A címvédővel már nem bírtunk

Szárszó Lajos - 2017. február 15. 20:37

Nagyot küzdött, de a véghajrát nem bírta erővel a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, mely 11-8-as vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai rangadón.

A nő vízilabda OB I csúcsrangadóján a DUE azt az UVSE-t fogadta, akiket a hazai csapatok közül az utóbbi években egyedül a Dunaújváros tudott legyőzni. A meccs inkább presztízs jellegű volt, hiszen a listavezető lilákat a bajnokság középszakaszában már szinte lehetetlen utolérni. Menczinger kapufájával indult az összecsapás, majd Gangl védte Gurisatti bombáját. Kasónak is védenie kellett a következő percben, aki Czigány lövését hárította. Az első gólra a 3. percig kellett várni, ekkor Gurisatti pattintott lövése jutott a kapuba (1:0), melyre azonnal válaszolt Czigány (1:1). Csapatkapitányunk, Menczinger Kata visszavette a vezetést (2:1), majd Horváth ejtése volt pontos, így kettőre nőtt az előnyünk (3:1). A negyedet azonban nem sikerült behúznunk, mivel Kisteleki közelről szépített (3:2), majd Szűcs emberelőnyből egyenlített (3:3).

Ráadásként a vége előtt 6 másodperccel Tóth szerzett gólt, ezzel fordított a bajnoki címvédő (3:4). Szinte a félpályáig kitolta védekezését az UVSE a folytatás perceiben, de Szilágyinak így is sikerült bevennie Gangl kapuját (4:4), melyet Horváth szemfüles ejtése követett (5:4), aki egy perccel később a kapufát találta telibe. Ezt azonban nem kellett sajnálnunk, mert így járt a túloldalon Szűcs és Kövesdi is, míg a másik oldalon Vályi Vanda labdáját hárította az újpesti portás. A negyed vége előtt Van der Sloot büntetőből egyenlített (5:5), majd a félidőt Menczinger kapufája zárta. Fordulás után Menczinger harcos labdaszerzése érdemelte ki a közönség tapsát, majd sajnálhattuk az a két emberelőnyt, melyek kimaradtak. Tóth köszönte meg mindezt, aki közeli húzásból vette vissza a vezetést csapatának (5:6). Szűcs szerencsére nem talált kaput, viszont a mi támadásaink sem sikerültek. Kisebb hullámvölgybe kerültünk ekkor, de lehet, hogy a sűrű program miatti fáradság ült rá a lányok játékára, ráadásul közben Gangl remek mozdulattal hárította Vályi Vanda közeli lövését.

A gólcsendet Szilágyi törte meg (6:6), majd bosszankodhattunk az utolsó másodpercben, hiszen pont a dudaszó pillanatában vette vissza az előnyt Czigány révén az UVSE (6:7). Somhegyi csavarja hozta meg a záró negyed elején az egyenlítést (7:7), majd Szilágyi a vízipókot szedte ki a felső sarokból (8:7). Azt, hogy ne reménykedjünk a sikerben Czigánynak köszönhették a vendégek (8:8), melyet egy egy másodperces védelmi megingás követett, azt Takács vette észre, és használta ki (8:9). A következő vendég akció végén Kuna ejtése védhetetlenül pottyant a hazai kapuba (8:10), míg mi egy emberelőnyt hagytunk kihasználatlanul. Mindent megtett a DUE a felzárkózásért, míg hátul Kasó tartotta meccsben a csapatát. A végeredményt azonban Kisteleki állította be (8:11), így a mai napon a bajnoki címvédő ürülhetett. A dunaújvárosi lányok a vereség ellenére dicséretet érdemelnek, hiszen a két nap alatt lejátszott két rangadóból az egyiket sikerült megnyerniük, míg a ma este folyamán alaposan megnehezítették az UVSE győzelmét.

DUE Maarks Graphics – UVSE 8-11 (3-4, 2-1, 1-2, 2-4)

DUE-Maarsk Graphics: Kasó Orsolya - Szilágyi Dorottya 3, Menczinger Kata 1, Gurisatti Gréta 1, Mc Hunu Hlengiwe, Somhegyi Noémi 1. Cserék: Kiss Alexandra (kapus) - Horváth Brigitta 2, Huszti Dóra, Brezovszki Gerda, Vályi Fanny, Garda Krisztina, Vályi Vanda, Ziegler Diána. Vezetőedző: Mihók Attila.

UVSE: Gangl Edina – Czigány Dóra 3, Sabrina van der Sloot 1, Kisteleki Hanna 2, Szűcs Gabriella 1, Tóth Ildikó 2, Csabai Dóra. Cserék: Maczkó Lilla (kapus) - Pap Mónika, Hertzka Orsolya, Kövesdi Vivien, Kuna Szonja 1, Takács Vivien 1, Kiss Eszter Lara. Edző: Áts Bertalan.

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 8-11

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 8-11 - fotó: Sándor Judit