Kézilabda: takarékos győzelem

spigott - 2016. január 6. 19:49

A mérkőzés elején és végén akadozott a gépezet, de így is sima, 31:24-es győzelmet aratott a DKKA női kézilabda csapata a Mosonmagyaróvár ellen hazai pályán. Együttesünk erősen tartalékolt a hétvégi, Siófok elleni kupameccsre, ahol a mainál sokkal jobb játék kell majd a győzelemhez. Galériával!

A Mosonmagyaróvár elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese, melytől ezúttal is jogos elvárás volt a győzelem megszerzése.
Zdravko Zovko tanítványai azonban kissé álmosan kezdték az összecsapást, melynek első tíz percében a támadásokkal nem igen, de a védekezéssel akadtak problémái a mieinknek, így a lelkesen küzdő vendégek tartani tudták a lépést a Kohásszal sőt, még a vezetést is magukhoz ragadták (4-5).

Idővel azért átvette az irányítást együttesünk, mely Szalai pontos átlövései után először került kétgólos előnybe a találkozón, de a mosonmagyaróvári fiatalok továbbra sem akartak leszakadni, így a 18. percben még mindig csak 9-8-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző.
A félidő második felére azonban összekapta magát együttesünk, míg a vendégek több feleslegesnek tűnő, de kiállítást érő szabálytalanságot is elkövettek, s hiába kért időt a Hlavaty Tamás, fokozatosan nőni kezdett a két gárda közti különbség (11-8). A rövid pauza sem segített azonban a vendégeken, mert ekkor már védekezésben is feljavult a mieink teljesítménye, ráadásul felállt fal ellen és lerohanásokból is rendre eredményes volt a Zovko-csapat, így a félidő végéig megduplázta előnyét együttesünk, mely 17-11-es vezetéssel vonulhatott a félidei pihenőre.

A térfélcserét követően egy kicsit még az öltözőben ragadtak a Kohász játékosai, hiszen az első két gólt az ellenfél szerezte, de gyorsan megrázták magukat Bulathék, akik sorozatban hatszor is beköszöntek ellenfelüknek, így a 38. percben már megvolt a "tízközte" (23-13). Innentől kezdve viszont alaposan visszavett a tempóból csapatunk, mely 27-17-ig tartotta biztos előnyét, ám az utolsó negyed óra már nem feltétlenül a mieink remekléséről szólt. Persze az is igaz, hogy rengeteget cserélt Zdravko Zovko, s a koncentrációval is adódtak problémák, de ettől még tény, hogy rengeteg tiszta ziccert hagytak ki játékosaink, s mivel a túloldalt nem tették meg ugyanezt a szívességet a vendégek, lassan apadni kezdett a mieink előnye: az 50. percben 27-20-as, míg a három perccel a meccs vége előtt 28-24-es állás miatt bosszankodhattak a Kohász drukkerei. A véghajrára ismét megrázta magát egy kicsit együttesünk, mely Takács Dusmáta, a végül kilencszer eredményes Kovács Anna, majd Kamper Olívia góljaival zárta le a találkozót (31-24).

Mely után Zdravko Zovko vezetőedző elsősorban a kihagyott ziccerek miatt bosszankodott, de vezetőedzőnk azt is elismerte, hogy a vasárnapi EHF Kupa mérkőzésen a mainál lényegesen több kell majd együttesétől.
"Az első félidő második felében jól játszottunk, azzal elégedett vagyok, de a második harminc percben nem koncentráltunk eléggé, s rengeteg tiszta helyzetet elhibáztunk, ami nagyon frusztráló volt, de ezzel együtt sem forgott veszélyben a győzelmünk. Most van három napunk, hogy felkészüljünk a Siófok elleni kupamérkőzésre, de az biztos, hogy a mainál sokkal, de sokkal jobb teljesítményt kell nyújtanunk ahhoz, hogy legyőzzük a Siófokot.

DKKA – Mosonmagyaróvár 31-24 (17-11)

DKKA: Triffa, Vincze 5, Szalai 2, Nick, Bulath 1, Kovács 9, Azari 3. Csere: Oguntoye (kapus), Takács D. 4, Kovács K., Hajtai 1, Triscsuk 3, Klujber 2, Kamper 1, Gindeli, Molnár. Vezetőedző: Zdravko Zovko.