Vízilabda: rajt a bajnokságban
A tavalyi ezüstérmes Szentes elleni mérkőzéssel vág neki a 2015/2016-os bajnokság küzdelmeinek vasárnap délután a DFVE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.
Véget ért a felkészülés, s vasárnap már tétmérkőzésen bizonyíthatják felkészültségüket a DFVE-Maarsk Graphics felnőtt női vízilabdázói, akik a tavalyi ezüstérmes Szentes együttesét látják vendégül a bajnokság nyitófordulójában. A találkozóra délután fél négykor kerül sor a dunaújvárosi Fabó Éva Sportuszodában, s mint azt Mihók Attila elmondta, egyértelműen az a céljuk, hogy győzelemmel vágjanak neki a pontvadászatnak. Vezetőedzőnk szerint jól sikerült felkészülésük, s az önbizalmukkal sincsen gond, így reménykedik abban, hogy ezt már a hétvégén is sikerül bizonyítaniuk.
"A szokásos rövid felkészülés áll mögöttünk, fokozatosan csatlakoztak a lányok a csapathoz, így túl sokat azért nem voltunk együtt, de az orosz túra mindenképpen jó volt arra, hogy kipróbáljuk magunkat közösen komoly ellenfelekkel szemben. Összességében jól sikerült és volt értelme elmennünk, sikerült olyan eredményt elérnünk, amivel egy kicsit fel tudtuk hívni magunkra a figyelmet, másrészt az önbizalmunknak is jót tehetett, hiszen a holland felnőtt válogatottat még válogatott szinten is bravúr legyőzni, nemhogy egy félig ifi, serdülő csapattal. Ez mindenképpen nagy élmény volt, s remélhetőleg ebből jól tudunk majd építkezni, s ez már a hétvégi meccsen is látható lesz. Ami pedig a Szentes elleni mérkőzést illeti: hazai környezetben mindenféleképpen csak a győzelem az, amivel elégedettek lennénk, ezt egyértelműen kijelenthetem.
Amennyiben sikerül átmentenünk a Kirisiben mutatott formánkat és a dinamikáját a játéknak, akkor ez meg is lehet, nyilván a Szentes ezt nem akarja majd engedni nekünk, de ezzel a mögöttünk hagyott tornával most talán van némi lépéselőnyünk velük szemben, s ezt ki kell gyorsan használni. A csapatban akadnak ugyan kisebb sérülések, de várhatóan mindenkire számíthatok a vasárnap délutáni bajnoki nyitányon. Somhegyi Noémi átigazolásának papírmunkája még folyamatban van, ennek rendezését holnapra ígérte a szövetség, így várhatóan ő is ott lesz a medencében a Szentes ellen." – árulta el Mihók Attila, a DFVE-Maarsk Graphics csapatának vezetőedzője.
A rovat további hírei: Sport
A remek kezdés ellenére kikapott a DAB
2025. szep. 13.
Hiába vezetett bő két perc elteltével már két góllal, végül 6-2-es vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga pénteki nyitányán.
Felszabadult, jó játékban bízva
2025. szep. 12.
A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.
DSTV: sporttal az ovisokért
2025. szep. 12.
Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.
Miskolcon rajtol a DAB
2025. szep. 12.
Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.
Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak
2025. szep. 11.
A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.
DSTV: egészségmegőrző torna
2025. szep. 10.
Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.
Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese
2025. szep. 10.
Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.