Amerikai foci: biztos siker a rangadón

doszerk - 2016. május 19. 15:07

Az első félidőben eldöntötte a pontok sorsát a Dunaújváros Gorillaz csapata a Gladiators elleni rangadón, s magabiztos sikert aratva vette át a vezetést az alapszakaszban.

A tabellát vezető Gladiátorokhoz utazott a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata a bajnoki alapszakasz legutóbbi fordulójában. A mérkőzésre ezúttal Rákócziujfalun került sor, ahol a két veretlen csapat összecsapásának tétje már az alapszakasz első helye volt. A Gladiators Szolnok és Debrecen csapatainak egyesülésével jött létre és igen erős keretet tudhat magáénak. Több válogatott játékossal is rendelkeznek, s bár több sérültjük nem tudta vállalni az összecsapást, így is egy fizikálisan erős, tapasztalt játékosokból álló csapattal mérhették össze tudásukat a Gorillák.

A találkozó elején a hazaiak kemény futásokkal kezdtek, de nem jutottak túl a félpályán, így az első próbát kiállta a Gorillaz védelme. A kézsérüléséből felépülő Hegedüs Dániel már az első játékban megmutatta, hogy nem alibizni tért vissza a pályára: óriási mélyblokkja mögött könnyű first downt futott Horváth László, majd Hegedüs termelt 15 yardot. Nem sokkal később Dobos Attila jelentkezett a meccs első elkapásával, a touchdownt pedig a Bachrathy-tesók hozták össze: Kornél passzából Dániel húzta be idei negyedik elkapott TD-jét, s mivel Beretka Józsefet sem zavarta az erős szél, a pontosan végrehajtott extrával 7-0-ra vezetett csapatunk.
A hazaiak másodszor sem jutottak messzire, rövid támadósorozatukat Kovács Zsombornak - a nyomás elől menekülő - az irányítón végrehajtott szerelése zárta le, újabb puntra kényszerültek a Gladiátorok. Az újvárosi támadósor viszont továbbra is ellenállhatatlan volt, s erre nem találtak ellenszert a fekete mezesek. Az órát is égette a Gorillaz, végül a második negyed elején, 2 yardról Varga Dávid futott touchdownt, majd Beretka hozta a szokásos jó extrát, s máris 14-0-s előnynek örülhettek a Gorillák.

Ezt követően a hazaiak is megrázták magukat és a 40 yardoson belülre juttatták a játékszert, de aztán két sikertelen passzjáték után ismét puntolniuk kellett. Ez viszont olyannyira jól sikerült nekik, hogy a 2 yardoson pattogott ki oldalra a labda, így nehéz helyzetbe került a Gorillaz. Viszont tovább dübörgött a vendég futójáték, ráadásul a 30 yardos vonalról erős szembe szélben is sikeres passzjátékot tudtak összehozni a támadók. A körülményekre jellemző módon a labda szinte megállt a levegőben, ahogy visszafújta a szél, de Tóth Jánost ez sem zavarta és 40 yardot termelt elkapásával. Hegedüs jó futása a 9 yardosra juttatta a csapatot, ekkor még egy közjáték is belefért, ugyanis egy bekóborolt kutyust kellett "kimenteni" a játéktérről, amit Grátz Vilmos, csapatunk amúgy is nagy kutyabarát edzője készséggel be is vállalt. Persze fociztak is a felek, s mivel Tóth remek elfutása és Beretka harmadik sikeres rúgása újabb hét pontot ért, kezdhettek megnyugodni csapatunk játékosai (0-21).

Képek: DO-archív

Tekintettel a hazaiak gyenge passzjátékára, nem volt benne a mérkőzésben a Gladiátorok fordítása, így az előny őrzésére kellett csupán koncentrálnia a Gorilláknak. Annál is inkább így volt ez, mert a szél mellé megérkezett az eső is, így a maradék esély is elszállni látszott az eredményes légi támadásokra. A vendégek kezdhettek támadni és Mészáros Márton szép futásával jól is indult a sorozat, de aztán egy védőfal kezébe dobta a screen passzt az újvárosi irányító, így közelről zárkózhatott a Gladiators. Az eséllyel éltek is, mivel Uri-Kovács István találta meg a rést a jobb szélen, a kétpontos extrát viszont Gorgyán Sándor gyorsan megakadályozta remek szerelésével (6-21). A folytatásban mindkét csapatnak volt még esélye a pontok szerzésére, de az egyre nehezebb körülmények miatt már sem a hazaiak, sem a mieink nem tudták mattolni a védelmeket, így remek első félidei játékának köszönhetően magabiztosan nyerte a találkozót együttesünk, mely ezzel átvette a vezetést a bajnoki alapszakasz tabelláján.

A rovat további hírei: Sport

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

2025. júl. 14.

Huszonegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hatodik helyén zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidékbajnokság küzdelmeit a DKSE tehetséges kajak-kenusai.

Középdöntős juniorok

Középdöntős juniorok

2025. júl. 13.

Nagy küzdelemben verte meg a lengyeleket, s ezzel bejutott az Európa-bajnokság legjobb tizenkét csapata közé a magyar junior női kézilabda válogatott.

Lőgyakorlat Japán ellen

Lőgyakorlat Japán ellen

2025. júl. 13.

Harminchárom gólt szerezve aratott kiütéses győzelmet a japánok ellen a magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság második csoportmérkőzésén.