Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 30. Martina, Gerda
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Kötelező a továbbjutás

Sport
kélzilabda
DKKA
Dunaújváros
Magyar Kupa

facebook megosztás

spigott - 2016. okt. 18., 19:09

Az NB II-es Tököl otthonában lép pályára szerdán este hét órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese a Magyar Kupa második fordulójában. Csapatunk komolyan veszi a találkozót, s legerősebb keretével szeretné megszerezni a továbbjutást jelentő győzelmet.

Nem csak a bajnokságban, a Magyar Kupában is jól szeretne szerepelni a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely szerdán este hét órától kezdi meg az utóbbi sorozat küzdelmeit. Zdravko Zovko tanítványai ugyanis Tökölön lépnek pályára a 2016/2017-es szezon második kupafordulójában, méghozzá egy olyan találkozón, melyen a mieink magabiztos továbbjutásán kívül minden más eredmény igen komoly meglepetést jelentene. Együttesünk szerdai vetélytársa az NB II Déli Csoportjában szerepel ugyanis, két osztállyal az élvonal alatt, s bár ott jó a mérlege, hiszen négy meccséből hármat megnyert, a papírforma alapján a Kohász ellen azért nem sok sansza van a továbbjutásra.

Tisztában van ezzel együttesünk szakvezetése is, s mint azt György László másodedző elmondta, nem is lehet más céljuk, mint az, hogy biztos győzelemmel jussanak tovább a Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé.

- Ne legyünk álszerények, a mérkőzésnek, s ezzel együtt a továbbjutásnak egyértelműen mi vagyunk az esélyesei, vagyis a célunk egyértelműen a továbbjutást jelentő győzelem megszerzése lesz. Bár alacsonyabb osztályú csapat az ellenfelünk, szó sincs arról, hogy lenéznénk a tökölieket, a legjobb összeállításban utazunk el a találkozóra, melyen elvárjuk minden játékosunktól, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtva járuljon hozzá a remélt sikerhez. Ezzel együtt igyekszünk mindenkinek lehetőséget adni, hiszen a hétvégén nem lesz bajnoki forduló, s továbbra is szeretnénk játékban tartani a keret minden tagját – fogalmazott György László.

Képek: DO-archív

A szerdai kupaprogram

2016. október 19. szerda:
17:00 Eszterházy KFSC - MTK Budapest         
17:00 Orosházi NKC - Kisvárdai KC         
17:00 Hajdúnánás SK - Békéscsaba ENKSE         
18:00 Szombathelyi KKA - Alba Fehérvár KC         
18:00 Vasas SC - Pénzügyőr SE         
18:00 Gödi SE - Ipress Center-Vác         
18:00 Csurgói NKC - Szekszárdi FGKC         
18:00 Hajdúböszörményi TE - Szeged KKSE         
18:15 Budaörs - ELIOS Kispest NKK         
18:30 Pilisvörösvári KSK - Kecskeméti NKSE         
19:00 VSK Tököl - Dunaújvárosi Kohász KA         
19:00 Rinyamenti KC - Siófok KC

A rovat további hírei: Sport

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

2026. jan. 29.

A helyi labdarúgás kiemelkedő alakja, Formaggini Károly emléke előtt tisztelgett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata legutóbbi emléktornájával. A mögöttünk hagyott hétvégén nyolc csapat lépett pályára – a döntőben a DFC 3:0-ra kapott ki a Hegyvidék csapatától, így a hazaiak szépen csillogó ezüsttel zárták az emléktornát. Hangkép.

Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

2026. jan. 29.

A szettsiker összejött, de pontszerzésnek nem örülhettek a DKSE röplabdázói a Szolnok elleni összecsapáson a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában.

Vereséggel zárta az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 29.

A mérkőzés nagy részében veszélyesebben játszó BJA HC háromgólos győzelmet aratott a tartalékos Acélbikák ellen az Erste Liga alapszakaszának utolsó fordulójában.

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

2026. jan. 28.

A Campus Étteremben tartotta meg hagyományos évnyitó ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia a közelmúltban. Az évértékelővel egybekötött rendezvényen a DSTV kamerája is ott volt. Hangkép.

Szolnokra látogatnak a röplabdázók

2026. jan. 28.

A tabellán tizenkettedik Szolnok vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este nyolc órától.

A BJA otthonában zárjak az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 28.

A Vasas Jégcentrumban, a BJA HC elleni összecsapással fejezi be az Erste Liga 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este.

Elismerték legjobbjaikat a motorcsónakosok (galériával)

2026. jan. 27.

A 2025-ös esztendő eredményei alapján idén is Horváth Attila vehette át az Év Sportolója kitüntető címet a Magyar Motoros Vízisport Szövetség hagyományos díjátadóján.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

  2. Baleset miatt áll az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében

  3. Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

  4. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  5. Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

Embedded thumbnail for Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Embedded thumbnail for DSTV: gyógyulás a művészet erejével

DSTV: gyógyulás a művészet erejével

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő