Labdarúgás: itthon már nyerni kell!

spigott - 2015. augusztus 28. 11:26

A felújított gyepszőnyegen játssza első hazai bajnoki mérkőzését szombaton este a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely a Sopron együttese ellen lép pályára az NB II ötödik fordulójában.

Finoman szólva sem zárta jól a bajnokság első négy, idegenben lejátszott fordulóját a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely három vereséggel, s egy győzelemmel kezdte meg a 2015/2016-os NB II-es idényt. Artner Tamás együttese azonban szombaton már végre hazai környezetben lép pályára: este héttől a Sopron együttese látogat a Dunaújvárosi Stadionba. A DPASE hétvégi ellenfele szintén rosszul kezdte az idei szezont, hiszen az Ajka, a Szigetszentmiklós és a Budaörs is legyőzte Supka Attila gárdáját, mely a negyedik fordulóban, a Mezőkövesd elleni 0-0-s meccsen szerezte meg eddigi egyetlen pontját.

Képek: DO-archív

Ezzel együtt sem vár könnyű mérkőzés együttesünkre, ám mint azt vezetőedzőnk elárulta, hazai környezetben csak a győzelem megszerzése lehet a céljuk.
"Eppel Márton és Vaskó Tamás letöltötte egymeccses eltiltását, így rájuk biztosan számíthatok szombaton, ugyanakkor Csehi és Orosz sérülése még nem jött rendbe, s az ő pótlásukat azért nem olyan egyszerű megoldani. Hétvégi ellenfelünk eddig egy pontot szerzett a szezonban, ám ez nem szabad, hogy megtévesszen minket, mert Supka Attila együttese a mezőny egyik legjobban passzoló, legstílusosabban játszó csapata. A soproniak abban a cipőben járnak, mint mi, sok távozójuk volt, játszatják a fiatalokat, s ebből kifolyólag egyelőre elég nehezen álltak össze. A Szombathelytől viszont minőségi fiatal játékosokat kaptak, így azt lehet mondani, hogy két, nagyjából egyforma erősségű csapat játszik majd egymással szombaton. A hazai pálya előnyét ugyanakkor mi fogjuk élvezni, ezt könyörtelenül ki kell használnunk, s meg kell nyernünk a mérkőzést.

A rovat további hírei: Sport

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.