A későbbi győztestől vereséget szenvedett, s a vigaszágon sem tudott nyerni, így a nyolcadik helyen fejezte be az U23-as Európa-bajnokságot Kardos József, a Dunaferr SE birkózója.
Szombathelyen rendezik meg március 28. és április 2. között az U23-as Birkózó Európa-bajnokságot, melyen a Dunaferr SE szabadfogású birkózója, a 61 kg-os Kardos József is megmérette magát. Egyesületünk versenyzője a spanyol Carlos Alvarez ellen kezdte meg a súlycsoport küzdelmeit, s magabiztos, 10-5-ös győzelmet aratott. A második fordulóban az oroszok felnőtt Európa-bajnoka, Gadzsimurad Rasidov volt a dunaújvárosi birkózó ellenfele, aki igazolta a papírformát, 10-0-s győzelmet aratva jutott be a legjobb négy közé, s mivel a következő fordulót is sikerrel vette, így Kardos a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket.
Kép: Magyar Birkózó szövetség
A vigaszági csatározások első fordulójában a svájci Randy Vock ellen kellett bizonyítania versenyzőnknek. A mérkőzésen hamar négypontos előnybe került a jó képességű svájci birkózó, s bár Robertnek kélt komoly lehetősége is volt lábra támadásból pontot szerezni, ezeket az akciókat is a maga javára tudta fordítani ellenfele, mely végül 10-0-s sikert aratott, így Kardos Róbert végül a nyolcadik helyen fejezte be a 61 kg-osok szabadfogású versengését.

