Uszonyos Eb.: egy ezüst a nyitónapon
Belgrádban rendezik meg július 1. és 8. között az uszonyos búvárúszók Európa-bajnokságát, melynek akad dunaújvárosi résztvevője is.
Tizenegy magyar versenyző részvételével kezdődött meg Belgrádban a Junior Uszonyosúszó Európa-bajnokság. A rangos megméretésen igen erős mezőnyben kellett bizonyítania fiataljainknak, akik között egy dunaújvárosi versenyzőért, Jancsovics Dánielért is szoríthattunk. A DVCSH-UBSE tehetséges versenyzője a 100 méteres felszíni úszás versenyszámban mérette meg magát a kontinensviadal első napján, s végül a 16. helyen fejezte be a viadalt.
Kép: Búvárúszó-VB/EB facebook
A magyar csapat az első két versenynapon egy ezüstéremnek örülhetett: a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub úszója, Gruber Kornél a 400 méteres felszíni úszásban szerzett előkelő második helyezést. A rendkívül fiatal átlagéletkorú magyar válogatottra a következő napokban már a váltó versenyszámok várnak, melyeken több döntős helyezésre is pályázhatnak a mieink, derült ki a szövetség reményt keltő prognózisából.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: fitneszcsillagra emlékeztek
2025. jún. 04.
Idén immár harmadszorra, de városunkban most először rendezték meg a Koós Katalin Ajándék Kupát. A hazai fitnesz egyik fontos megméretésévé vált eseményen mintegy 400 versenyző lépett a közönség és a bírók elé. Hangkép.
Ötödik hely az U17-esek döntőjében
2025. jún. 04.
A Kaposvár 3-1-es legyőzésével szerezte meg az országos döntő ötödik helyét a DSE Röplabda Akadémia U17-es együttese.
Szombathelyi ellenfél az osztályozón
2025. jún. 03.
A Vas vármegyei első osztályt megnyerő ISA Haladás lesz a Dunaújváros FC labdarúgóinak ellenfele az NB III-ba jutásért vívott osztályozós párharcban.
Virágcsokrokkal várták az Eb dunaújvárosi hőseit (galériával)
2025. jún. 03.
A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban hétfőn délután.
Kunhegyesi öröm a Dózsában
2025. jún. 02.
Hatodik helyen végzett a DSE Röplabda Akadémia korosztályos együttese az U13-as bajnokság Dunaújvárosban megrendezett országos döntőjében.
Bajnoki címek Ceglédről
2025. jún. 02.
Remekül szerepeltek, s összesen öt dobogós helynek örülhettek a Danubius KSE versenyzői a tollaslabdázók Cegléden megrendezett Senior Magyar Bajnokságán.
Szépen csillogó ezüst a serdülőknél
2025. jún. 02.
Második helyen végzett a DFVE serdülő leány vízilabda csapata korosztályos országos bajnokság dunaújvárosi nyolcas döntőjében.