Minifutball Eb.: győzelem a nyitómeccsen
A Dunaferr DF Renalpin FC csapatának volt játékosa, Nagy Attila döntötte el a szlovénok elleni nyitómeccset a székesfehérvári minifutball Európa-bajnokság első versenynapján.
Székesfehérváron rendezik meg augusztus 21. és 27. között a minifutball Európa-bajnokságot, melyen természetesen a magyar válogatott is megméreti magát. Nemzeti együttesünk az "A" jelű csoportba kapott besorolást a 32 csapatos mezőnyben, s a viadal első körében a törökökkel, a szerbekkel, valamint a szlovénokkal szemben kell elérnie a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikét.
A válogatott szövetségi kapitánya méltán lehet ismert a labdarúgás dunaújvárosi szerelmesei számára, ugyanis nemzeti csapatunkat a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapatának kiváló hálóőre, Reveland Zoltán irányítja a kontinensviadalon. Nem csak a kispadon, a pályán is szurkolhatunk a helyi erőknek, ugyanis a Dunaferr jelenlegi, vagy volt futsalosai közül Fekete Róbert, Schrancz Balázs, Nagy Attila, valamint Varga Csaba is helyet kapott a keretben.
Kép forrása: emfminieuro.com
Válogatottunk vasárnap este, a szlovénok ellen mutatkozott be az Európa-bajnokságon, s telt ház előtt, remek mérkőzést játszott az európai ranglista nyolcadik helyezettje ellen. A találkozón mindkét csapat több helyzetet is kialakított, a bár a gólszerzéssel komoly gondjai voltak a feleknek, a 26. percben Nagy Attila végre betalált, így ha nehezen is, de megszületett a várt siker, amivel nagyot lépett együttesünk a remélt továbbjutás felé. Válogatottunk legközelebb kedden este nyolc órától lép pályára a törökök ellen, majd szerdán este hattól a szerbek elleni találkozóval zárja a csoportkör küzdelmeit.
Magyarország – Szlovénia 1-0 (0-0)
Gólszerző: Nagy A. a 26. percben.
A magyar minifutball válogatott csoportmérkőzései az Európa-bajnokságon
2016. 08. 21. 17:30 Magyarország – Szlovénia 1-0
2016. 08. 23. 20:00 Magyarország – Törökország
2016. 08. 24. 18:00 Magyarország – Szerbia
A rovat további hírei: Sport
Kupafeladatok előtt a DKSE
2025. nov. 04.
A DEAC elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párharcát a DKSE röplabda csapata az egyetemi sportcsarnokban ma este fél héttől.
Ráfáztak a sok kihagyott helyzetre
2025. nov. 03.
Vezetése után nem tudta lezárni a Fehérvár FC elleni rangadót, így elszenvedte első vereségét az idei bajnoki szezonban a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Nem adtak esélyt az MTK-nak
2025. nov. 03.
A meccs végére alaposan kiengedett, de így is nagyon sima, háromgólos győzelmet aratott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az MTK II. elleni hazai bajnokin.
Egy gól döntött a Csíkszereda ellen
2025. nov. 03.
Péter Balázs második harmadban szerzett emberelőnyös találatával győzte le a jól küzdő Acélbikákat a Csíkszereda gárdája az Erste Liga vasárnapi fordulójában.
Nem borult a papírforma
2025. nov. 02.
A vendég Fino Kaposvár három szettben vitte el a pontokat a DKSE röplabdázóitól a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának harmadik fordulójában.
Pontmentés a véghajrában
2025. nov. 02.
Hatalmas küzdelemben ért el 18-18-as döntetlent a Mosonmagyaróvár elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese.
Újabb nagy pofonba néztek bele Acélbikáink
2025. nov. 01.
A véghajrában összeomlott és összesen tíz gólt kapva szenvedett vereséget a DVTK Jegesmedvék ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.


 





