Lopott kocsikat kerestek - Autóvadászat Dunaújvárosban

doszerk - 2016. május 28. 10:44

A VI. Pentele Autóvadász Kupa során 20843 gépjárművet ellenőriztek a rendőrökből és polgárőrökből álló csapatok.

A tegnap városunk területén megtartott tradicionális verseny során a csapatok feladata az volt, hogy a ZsaruCar rendszámfelismerő rendszer használatával kiszűrjék a forgalomból a lopott, vagy egyéb bűncselekmény miatt körözött, a műszaki érvényesség nélkül közlekedő, valamint a forgalomból kivont gépjárműveket. A rendőrök csak azokat az autókat állították meg, amelyeknél a rendszer találatot jelzett.

A versenyben a dunaújvárosi rendőrökön és polgárőrökön kívül képviseltették magukat Kecskemétről, Szegedről, Makkosházáró, Szödligetről és Vácról a rendészeti szakemberek és a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet munkatársai.

A reggel 9 órától 16 óráig tartó akció során 20843 járművet ellenőriztek az egységek. Közülük 16 ki volt tiltva a forgalomból, 30 pedig műszaki érvényesség nélkül közlekedett.

A versenyt a Váci Rendőrkapitányság és a Szögigeti polgárőrség közös csapata nyerte, második helyen a Csongrádi Rendőrkapitányság és a Hírős polgárőrség  közös együttese végzett míg a harmadik a Szegedi Rendőrkapitányság és a Makkosházi Polgárőrség csapata lett.

A rovat további hírei: Sziréna

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

2025. jún. 26.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján döntött – péntekig biztosan él a legmagasabb szintű figyelmeztetés az extrém hőség miatt.

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

2025. jún. 25.

Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe mától. Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Továbbá a parlag-, tarló- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban. Felhívás.

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

2025. jún. 24.

Harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan – a riasztás ezúttal csütörtökön éjfélig érvényes. Felhívás és tipptár a hajtás után!

Tűz ütött ki a város külterületén

Tűz ütött ki a város külterületén

2025. jún. 21.

Aljnövényzet, fű, száraz gaz és bozótos ég Dunaújváros külterületén, derült ki a katasztrófavédelem gyorsjelentéséből.

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

2025. jún. 15.

Ahogy ígérték, az időjárás gonosz tréfája miatt elmaradt Rendvédelmi Nap felvonulását is megtartják – azt eseményre kedden várják az érdeklődőket! Itt a tételes/térképes tervezet!

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

2025. jún. 13.

Túlárazással jutott pályázati pénzhez, 3,6 milliárd forint kárt okozott az a férfi, akinek a Fejér Vármegyei Főügyészség indítványozta a letartóztatását minősített költségvetési csalás bűntette és további bűncselekmények miatt. Az ügyben dunaújvárosi cég is érintett, értesült a DO.

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

Újra a Duna-parti lépcsősoron versengtek a lánglovagok (galériával)

2025. máj. 31.

Teljes védőfelszerelésben és légzőkészülékben futottak a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hagyományos lépcsőfutó bajnokságán – a viadalnak csütörtökön adott otthont a szokásos felső Duna-parti helyszín.