Futsal: megérdemelt csapatsiker

doszerk - 2015. szeptember 8. 14:33

Két fordulót követően vezeti a bajnokság tabelláját a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely hétfőn este az Aramis együttesét győzte le 5-3-ra. Fehér Zsolt vezetőedző szerint ugyan sikerük megérdemelt volt, van még miben fejlődniük a jövőben.

Mint arról beszámoltunk, nagy csatában aratott 5-3-as győzelmet az Aramis elleni bajnoki mérkőzésen a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a bajnokság második fordulójában. Az idei szezon első hazai tétmeccsén igen jól szórakozhattak a Dunaújvárosi Sportcsarnokba kilátogató drukkerek, hiszen látványos, sok szép megoldást hozó találkozón sikerült itthon tartania együttesünknek a nagyon fontos bajnoki pontokat.

Egy edző számára persze nem elsősorban a látvány, hanem a győzelem a legfontosabb, mint azt Fehér Zsolt, a Dunaferr DC Renalpin FC csapatának szakvezetője elárulta, a három pont megszerzéséből az együttes minden tagja becsülettel kivette a részét.
"Úgy gondolom, hogy hazai pályán, vagy idegenben – minden meccset meg kell nyerni. természetesen ennek a mainak volt azért súlya, de hál’ istennek ez sikerült és ezért nagyon büszke vagyok a csapatomra. Ahogy minden csapatsportágban, úgy ezúttal is az egészet, a csapatot kell nézni, s úgy érzem, hogy mindenki mindent megtett a győzelem érdekében, volt, aki jobban és volt, aki rosszabbul játszott. Amennyiben a helyzetkihasználásra jobban koncentrálunk, akkor nagyobb arányban is tudtunk volna nyerni, de örülök a győzelemnek és annak, hogy két forduló után az első helyen állunk a tabellán, amit egy óriási dolognak tartok" – árulta el Fehér Zsolt.

A dunaújvárosi szakember szerint azonban még bőven van miben fejlődniük, de a továbbiakban is azon dolgoznak, hogy még jobbak legyenek.
"Nem gondolom, hogy ennyi idő után már készen lenne egy csapat, s az enyém sincs még kész. Rengeteg mérkőzés van még hátra, s folyamatosan azon dolgozunk, hogy még jobbak legyünk. Arra fogunk törekedni, hogy még jobb mérkőzéseket játszunk és még több győzelemmel tudjuk megörvendeztetni az értünk szurkolókat. A tegnapi mérkőzésen a helyzetkihasználásunk miatt volt ez a rengeteg parázs jelenet az ellenfél kapuja előtt és ne becsüljük le az Aramis csapatát sem, mert a mi kapunk előtt is akadtak meleg helyzetek. Ők is nagyon sokat tettek annak érdekében, hogy kiegyenlítsenek, megfordítsák a mérkőzést és elvigyék a három pontot, de úgy gondolom, hogy ezúttal mi szolgáltunk rá jobban a győzelemre." – osztotta meg véleményét együttese felkészültségéről, s a pontok jogosságáról a Dunaferr DF Renalpin FC vezetőedzője.

A rovat további hírei: Sport

Alakul a DKKA kerete

Alakul a DKKA kerete

2025. ápr. 10.

A 21 éves brazil Kelly De Abreu Rosa Spanyolországból, míg a 24 esztendős Andróczki Flóra az MTK csapatától érkezik Dunaújvárosba.

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

Közös mozgás a jótékonyság jegyében

2025. ápr. 09.

Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.

Fontos bravúr idegenben

Fontos bravúr idegenben

2025. ápr. 09.

Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Remek hajrá a fináléban

Remek hajrá a fináléban

2025. ápr. 09.

A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.

Bajnok a Pentele ASE!

Bajnok a Pentele ASE!

2025. ápr. 08.

A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.

Felemás hétvége a medencében

Felemás hétvége a medencében

2025. ápr. 08.

A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.

Féltucat DFC-gól Pápán

Féltucat DFC-gól Pápán

2025. ápr. 08.

Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.