Egyenlítettek az Acélbikák!

Szárszó Lajos - 2017. február 24. 20:51

Hatalmas küzdelemben, büntetőlövések után aratott 5-4-es győzelmet az UTE elleni MOL Liga negyeddöntő hatodik mérkőzésén a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely kétgólos hátrányból is felállt, s készülhet a mindent eldöntő hetedik ütközetre. Galériával!

Azt egyértelműen leszögezhetjük, hogy a negyeddöntő sorozatban a DAB méltó ellenfélévé vált az Újpestnek, hiszen a lilák egyértelmű esélyesei voltak a négy győzelemig tartó párharcnak. A mieink azonban alaposan megnehezítették a Szilassy Zoltán által irányított gárda életét, hiszen öt párharc után 3:2 volt az állás a fővárosiak javára. A ma esti ütközet előtt tudtuk, nem hibázhat a dunaújvárosi együttes, ha életben akarja tartani az elődöntőbe kerülés lehetőségét. Az is nyilvánvaló volt, hogy a győzelmet csak úgy szerezhetik meg a Bikák, amennyiben nem követik el azokat az egyéni hibákat a hátvédek, melyeket legutóbb láttunk tőlük, miközben csatáraink az ellenfél kapuját folyamatosan nyomás alatt tartják.

Jó hír volt a DAB háza tájáról, hogy soraiba visszatérhetett a kétmeccses eltiltását letöltő Danyil Kaszkov, akik így közel teljes létszámban állhattak fel. Az első percekben rengeteg eladott korong jellemezte a játékot mindkét fél részéről, amely talán a tét számlájára volt írható. Igaz Duscheknek közben volt néhány könnyű védeni valója, majd az első igazi hazai lövésre, melyet Cseter adott le Sila kapujára, több, mint hat percet kellett várni. Ezt követően úgy tűnt, megtalálják a hazaiak a játék ritmusát, hiszen Azarai is megtornáztatta a lilák kapusát. Egy perccel később azonban hatalmas hibát vétettek a hazai védők, akik teljesen egyedül hagyták a kapu előtt álló Csanyit, aki közelről emelt a tehetetlen Duschek mellett a hálóba (0:1). Ez a találat több percre megbénította a hazaiakat, akiket Hüffner távoli lövése próbált meg kihozni a gödörből, ám azt Sila szépen védte. Ezt követően többször is eljutottunk az Újpest kapujáig, de mind Kaskov, mind Nagy korongját ki tudta ütni az UTE portása.

A szünetet követően Hudec kettő perces kiállítását sikerült kivédekeznünk, majd az előnyös lehetőségük Tóth hibája utána a hazaiaknak is megvolt, de az nem hozott helyzetet sem. Ekkor azonban az Újpest is megmutatta, hogy tud védekezésben butaságot csinálni, hiszen akadályozás miatt, egy jégre esett ütőt csúsztattak a hazai csatár elé, büntetőt ítélt a játékvezető. Becze állt a korong mögé, aki végül magabiztosan értékesítette azt (1:1). Mielőtt azonban örülhettünk volna a hazai találatnak, Ropret szerzett szépségdíjas gólt, mellyel visszavette a vezetést az UTE (1:2). A folytatásban mindkét együttesnek voltak lehetőségei, több alkalommal emberelőnyből is, de azok rendre kimaradtak. A lefújás előtt Becze ütközése rázta meg Hubát, akin látszott, nem esett jól neki mindez. Ami ezután a harmadik harmadban következett, az már emberfeletti teljesítmény volt. Dansereaué volt az első lehetőség, de a ziccert Sila fogta, majd Sikorcin növelte egy remek szóló végén a vendégek előnyét (1:3). Ekkor úgy tűnt, vége a meccsnek, ám ezt másként gondolta a DAB, hiszen azonnal érkezett Cseter válasza, aki mindenkit körbekorcsolyázott, majd a kapuba emelt (2:3).

Ez hatalmas lendületet adott a hazaiaknak, akik hihetetlen erővel mentek neki a folytatásnak. Ennek az eredménye Hudec egyenlítő találata lett (3:3), melyre azonnal jött Frolik lökete, azt azonban Duschek fogta. Egy sípszó lett az oka, hogy Becze gólját érvénytelenítették a sporik, majd a vége előtt öt perccel Cseter állítatta ki magát feleslegesen. Ezt villámgyorsan gólra váltotta Ropret (3:4), de nem lett vége, hiszen egy perccel később ismét Hudec érkezett jól egy visszatett korongra, és ismét egyenlített (4:4). Jöhetett a tíz perces négy a négy ellenei hosszabbítás, mely nem hozott gólt, ezért a döntés a büntetőkre maradt. Az első három kör mindkét részről kimaradt, majd Dansereau végre megtörte a gólcsendet, majd Ropret büntetőjét Duschek védte, így a végén a DAB örülhetett. A dunaújvárosiak ezzel egyenlítettek a négy győztes meccsig tartó párharcban, melynek állása 3-3, így vasárnap az Újpesti Jégcsarnokban dől el a továbbjutás.

DAB – UTE 5-4 (0-1, 1-1, 3-2, 0-0, 1-0) - büntetőkkel

DAB: Duschek, Hüffner, Ölander, Azari, Cseter 1, Dansereau 1, Hudec 2, Ladygin, Becze 1 (1), Borbás (2), Kaszkov (1), Lencsés, Hruby, Németh, Nagy, Odnoga, Lévai, Török, Magosi, Tanka. Vezetőedző: Heikki Malkia.

UTE: Sila, Huba, Kiss, Nemes, Pápa, Tóth, Nagy N., Hegyi, Benk (1), Hebar (1), Ropret 2, Kovács, Nagy R. (1), Sikorcin 1, Frolík (2), Csányi 1 (1), Szalma, Turbucz, Dömötör, Dósa, Gröschl. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB - UTE 5-4

DAB - UTE 5-4 - fotó: Sándor Judit

Nagyot csatáztak a Dragon Steel SE sárkányhajósai

2024. ápr. 24.

Pozitív élményekkel és egy értékes hetedik helyezéssel tért haza a dunaújvárosi Dragon Steel SE a 13. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokságról.

Újra élen a Karmacsi

A listavezető elleni győzelemmel feledtette korábbi botlását a Karmacsi Autó FC együttese a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar Csoportjában.

Már a döntőért küzd a DFVE

A Ferencváros otthonában kezdi meg a két nyert mérkőzésig tartó bajnoki elődöntőt a DFVE női vízilabda csapata ma este nyolc órától.

Somogyi Balázs lett az Acélbikák vezetőedzője

2024. ápr. 23.

A helyi nevelésű szakember munkáját Revák Zolták és Hetler Ádám segítik másodedzőként, míg a kapusok szakmai munkájáért Pinczés Bendegúz felel a DAB hokisainál a 2024/2025-ös szezonban.

Kilenc érem az országos döntőről

Kiválóan szerepeltek a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a Mohácson megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Remekeltek a DKSE kajak-kenusai az évadnyitón

Összesen tizennégy dobogós helyezéssel, s az éremtábla hatodik helyével zárták az évadnyitó Máramarosi Kupát a DKSE ifjú kajak-kenusai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Dunaújvárosi éremeső Veszprémből

2024. ápr. 22.

Tizenegy dobogós helyezéssel, az éremtábla hetedik helyén zárták legutóbbi versenyüket a DKSE korosztályos úszói a mögöttünk hagyott hétvégén.