Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 30. Zalán
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Elrajtolt a táborszezon

Közélet
Dunaújváros
MMK
tábor
nyár
vakáció

facebook megosztás

Ónodi Zoltán - 2016. jún. 24., 07:27

Júniusba a gyerekek nagy örömére eljött a vakáció, a pihenés ideje. A Munkásművelődési Központ idén is rengeteg játékkal és alkotómunkával készült asaját kézműves táborára.

Az öt héten át tartó program megvalósításához önkormányzati támogatást nyert az intézmény, amelyet izgalmas, gyermekeknek szóló előadásokra fordít. Ezeket Vásári komédia címmel minden csütörtökön tartanak. Az elkövetkezendő hetekben a Szeleburdi Színház és a Szélrózsa Társulat váltja egymást. Jövő héten Állati buli elnevezéssel interaktív gyerekkoncert tárul az érdeklődők elé. Ezen kívül még más témájú tematikus napokkal teszik színesebbé az amúgy sem szokványos tábori napokat. Például a szerencse napon saját malacperselyt készítenek a gyerekek, míg a varázslóson egyedi varázspálcájukkal térhetnek haza. Délutánonként vetélkedőkkel mérhetik össze tudásokat a fiatalok. A hetek meglepetései közé tartozik a saját alvóspárna elkészítése, magyar néphagyományos technikák használata és a dekopázs, karkötőfonás sem maradhat ki a repertoárból. Idén is nagy segítséget nyújtanak a táborvezetőknek a Széchenyi gimnázium önkéntes diákjai, velük együtt egy vidám tábor várja heti jelleggel a majd ötven lurkót. A tavalyi nagy sikert aratott felelős állattartás óra idén is folytatódik. A Duna Dog Center oktatója Czibere Cecília idén is fontos információkat mond el a kutyatartásról.

 

 

A rovat további hírei: Közélet

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

2026. már. 30.

Megkezdődött a Városháza tér és a Dózsa György út kereszteződésében található forgalomirányító lámpák cseréje – a beruházás a közlekedésbiztonság szempontjából kiemelt jelentőségű, a teljes rendszert felújítják a szakemberek.

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

2026. már. 28.

A tavalyi nagy siker után ismét közösségi takarításra invitálják a város közösségét – a Duna-part és a Lebuki-patak mentén az önkéntesek megszabadíthatják a felhalmozott hulladéktól a zöldterületeket április 17-én délelőtt. A támogatók, logisztikai és civil partnerek sorában városunk önkormányzata is szerepel.

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

2026. már. 28.

Nemes tradíciót ápol, Ragyogj kékben, Dunaújváros! címmel nagyszabású előadássorozatot szervez az autizmus és az érzékenyítés jegyében a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében jövő kedden. Itt a tételes kínálat, az érintettek mellett az érdeklődőket is nagyon várják!

Waldorf: színházünnep a „C” szárnyban

2026. már. 27.

Különleges estére készült a Dunaújvárosi Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – a nyolcadik osztályosok a Városháza „C” szárnyában mutatták be drámaelőadásokat. Az eseményt hosszú hónapok előkészülete előzte meg; de megérte, remekül szerepeltek a fiatalok. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Megőrizte veretlenségét a DSE

  2. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

  3. Szépen fénylő ezüst a világkupán

  4. Szép tavasz? Háááát, a hét elején még pont nem!

  5. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Top hírek

  1. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  2. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  3. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  4. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

  5. Pontosztozkodás a rangadón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő