Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 21. Tamás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Vízilabda: kiütéssel zártak

Sport
vízilabda
DFVE
Dunaújváros
győzelem

facebook megosztás

spigott - 2015. ápr. 22., 07:31

Nagyon sima, 14-4-es győzelmet aratott Franciaországban a magyar női vízilabda válogatott. A szép sikerből alaposan kivették részüket a DFVE játékosai is.

A franciák elleni – már sajnos tét nélküli – mérkőzéssel zárta a Világliga selejtezőinek sorozatát a magyar női vízilabda válogatott, mely tegnap este Nizzában ugrott medencébe a házigazdák ellen. Merész András szövetségi kapitány természetesen győzelmet várt együttesétől, melybe ezúttal hét DFVE-játékos (Gurisatti, Horváth, Menczinger, Szilágyi, Kasó, Garda és Vályi Vanda) kapott meghívót.
A magyar csapat esélyeshez méltó módon vágott neki a találkozónak, s már az első nyolc perc végén három góllal vezetett úgy, hogy a kapuban kezdő Kasó Orsolya lehúzta a rolót (0-3). A második negyedben eljutottak ugyan két gólig a házigazdák is, de a mieink kétszer ennyit szereztek, így a félidei szünethez érve gyakorlatilag el is dőlt a találkozó (2-7). Csapatunk a biztos előny tudatában sem állt le, a harmadik etapot kettő, a negyediket újra három góllal nyerte meg, így végül nagyon sima, 14-4-es győzelemmel zárta utolsó Világliga selejtezőjét.

A DFVE játékosai alaposan kivették részüket a tízgólos győzelemből, hiszen Menczinger Kata három, Szilágyi Dorottya kettő, míg Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta, valamint az első felnőtt válogatott mérkőzését játszó Vályi Vanda is egy-egy találatot jegyzett a meglehetősen egyoldalú találkozón.

Mely után Merész András szövetségi kapitány is nagyrészt elégedetten értékelt a Magyar Vízilabda Szövetség honlapján.
"A második negyed egy részében meg-megakadtunk kicsit, átvettük az ő ritmusukat, de ezt leszámítva rendben volt a mérkőzés. Négy gólt kaptunk – bárki ellen így lehozni egy találkozót önmagáért beszél. Nyertünk, tudtunk olyan védekezésbeli figurákat tesztelni, amelyeket négy napja gyakorolunk, nem kaptunk ezekből gólokat, ez mindenképpen sikerélmény. Akadtak hibák is, amelyeket másként nézek el egy inkább még junior-válogatott kerettagnak, mint egy Európa-bajnoki, vagy világbajnoki bronzérmes játékosunknak, ebből a szempontból nem százszázalékos a mutatvány. Összességében annyit mondhatok, jól lezártuk a világligát." – árulta el a magyar válogatott kapitánya.

Franciaország–Magyarország
4–14
(0–3, 2–4, 1–3, 1–4)
Magyarország: Kasó - Czigány 1, Hevesi, Gurisatti 1, Horváth B. 1, Takács O. 1, Vályi V. 1, Szilágyi 2, Máté 2, Bujka 2, Garda, Menczinger 3, Bolonyai (kapus). Szövetségi kapitány: Merész András.

A rovat további hírei: Sport

Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

2025. dec. 20.

Remek hangulatban, közel kétszáz versenyzővel rendezték Mezőfalván a grundbirkózó diákolimpia országos elődöntőjét december 16-án.

Most nem volt esély a címvédő ellen

2025. dec. 20.

Az éllovas Gyergyói HK magabiztos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  2. Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

  3. Hogyan válasszon és használjon modern kétoldalas ragasztószalagokat?

  4. Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

  5. Most nem volt esély a címvédő ellen

Videók

Embedded thumbnail for Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Top hírek

  1. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Életet mentettek a dunaújvárosi rendőrök

  4. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  5. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő