Kispályás foci: ma bajnokot avatnak?
Amennyiben nyerni tud a Dunaferr Vasas gárdája, úgy ma este megnyeri a városi kispályás labdarúgó bajnokság Zeus Osztályának küzdelmeit.
Utolsó fordulójához érkezett a városi kispályás bajnokság Zeus Osztályának küzdelemsorozata, ugyanis ma három találkozóval fejeződik be az elit csoport pontvadászata. A forgatókönyv azonban nem is lehetne izgalmasabb, hiszen a bajnoki címért hajtó Dunaferr Vasas, valamint a Karmacsi Autó gárdája is pályára lép este a Lorántffy iskola műfüves labdarúgó pályáján.
A jelenleg listavezető Dunaferr Vasas gárdája abban az esetben lehet ma bajnok, ha legyőzi a már biztos bronzérmes GBB Kft. együttesét, hiszen akkor olyan előnyre tesz szert a két ponttal mögötte álló Karmacsi előtt, amit már nem lehet behozni. A Karmacsi Autó gárdája csak abban az esetben ünnepelhet ma aranyérmet, ha a Dunaferr kikap, míg ő legyőzi a nyolcadik helyezett Akrasz-Bau együttesét.
Van azonban esély arra is, hogy mégsem ma dől el a Zeus Osztály első helyezése, hiszen pontegyenlőség esetén nem az alapszakaszban elért egymás elleni eredmények, netán a gólkülönbség, vagy a több győzelem rangsorol a csapatok között, hanem egy később kitűzött időpontban, egy ki-ki meccsen döntené el a városunk két legjobb kispályás csapata azt, hogy ki lesz az idei szezon bajnoka. Érdemes lesz tehát kilátogatni ma este a Lorántffy iskola pályájára, ahol este hattól a Dunaferr Vasas és a GBB Kft., héttől a Dzsó-Ker és a Fejó-Therm, míg nyolctól a Karmacsi autó és az AkraszBau együttesei húznak szerelést a 2014/2015-ös bajnokság utolsó (vagy éppen utolsó előtti) játéknapján.
A Zeus Osztály mai programja
2015. 05. 28. 18:00 Dunaferr Vasas – GBB Kft.
2015. 05. 28. 19:00 Dzsó-Ker – Fejó-Therm
2015. 05. 28. 20:00 Karmacsi Autó – Akrasz Bau
A tabella állása: 1. Dunaferr Vasas 48 pont, 2. Karmacsi Autó 46 pont, 3. GBB Kft. 37 pont, 4. Dunabiztos-Micro 27 pont, 5. Bianca Trade 25 pont, 6. Fejó-Therm 22 pont, 7. River Plate 19 pont, 8. Akrasz-Bau 17 pont, 9. Frankcity 11 pont, 10. Dzsó-Ker 2 pont.
A rovat további hírei: Sport
Hazai rangadó előtt a focisták
2025. szep. 06.
A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.
Fővárosi nyitány a bajnokságban
2025. szep. 06.
A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.
Vereséggel kezdtek a fiatalok
2025. szep. 05.
A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.
Komoly kihívások előtt az utánpótlás
2025. szep. 05.
Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.
Miért fontos a mobilizálás?
2025. szep. 04.
Egyre többször találkozhatunk azzal a megfogalmazással, hogy edzés előtt/után mobilizációs gyakorlatokat kell végezni. De vajon miért? Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?
DSTV: ismert szakemberrel dolgoznak
2025. szep. 04.
Mindenki által ismert szakemberrel dolgozik majd együtt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Szuper Levente látogatott el ismét Dunaújvárosba – a tervezett együttműködés részleteiről az Acélbikák részéről Ifj. Azari Zsolt, a szakmai részről pedig Szuper Levente beszélt. Hangkép.
A DEAC ellen a nyolc közé jutásért
2025. szep. 04.
A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.