémből

2024. ápr. 22.

Tizenegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hetedik helyén zárták legutóbbi versenyüket a DKSE korosztályos úszói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Vereséggel búcsúzott a szezontól a DKSE

Csak a harmadik szettben tudta megszorítani az alsóházi tabellát vezető Miskolc gárdáját a DKSE felnőtt röplabda csapata az Extraliga hazai szezonzáróján.

Egyre nehezebb helyzetben a DFC

2024. ápr. 21.

Félidőnként két-két gólt kapva szenvedett vereséget a több élvonalbeli játékossal megerősített Fehérvár FC II. vendégeként a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Hozta a kötelezőt a DFVE

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 12-5-ös sikert az alapszakasz utolsó találkozóján a DFVE női vízilabda csapata a Szeged otthonában szombaton este.