Nem volt esély az UVSE ellen

2017. március 20. (hétfő) 17:41 - spigott

A DFVE serdülő vízilabdázói hat, míg az ifjúságiak hétgólos vereséget szenvedtek az UVSE elleni hazai korosztályos bajnoki találkozón.

Hosszabb kihagyás után, hazai környezetben folytatták a korosztályos bajnokságok küzdelemsorozatát a DFVE utánpótlás vízilabda csapatai, melyek közül a serdülők és az ifjúságiak is az UVSE együttesét látták vendégül a Fabó Éva Sportuszodában. A tabella hetedik helyén álló serdülők számára a tisztes helytállás lehetett a cél, hiszen az idei szezonban még veretlen fővárosiak listavezetőként érkeztek Dunaújvárosba. Ehhez képest fiataljaink remekül helyt álltak a favorit ellen, hiszen az első két negyedet követően mindössze egygólos hátrányban voltak, ám a harmadik felvonást 4-0-ra nyerte a vendégcsapat, mely ezzel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. Az utolsó negyed hiába hozott ismét szoros eredményt, az UVSE végül 15-9-es sikert aratva őrizte meg hibátlan mérlegét, míg a mieink maradtak a bajnokság hetedik helyén.

Szorosabb csatában reménykedtünk az ifjúságiak összecsapásán, hiszen a DFVE fiataljai a harmadik helyről várták az éllovas UVSE elleni rangadót, ám a dunaújvárosiaknak végül nem igazán volt esélyük arra, hogy megszorongassák vetélytársukat. A fővárosiak ugyanis az első negyedet kettő, míg a másodikat egygólos különbséggel hozták, s ha volt is még némi reménysugár a pontszerzésre, a térfélcsere után megduplázta előnyét a vendégcsapat, mely összességében sima, 18-11-es győzelmet aratva erősítette meg első helyét a bajnoki tabellán.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
DFVE – UVSE 9-15
(1-1, 3-4, 0-4, 5-6)
Gólszerzőink: Lara Luka 4, Huszti Vanda 2, Deményi Kamilla 2, Fülöp Fanni 1.

Ifjúságiak
DFVE – UVSE 11-18
(2-4, 2-3, 3-6, 4-5)
Gólszerzőink: Vályi Vanda 5, Mchunu Hlengiwe 2, Brezovszki Gerda 2, Sajben Nikolett 2.

Csúnyán kikaptunk a portugáloktól

2017. március 25. (szombat)

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott az Európa-bajnok Portugália vendégeként világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Kiütéses Kohász-siker

Az első perctől az utolsóig vezetve aratott 35-21-es győzelmet a Siófok elleni ma esti hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely a játék minden elemében jobb volt vetélytársánál, s ilyen arányban is teljesen megérdemelten diadalmaskodott.

Negyedik hellyel zárta a Világkupát Kovács Zsófia

Talajon a negyedik, míg gerendán a nyolcadik helyet szerezte meg a dohai Világkupa mai döntőiben a Dunaferr SE olimpikon tornásza, Kovács Zsófia.

Parádés győzelem a szezonnyitón

Végig vezetve aratott magabiztos, 41-23-as győzelmet a Budapest Wolves elleni HFL-szezonnyitón a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata. Grátz Vilmos együttese támadásban és védekezésben is remekelt, s parádés teljesítménye meg is hozta a remélt sikert.

Most jobb volt a Kecskemét

Szoros szettekben ugyan, de 3-0-s vereséget szenvedett az 5-8. helyért zajló rájátszás Kecskemét elleni mérkőzésén a Dunaferr SE röplabda csapata a fővárosban ma délelőtt.

Fontos meccs vár a Kohászra

A Siófok elleni hazai bajnokin is a két pont megszerzését tűzte ki maga elé a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Bravúros döntetlen a bajnok ellen

2017. március 24. (péntek)

Hatalmas küzdelemben ért el 4-4-es döntetlent a címvédő Rába ETO elleni mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a felsőházi rájátszás második fordulójában.