Triplázásra készülnek vízilabdázóink!

2017. április 21. (péntek) 18:16 - Szárszó Lajos

A női vízilabda bajnokság bronzcsatájának második összecsapásán a Szeged otthonában is győzelemre készül a DUE-Maarks Graphics együttese.

Esélyt sem adott a Szeged együttesének a DUE-Maarks Graphics az első bronzmérkőzésen, ahol Mihók Attila tanítványai 15-8-ra győztek. A találkozó után pár nappal a dunaújvárosi lányok már a LEN kupa négyes döntőjében voltak érdekeltek, ahol nagyszerű szereplést követően a harmadik helyet szerezték meg, ezzel ismét maradandót alkotva a nemzetközi mezőnyben. Ezt követően a lányok közül hatan – Kasó Orsolya, Gurisatti Gréta, Garda Krisztina, Szilágyi Dorottya, Menczinger Kata, Somhegyi Noémi - a magyar válogatottban bizonyították tudásukat.

Nem is akárhogyan, hiszen a Világliga selejtezőjében Olaszország válogatottját győzték le 12-10-re, ráadásul az egy tucat gólból a mieink fél tucatnyit szereztek, ezzel csoportelsőként kerülve a Világliga döntőjébe. Joggal mondható tehát, hogy a remek formában játszó újvárosiak kiváló sorozatot tudhat magukénak, melyet akár ma le is zárhatnak, amennyiben sikerrel veszik a Szeged elleni, valamely csapat két győzelméig tartó párharc második ütközetét. Ez a siker ráadásként triplázást hozhat számukra, hiszen a magyar, majd LEN kupa bronz után most nyakukba akaszthatják a harmadik bronzérmet is. Ez azonban több oknál fogva sem lesz egyszerű. Az első, hogy a vendéglátók ebben a szezonban legalább egyszer szeretnék elcsípni Menczinger Katáékat, ezzel kiharcolni a harmadik összecsapást. A második, hogy az egyik edzésen sajnos Ziegler Diána orra sérült meg, aki szerencsére már jobban van, a harmadik, hogy Vályi Fannyra biztosan nem számíthat a szakvezetés, akinek eltörött az ujja, így a kiváló játékos több hétre kiesett a munkából. Ezek ellenére azonban meglepő lenne, ha vereséggel, ezzel együtt érem nélkül térne haza a 17 órakor kezdődő találkozóról a DUE. Az idei szezon várhatóan utolsó bajnokija előtt Gurisatti Gréta nyilatkozott lapunknak.

- Teljes szívemből mondhatom, nagyon büszke vagyok magunkra. Ez az év nem volt könnyű számunkra, és még nincs vége, hiszen a bajnokságból még egy nagyon fontos mérkőzésünk hátravan. Ha sikerül győznünk Szegeden, akkor megszerezzük az idei harmadik bronzérmünket. Utólag is köszönjük, hogy a LEN kupa budapesti döntőjébe sokan elkísértek bennünket. Nagyon hálásak vagyunk ezért a rengeteg szeretetért. Fantasztikus érzés, hogy az egész szezonban ilyen sokan mellettünk álltak!

Szép siker Lesznóban!

2018. január 22. (hétfő)

Továbbra is a bajnoki dobogót célozza meg a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata, mely a közelmúltban Lengyelországban aratott 3-1-es sikert a Leszno gárdája ellen.

Karmacsi-öröm a Carissa Kupán

2018. január 21. (vasárnap)

A Karmacsi Auto - Mad Dogs csapatának sikerével ért véget a Dunaújvárosi Sportcsarnokban megrendezett XVI. Carissa Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna, melyen kicsivel több mint másfél millió forintot gyűjtöttek össze a szervezők a Móra iskola számára. Galériával!

Kazahsztán ellen debütál az új kapitány

A magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Georges Leekens március 23-án hazai pályán mutatkozik be, az ellenfél Kazahsztán együttese lesz.

Továbbjutás az Euroligában!

Kiütéses, 17-8-as győzelmet aratott a holland Utrecht ellen, így továbbjutott az Euroliga legjobb nyolc együttese közé a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata. Mihók Attila tanítványai három negyed alatt eldöntötték ma délelőtti meccsüket, így a hajrában még egy kis lazítás is belefért.

Győzelem az Euroligában!

2018. január 20. (szombat)

Bár az első negyedben még hátrányban volt, viszont parádés játékkal a második nyolc percben már fordított, és végül simán nyert a DUE-Maarks Graphics a St Andreu Barcelona ellen, így megmaradt az esélye a továbbjutásra.

Vereség és búcsú a kupától

Fájdalmas 31-28 vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Magyar Kupa negyedik fordulójában. Együttesünk az első félidő után még vezetett, ám a fordulás után nagyon gyengén játszott, így a hazaiak megérdemelten jutottak tovább a sorozat következő körébe.

Munkában az utánpótlás

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia hat korosztályos együttese is hazai pályán méreti meg magát a Téli Kupa küzdelmeiben.