Dunaújváros Hetilap

Hórukk és hajrá Fradi! - A jövőért hajt a Pálfi család

Szóládi Zoltán - 2015. november 30. 14:13

Nem könnyű a maszekok világa, tudjuk ezt már a rendszerváltás előtti időszakból is. Pálfi Lászlóék is belevágtak a vállalkozók világába, apa és fia a fuvarozást választotta. Az apa, László Budapesten született és a szüleivel költöztek a városba 1968-ban.

Dízelmozdony szerelő lett, majd a kereskedelmi szakközépiskolát végzett és többféle jogosítványt szerzett. Szinte mindent megtanult vezetni, a veszélyes áruk szállításán keresztül a személyszállításig.

- Negyven év vezetek már, eddig még baleset nélkül. Annak idején sofőrként kezdtem a pályafutásomat, majd taxiztam és a kórházban dolgoztam. 1994-et írtak, amikor a kórházban több tevékenységre, például a szállítmányozásra, az étkeztetésre pályázatokat írtak ki. Azonnal megpályáztam a fuvarozási részt és szerencsére meg is nyertem. A cégünk több nagyvállalatnak és társaságnak végzett előbb csak teher, majd később személyfuvarozást is. Sőt, a vízilabdásoknak névadó szponzoraik is voltunk. Aztán beütött a krach, a Green System egészen 2010-ig működött. A gazdasági válság következtében több olyan vállalkozás ment csődbe, akiknek mi dolgoztunk, akik a megrendelőink voltak. Akadt olyan pesti cég, akik több milliós megrendelést adtak, s az utolsó hónapban már nem tudtak fizetni. Több sportvállalkozás is milliókkal tartozott, amikor jogutód nélkül megszűnt. Ezt a terhet viszont mi nem bírtuk el és végül felszámolták a céget. Ami megmaradt, azt elvitte az APEH és a lízing cégek, ugyanis a végén már több mint húsz járműből állt a gépparkunk.

A bukás minden helyzetben fájó, de amikor az ember nagyrészt önhibáján kívül kerül a padlóra, az még borzasztóbb. László azonban nem adta fel, pedig ő is igencsak kétségbeesett.

- Mondanom sem kell, nagyon elkeserített a dolog. Rettenetesen nehéz időszak volt, ott álltam munka, és pénz nélkül. Végül nem találtam más megoldást, elmentem a taxizni. Előtte sokáig gondolkodtam, ilyenkor sok minden megfordul az ember fejében. Vannak, akik a pohár után nyúlnak, házasságok mennek tönkre, elzüllenek. Én viszont úgy gondoltam, ismét nekiállok dolgozni. Elkezdtem elölről. Nem volt egyszerű. A legvégén már csak hat emberem maradt, pedig volt, hogy húsznak adtam munkát. Szerencsére azonban mindenkinek tudtam másik állást szerezni.

Aztán egy másik céget alapítottak feleségével, azóta tudatosan próbálnak előrehaladni lépésről-lépésre.

- Ma már a feleségem viszi a pénzügyeket, én a szakmai részt, így olajozottan működik minden. A tervünk az, hogy szeretnénk ismét felzárkózni, újraépíteni a vállalkozást, de nagyon nehéz most. Szinte mindent elszállítunk, ami a megrendelőnk kívánsága – mondja László, majd fia veszi át a szót.

- Annak idején engem is megcsapott a fuvarozás varázsa és tulajdonképpen belecsöppentem apuék vállalkozásába. Amint lehetett, azonnal megszereztem a jogosítványt, és besegítettem a vállalkozásba. Emlékszem, az első években úgy vihettem fuvart Székesfehérvárra, hogy mindig mellettem ült egy hivatásos sofőr. Akkor még nagyon utáltam ezt, de ma már látom, milyen hasznos volt, mekkora rutint adott ez. Kicsit nehezen tűrtem, hogy hol a lábamra, hol a fejemre csaptak, hogy ne forgolódjak, amikor három tükör segít a tájékozódásban. Ma már ez nem okoz gondot, sok ezer kilométert levezettem 14 év alatt, mind itthon, mind külföldön – meséli ifjabb Pálfi László.

Laci a Kereskedelmiben érettségizett, majd letette a PAV vizsgát, így ma már ő is teljesen elköteleződött a fuvarozás és a szállítmányozás mellett. Két külön vállalkozásuk van, de segítik egymást. Négy autóval rendelkeznek, de ha szükséges, ők maguk bérelnek nagyobb autót, hogy kielégítsék a megrendelői igényeket. Az öröm az ürömben, hogy néhány vállalat megmaradt a régi partnerek közül. Ilyen a kórház is, hiszen Pálfiék végzik a vérszállítást is.

- Ezt apuéktól örököltem meg. A kórházon belül működik a Synlab Hungary Kft. Velük nagyon jó viszonyban vagyunk és a környező településekről én gyűjtöm be a vizsgálati anyagokat, a vér- és vizeletmintákat, illetve kiszállítom az eredményeket. Ritkábban ugyan, de szükség esetén vérkészítményeket is szállítunk.

- Régebben – veszi át a szót az apa – előfordult olyan eset, hogy hajnali két órakor kellett menni vérért egy nagy műtét miatt. A másik emlékezetes eset az volt, amikor szintén vért hoztunk, de Érd előtt hosszú kocsisor állt, az úton géppisztolyos rendőrök terelték a forgalmat és minden autót átvizsgáltak. Mivel határidőre kellett mennünk, kitettük a vészvillogót és bekapcsoltuk a szirénát, mire a fegyveres őrök golyóálló mellényben közölték, hogy az éppen megszökött viszkis rablót keresik. Végül, ha nem is aznap, de a viszkis is meglett, mi pedig a megkülönböztető jelzéseknek hála, időben visszaértünk a műtéthez.

A munka mellett mindketten a labdarúgás megszállottai.

- A nagy szerelmem a Ferencváros – avat be a kulisszatitkokba az apa. – Amikor a Dunaferr focicsapatát szállítottam, mondtam is a fiúknak, hogy mindaddig nekik drukkolok, amíg nem a Fradival játszanak. Cinkeltek is érte, de nem haragudtak rám ezért.

Az ifjabb László pedig a mai napig futballozik.

- Annak idején a Dunaferrben kezdtem játszani, ma már csak a barátaim miatt húzok focicsukát. A megyei bajnokságban, a Kisapostag színeiben rúgom a bőrt, illetve a kispályás bajnokságban, a Royal Flash nevű baráti társaságban.

A rovat további hírei: Közélet

Gyászol a város, elhunyt Almási Zsolt

Gyászol a város, elhunyt Almási Zsolt

2025. júl. 22.

A város hivatalos honlapján látott napvilágot a megrendítő hír az első szabadon választott polgármester, Dunaújváros díszpolgára haláláról. Nyugodjék békében! A nekrológ mellett Pintér Tamás polgármester személyes hangú búcsúját is közöljük.

DSTV: tájékoztató a pályázatokról

DSTV: tájékoztató a pályázatokról

2025. júl. 22.

A beszámoló már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester. Mint hangsúlyozta, ezek a források kulcsfontosságúak a város jövője szempontjából.

Városi vadvirágos parcella: az élő példa

Városi vadvirágos parcella: az élő példa

2025. júl. 20.

Visszatérő téma hasábjainkon a városi közterek „visszavadításának” gondolata – ezúttal egy, pontosabban rögtön kettő kertvárosi példával szolgálunk. A kiégett gyepes területekkel szemben valódi alternatívát kínál a biodiverz, vadvirágos parcella – máris mutatjuk, hogyan.

Vasmacskák – összefogás a gyári kolóniákért

Vasmacskák – összefogás a gyári kolóniákért

2025. júl. 19.

Mindig is tudni lehetett, hogy a vasmű területén kolóniákban élnek macskák – gondozásukat az ott dolgozók önkéntesen vállalták. Ellátták őket élelemmel, a szerencsésebbek otthonra is találtak a vasműsök között, a kevésbé szerencsések pedig a gyár területén éltek. A tömeges elbocsátással az négylábúak sorsa kilátástalannak látszik – ám van valaki, aki igyekszik megtalálni a megoldást.

Elhunyt Parádi György – nyugodjék békében...

Elhunyt Parádi György – nyugodjék békében...

2025. júl. 19.

Dunaújváros önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy életének 80. évében elhunyt Parádi György, városunk Pro Cultura Intercisae díjas zenésze, a Pentele Baráti Kör egykori elnöke.

Helyi termelőktől a vásárlók asztalára – népszerű lett a DunaKosár színes kínálata

Helyi termelőktől a vásárlók asztalára – népszerű lett a DunaKosár színes kínálata

2025. júl. 18.

Négy esztendeje annak, hogy zászlót bontott a helyi termelők csapata – a Dunaújvárosi Kosár Közösség népszerűsége változatlanul töretlen. A termelők gondos kezekkel ápolják portékáikat, így finom és minőségi falatok kerülnek a vásárlók asztalára.

Álláskeresőket várt, börzét tartott egy multinacionális cég Dunaújvárosban

Álláskeresőket várt, börzét tartott egy multinacionális cég Dunaújvárosban

2025. júl. 18.

Dunaújváros adott otthont annak az állásbörzének szerdán, amelyet egy jelentős multinacionális vállalat szervezett az önkormányzattal együttműködésben. Az esemény helyszínéül a Városháza rendezvényterme szolgált, amely méltó környezetet biztosított a kezdeményezéshez.