Két mérkőzést megnyertek, kettőt viszont elveszítettek a Dunaújváros PASE utánpótlás labdarúgó csapatai a korosztályos bajnokság hétvégi összecsapásain.
A Dunaújváros PASE négy utánpótlás együttese is pályára lépett korosztálya bajnoki küzdelmeiben a mögöttünk hagyott napokban. Labdarúgóink U19-es és U17-es csapata Siófokon mérette meg magát, míg az U15-ös és az U14-es formáció a Cegléd elleni hazai meccseken bizonyíthatta felkészültségét. A mérleg azonban felemásra sikeredett, mert hiába nyertek az U19-esek egy kemény, kiélezett találkozón 2-1-re, az U17-esek sajnos elszenvedték első vereségüket, miután sok hibával játszva 3-1-re kikaptak a Balaton-partiaktól.
Hasonló volt a "leosztás" a fiatalabbak találkozóin is, melyeken az U15-ös együttes hiába vezetett húsz perc után már három góllal, a második felvonásra mégis egállal vághatott neki, de végül csak sikerült begyötörnie a negyedik, s mint később kiderült győztes találatot is (4-3). Az U14-es együttes számára azonban nem alakult ilyen jól a ceglédiek elleni csata, melyben hiába voltak sokáig pariban ellenfelükkel, végül 4-0-s vereséget szenvedtek Salamon Miklós tanítványai.
Eredmények és edzői értékelések
U19 Siófok – Dunaújváros 1-2
Góllövők: Kercsó, Rajszki
Jakab Elek vezetőedző: Értékes győzelem a jó erőkből álló Siófok ellen. Játékosaink a hétvégenkénti két mérkőzés terhelése miatt kissé fáradtan játszottak, de győzelmünk értékét növeli, hogy nagyszerű küzdőképességgel hozták a mérkőzést.
U17 Siófok – Dunaújváros 3-1
Góllövő: Tóth Á.
Lőrincz Emil vezetőedző: Egy jókor jött pofon többet ér minden győzelemnél. Nem játszott jobban az ellenfél, sokat hibáztunk és ezt a Siófok kihasználta.
U15 Dunaújváros – Cegléd 4-3
Góllövők: Kovács, Perjési, Rácz, Schnierer
Arany Dávid vezetőedző: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hiszen 20 perc után vezettünk 3:0-ra. A srácok ebben az időszakban maximálisan betartották a megbeszélt taktikai utasításokat, nagyszerűen futballoztunk. Ezután következett egy 7 perces rémálom, amelyben a Cegléd kiegyenlített. Minimalizálnunk kell a hibák számát. A második félidőre újra felébredtünk és megérdemelten nyertük meg a találkozott. Sőt több góllal kellett volna nyernünk, a játékosoknak meg kell tanulniuk a mérkőzés elejétől a végig koncentrálni.
U14 Dunaújváros – Cegléd 0-4
Salamon Miklós vezetőedző: Jó mérkőzésnek indult, mind a két kapu előtt kialakultak helyzetek, abszolút egálban voltunk az ellenfelünkkel, pedig fizikailag erősebbek voltak majdnem minden poszton. Az első gólt egy kapitális hiba előzte meg, ami merőben befolyásolta a folytatást. A vendéggyőzelem reális, a gólkülönbség viszont nem.

