Évet zártak a Dunaferr úszói

spigott - 2016. december 12. 21:03

Sikeres, a tavalyinál is eredményesebb esztendőt hagyott maga mögött a Dunaferr SE úszó szakosztálya, mely a 2017-es évre is komoly elvárásokkal készül.

A Campus étteremben tartotta évzáró ünnepségét ma délután a Dunaferr SE úszó szakosztálya. A rendezvényen természetesen jelen voltak az egyesület versenyzői, vezetői, s Bene Vera szakosztályvezető külön örömmel köszöntötte a Dunaferr SE elnökségi tagjait, Kovács Juditot, az egyesület ügyvezető elnökét, Mátyás Gábort, valamint Kis Attilát, aki az úszó szakosztályt képviseli az SE elnökségében. Az ilyenkor elengedhetetlen köszöntő szavak után az egyesület elnöke elmondta, nagy örömmel jött idén is a szakosztály évzárójára, mert az úszók idén is rengeteg ragyogó eredményt értek el, senkinek nem lehet oka a panaszra, s ezekhez a szép eredményekhez csak gratulálni lehet.

- Ezekhez az eredményekhez azonban rengeteg munka kellett, nemcsak a versenyzők, hanem az edzők részéről is, s rajtuk kívül nagyon fontos megemlíteni a szülőket, hiszen a megfelelő háttér nélkül a gyermekek sem tudnának jól teljesíteni, így mindenkinek jár az őszinte gratuláció. A közeljövő azonban a pihenésé, mindenkinek kellemes ünnepeket, boldog új évet kívánok, s természetesen a jövőre nézve azt, hogy hasonlóan kemény munkával érjenek el az idei esztendőhöz hasonló, vagy azt akár túl is szárnyaló sikereket – fogalmazott Mátyás Gábor. A szakosztály vezetője kissé szomorú felütéssel indította beszédét, kitérve a Magyar Úszó Szövetségben kialakult állapotokra, de azt is megemlítve, hogy kíváncsian és nagy izgalommal várják, hogy hova is jut a szövetségi vezetés, s ezzel együtt természetesen abban is bíznak, hogy újra rend lesz szeretett sportáguk élén.

Már csak azért is, mert az úszás idén is bebizonyította, hogy a magyar sikersportágak közvetlen élmezőnyében van a kajak-kenuval, éppen ezért a Dunaferr SE úszói is legyenek büszkék arra, hogy ehhez a nagy családhoz tartoznak. Mint azt Bene Vera elmondta, a Dunaferr SE életében is nagyon mozgalmas volt ez az év, hiszen új elnökséget választott a közgyűlés, ahová mind az öt szakág és a Vasmű is küldött tagot, sőt városunk önkormányzata is delegált tagot Kovács Judit személyében, aminek nagyon örülnek, hiszen az eddig kapott segítséget és a rájuk irányuló figyelmet remélhetőleg így még nagyobb mértékben érezhetik a jövőben. A szakosztály egy régi/új edzővel gazdagodott Hornyák Judit révén, s nagy öröm, hogy a Magyar Úszó Szövetség a Közép-dunántúli Régió szakfelügyelőjévé jelölte ki szakosztályunk edzőjét, Berzlánovits Évát.

A szakosztály eredményeiről megtudhattuk, hogy a versenyzők több aranyjelvényt gyűjtöttek az idei szezonban, mint egy évvel ezelőtt, hiszen míg tavaly huszonnégy úszó szerzett százhat aranyjelvényt, addig az idén megszerzett száztizennégy aranyon már harminc versenyző osztozott, s több lett az ezüst- és bronzjelvényesek száma is. A korosztályos bajnokságokban Szöllősi Martin, Kovács-Seres Hunor, Selmeci Levente és Kállai Botond aranyérmeinek örülhetett a szakvezetés, s a fiatal tehetségeket külön elismerésben részesítették a mai évzárón is. Bene Vera elmondta, hogy az utánpótlás toborzása is remekül halad, tizenhét új elsős gyermekkel bővült idén a szakosztály, s az óvodások úszásoktatása is kiemelkedő, hiszen több száz gyermekkel ismertették meg a sportág alapjait, s a remények szerint közülük sokat tudnak majd beiskolázni a Vasvári iskola úszó osztályába. Mindent összevetve ismét egy sikeres évet tudhat maga mögött az egyesület, mely a 2017-es esztendőt is nagy reményekkel várja, s mindenképen szeretné megismételni, de inkább felülmúlni idei eredményeit.

A rovat további hírei: Sport

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

Biztos győzelemmel zárták a csoportkört

2025. júl. 15.

A horvátok ellen is nagyon sima sikert könyvelhetett a két dunaújvárosi játékossal feleálló magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokságon. Következhet a negyeddöntő!

Sikeres edzőtábor Tatán

Sikeres edzőtábor Tatán

2025. júl. 15.

A napi három gyakorlás mellett a kikapcsolódásra is volt ideje a Danubius KSE tollaslabdázóinak az egyesület szokásos nyári táborában, melyet ezúttal Tatán rendeztek meg.

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

Győzelemmel kezdték a középdöntőt

2025. júl. 15.

A házigazda Montenegró elleni kétgólos sikerrel tartotta életben negyeddöntős reményeit a DKKA-s Fehér Luca Blankával felálló magyar junior női kézilabda válogatott az Európa-bajnokságon.

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

Legjobbjait köszöntötte a DLSZ

2025. júl. 14.

Közel ötven díjat adtak át a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos szezonzáró ünnepségén, melyen városunk vezetése is képviseltette magát.

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

Dunaújvárosi éremeső a Vidékbajnokságon

2025. júl. 14.

Huszonegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hatodik helyén zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidékbajnokság küzdelmeit a DKSE tehetséges kajak-kenusai.

Középdöntős juniorok

Középdöntős juniorok

2025. júl. 13.

Nagy küzdelemben verte meg a lengyeleket, s ezzel bejutott az Európa-bajnokság legjobb tizenkét csapata közé a magyar junior női kézilabda válogatott.

Lőgyakorlat Japán ellen

Lőgyakorlat Japán ellen

2025. júl. 13.

Harminchárom gólt szerezve aratott kiütéses győzelmet a japánok ellen a magyar női vízilabda válogatott a szingapúri világbajnokság második csoportmérkőzésén.