Debrecenbe került a kupabronz

spigott - 2017. április 2. 15:21

Támadásban és védekezésben is gyengén teljesített, így sima, 30-24-es vereséget szenvedett Magyar Kupa bronzmérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a játék minden elemében jobb debreceniektől. Galériával!

Azok után, hogy tegnap 33-29-es vereséget szenvedett a Ferencváros elleni elődöntőben, ma délután háromnegyed kettőtől a bronzéremért lépett pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata a Magyar Kupa kecskeméti négyes döntőjében. Együttesünk ellenfele ezúttal az a Debrecen volt, mely 34-14-es vereséget szenvedett a címvédő győriektől, ám abban biztosak lehettünk, hogy a tegnapi meccsük után a mait már biztosan nem adják fel a DVSC játékosai, hiszen a Magyar Kupa harmadik helye a Loki és a Kohász számára is biztosította volna a következő szezonra szóló nemzetközi kupaszereplést.

A mérkőzést együttesünk kezdte jobban, első két támadásából egyaránt betalált, ám hiába lépett meg kettő góllal ellenfelétől, két apróbb hibát követően az ötödik perc végére egyenlíteni tudott a Debrecen (3-3). A folytatásban rendre góllal fejezte be támadásait a Kohász, ám védekezése hagyott kívánni valót maga után, így a Loki rendre egyenlíteni tudott (7-7). A játékrész derekán a debreceniek rendezték előbb védekezésüket, s Despotovic két találatával átvették a vezetést sőt, a 17. percben már 10-8-ra a Loki vezetett. Hiába kért időt György László, támadásban továbbra is gyengélkedett a Kohász, s bár több lehetősége is volt arra, hogy egyenlítsen, a technikai hibák, rossz befejezések miatt tartotta egy-kétgólos előnyét a Debrecen. A 26. percben Micijevic harmadik góljával azért a hibák ellenére is sikerült egyenlíteni (11-11), ám a hajrá sajnos nem úgy alakult, ahogy elképzeltük.

A Kohász horvát átlövője ugyanis a 27. percben egy labdaszerzés után ráesett az Európa-bajnokságon megsérült könyökére, nem tudta folytatni a játékot, s ez érezhetően rányomta bélyegét a mieink játékára. Az utolsó percekben egymás után hibázta el támadásait csapatunk, melynek védekezése is szétesett Micijevic kiválásával, így a debreceniek sorozatban három gólt szerezve 14-11-re megléptek a játékrész végéig. A második felvonásra szerencsére Micijevic visszatért a pályára, ám a Kohász játéka sajnos nem javult fel, s 17-12-es debreceni vezetésnél muszáj volt ismét időt kérnie György Lászlónak, hogy fegyelmezettebb játékra kérje tanítványait. Sajnos a rövid pauzát követően is rengeteget hibáztak játékosaink, s hiába törte meg a hosszabb gólcsendet Micijevic, a 39. percben már hattal ment a Debrecen, s bizony ekkor elúszni látszott a meccs (19-13). Tetemes hátránya miatt védekezést váltott a Kohász, s a nyitott formációnak köszönhetően több labdát is szerzett, melyekből megfelezte hátrányát, s újra nyíltabbá tette a véghajrát (19-16).

Sajnos nem sokáig, mert kulcspillanatokban ismét előjöttek a korábban is látott hibák, s egy újabb 3-0-s etappal visszaállította korábbi előnyét a Debrecen (22-16). Ez végleg el is döntötte a találkozót, főleg úgy, hogy nyolc perccel a meccs vége előtt már nyolccal ment a Debrecen, s bár a véghajrában valamelyest faragni tudott hátrányából a Kohász, a meccset simán, 30-24-re nyerte a Debrecen. A Loki ezzel megszerezte a nemzetközi kupaindulást jelentő bronzérmet, míg a mieinknek a bajnokságban kellene ezt kivívniuk, ám ehhez a ma látottnál lényegesen jobb teljesítményre lesz szüksége csapatunknak.

DVSC-TVP – DKKA 30-24 (14-11)

DKKA: Csapó – Rácz-Vincze 1, Micijevic 4, Szalai 2, Cifra, Kovács A. 8, Klujber 2. Csere: Pálinkás, Vártok (kapusok), Takács D. 2, Kudor 4, Nick, Karnik, Grosch 1. Vezetőedző: György László.

Magyar Kupa bronzmérkőzés

Magyar Kupa bronzmérkőzés - fotó: Ónodi Zoltán

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Otthon tartotta a pontokat a TFSE

Kettő sima és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a TFSE vendégeként lejátszott bajnokin vasárnap este.

Nem borult a papírforma Iváncsán

Az éllovas Iváncsa félidőnként két-két gólt szerezve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Dunaújváros FC elleni vasárnapi találkozón.

Kilenc dunaújvárosi érem a Matolayn

2024. ápr. 14.

A DKSE versenyzői közül Mayer Gréta három, Szij Emese hat dobogós helyezéssel zárta a tornászok 28. Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyét.

A fővárosba látogatnak a röplabdázók

A TFSE vendégeként folytatja az Extraliga alsóházának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap este hat órától.