Dunaújváros kiemelkedő sportolói

Vass Ádám - 2016. december 19. 12:30

Dunaújváros közgyűlésének rendelete alapján, elismerve a sport jelentőségét, hétfőn ünnepélyes keretek között kapott sportjutalmakat tizenhét sportoló és sportszakember, akik az idei évben kiemelkedő eredményt értek el.

Minden felnőtt, junior és ifjúsági világversenyen, magyar bajnokságon eredményesen szereplő dunaújvárosi sportolót (aki valamely olimpiai sportág hivatalos versenyszámában kiemelkedő helyezést ért el) és sportszakembert jutalmazásban részesített Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése. Az idei évben tizenheten részesültek jutalomban, összesen mintegy 2,8 millió forint értékben. A Polgármesteri Hivatal „A” épületének földszinti dísztermében hétfőn tizenegy órakor kezdődő ünnepélyes átadón Izsák Máté, az Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottság elnöke elmondta, nagy öröm ez a városnak, hogy ilyen sokan, ilyen kimagasló eredményt értek el, és ezzel nem csak nekünk, dunaújvárosiaknak, hanem az egész országnak rengeteg örömöt, büszkeséget és sok kellemes percet okoztak.

Díjazottak

Hajdu Jonatán, a Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztály sportolója,
Némedi Konrád, a Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztály sportolója,
Slihoczki Ádám, a Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztály sportolója,
Molnár Gergely (Hajdu Jonatán, Némedi Konrád, Slihoczki Ádám edzője)

Gurisatti Gyula, paralimpikon sportlövő
Karácsony Gyula (Gurisatti Gyula edzője)

Kovács Zsófia, a Dunaferr SE sportolója
Jakab Noémi, a Dunaferr SE sportolója
Trenka János (Kovács Zsófia és Jakab Noémi edzője)
Joó Gabriella (Kovács Zsófia és Jakab Noémi edzője)

Halász Dóra Szimonetta, a Dunaferr SE sportolója
Török Dániel (Halász Dóra Szimonetta edzője)
Badics Réka (Halász Dóra Szimonetta edzője)

Vincze Ákos, a Dunaferr SE felnőtt versenyzője
Rozs Viktória, a Dunaferr SE junior versenyzője
Vincze Áron, a Dunaferr SE ifjúsági versenyzője
Halász Tibor (Vincze Ákos, Rozs Viktória, Vincze Áron edzője)

A rovat további hírei: Sport

Bravúros eredmények grundbirkózásban

Bravúros eredmények grundbirkózásban

2025. feb. 19.

Remek versenyzéssel, két ezüstéremmel zárták a grundbirkózók országos diákolimpiai döntőjét a DKSE fiókszakosztályainak csapatai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Véget ért a szezon a DAB számára

Véget ért a szezon a DAB számára

2025. feb. 19.

Debrecenben is kikapott kedden este, így nem jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

2025. feb. 18.

Szépen fénylő éremmel és egy újabb korosztályos elismeréssel térhettek haza a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a sportág első felnőtt bajnoki fordulójáról.

A harmadik meccsért küzdenek

A harmadik meccsért küzdenek

2025. feb. 18.

Debrecenben, a DEAC otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a bajnoki rájátszás második találkozóján ma este fél héttől.

Tornával készültek a kispályások

Tornával készültek a kispályások

2025. feb. 17.

A Pizza Paradise csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIV. Felkészülési Farsang Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna.

DSTV: komoly tervekkel idén is

DSTV: komoly tervekkel idén is

2025. feb. 17.

Már az elmúlt esztendő végén megkezdték a tornászok a felkészülést a 2025-ös versenyszezonra. Február elején ellátogattunk egy edzésükre, ahol Trenka János beszélt a felkészülésről, illetve az időszak legfontosabb eseményeiről. Hangkép.

Előnyben a Debrecen

Előnyben a Debrecen

2025. feb. 17.

Az emberelőnyeit hibátlanul kihasználó DEAC háromgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen magyar bajnoki rájátszás első, dunaújvárosi mérkőzésén.