Izgő-mozgó vándor-robot
Jótékony célt szolgált a Robinson, a robot megvásárlása, és remek helyen teljesít szolgálatot a továbbiakban Márton Zoltán jóvoltából.
A közmédia idén is meghirdette a "Jónak lenni jó!" elnevezésű jótékonysági kampányát, amivel a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesületének tevékenységét segítették. A Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének tagszínházaként csatlakozott a kezdeményezéshez és felajánlották jótékonysági célra Robinsont, a gépet, amely A padlás című félig mese, félig musical című darabban szerepelt kellékként, kikiáltási ára pedig hetvenezer forint volt.
A jótékonysági felhívásra, célra érkezett is a vásárló, Márton Zoltán, a Kemi-Ker Kft. tulajdonosának személyében, hozzájárulásával ő lett Robinson új gazdája. De mit csináljon egy építési segédanyag szaküzlet tulajdonosa egy izgő-mozgó távirányítós robottal? Márton Zoltán felajánlotta a gépet a helyi óvodáknak. A Padlás című előadáson sok gyereknek okozott örömöt, miért is ne folytathatná küldetését egy óvodában? Dr. Borsós Beátával, a színház igazgatójával első állomásuk a Pajtás utcai, vagyis a Római Városrészi Tagóvodába vezetett, ahol átadták a gyerekeknek Robinsont. Szerdán délután érkezett az épületbe a gép, amikor a gyerekek a délutáni pihenőjüket töltötték, de néhányan alvás helyett az első találkozást választották, és egyből ki is próbálták, milyen irányítani Robinsont. Mire a többiek felkeltek, már össze is barátkoztak vele. A gyerekek nagyon örültek neki, hiszen lételemük a játék, de nem élvezhetik ki örökre, hiszen Robinsont várják a következő óvodában.
A rovat további hírei: Közélet
Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)
2025. dec. 03.
Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.
Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban
2025. dec. 03.
Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.
Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége
2025. dec. 02.
Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.
Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért
2025. dec. 02.
Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.
A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)
2025. dec. 01.
Újra adventi fénybe öltözött Dunaújváros főtere – elkezdődött az ünnepvárás szép időszaka. Fényfüzérek csillogása, gőzölgő, lelket is melengető ételek és italok, programok sora vár mindenkit az Adventi Forgatagon, ahol a közös adventi gyertyagyújtás sem maradt el.
Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen
2025. dec. 01.
Városszerte elkezdődtek az ünnepre készülődő csinosítgatások – felkerültek a girlandok, fényfüzérek és egyéb látványosságok. És mint azt már jól megszokhattuk, Újtelepen is fénybe borul a körzet szerencsés fenyőfája. Ám idén – rendhagyó módon – két örökzöld is díszbe öltözik.
Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!
2025. nov. 30.
Az év utolsó hónapjára fordulva sem csökken az egészségügy vérigénye, és mivel a vér csak vérrel pótolható, egyértelmű, hogy szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. Szerencsére egyre többen tudják: vért adni menő! Segítsen, aki tud, ajándékozzon életet!










