Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 29. Tamás, Tamara
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Biztos siker a Veszprém ellen

Sport
futsal
Dunaújváros
Dunaferr DUE Renalpin FC
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2017. máj. 29., 20:36

A mérkőzés nagyobbik részében fölényben játszó Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata 3-1-es sikert aratott a Veszprém elleni bajnokin a sportcsarnokban ma este, s újabb győzelmével megerősítette második helyét a bajnoki tabellán.

A felsőházi rájátszás 8. fordulójában lépett pályára ma este hét órától a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata, mely ezúttal a Veszprém együttesét látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A találkozó előtt a mieink a második, míg a vendégek a negyedik helyen álltak a tabellán, s mivel a két gárda legutóbbi meccsét a Dunaferr nyerte 9-4-re, ezért a hazai drukkerek természetesen ezúttal is sikerben bízva várták az összecsapást.

A kezdésre egyik oldalon sem nagyon lehetett panasz, nagy iramban vágtak neki a meccsnek a felek, az egyik oldalon Revelandnak, míg a másikon Schmidmajer kapusnak kellett bravúrral védenie egy-egy próbálkozást. A 3. percben Fekete sarkazását fogta a veszprémi hálóőr, ám egy perccel később már ő sem tudott csodát tenni, mert egy, a vendégek számára balszerencsés felszabadítási kísérlet pont Fekete lábát találta el, s a kapu felé pattanó labda szépen lassan át is csorgott a gólvonalon (1-0). A folytatásban igyekezett magasabb tempóra váltani a Veszprém, de előbb a kapufa, majd Reveland nagy bravúrja akadályozta meg őket az egyenlítésben. A félidő derekához érve mindkét gárda valamivel taktikusabb játékra váltott, kevesebbet kerültek helyzetbe a csapatok, de érezhető volt, hogy aki hibázik, az könnyen ráfaraghat. Erre a 15. percben került végül sor, mikor Horváth Norbert szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd egy remek lövéssel kétgólosra növelte a mieink előnyét (2-0). A látogatók persze nem adták fel, s a 17. percben Finta kissé szerencsés találatával szépítettek is, de a szünetig már nem változott az eredmény, így 2-1-es hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A térfélcserét követően szűk öt percnek kellett eltelnie az első komolyabb lehetőségig, ám hiába futott el a szélen remekül Fridrich, majd tekerte el a kifutó kapus mellett is a labdát, pár centivel eltévesztette a kapu bal oldalát. Bár a Dunaferr a következő percekben is fölényben játszott, nagyon kellett figyelnie a veszprémi kontrákra, melyekben rendre benne volt a gólveszély. A mieink aktívabb játéka a 28. percben hozott eredményt, miután Hosszú Ádám szánta el magát lövésre tíz méterről, s mivel Fekete remekül takart a kapus előtt, a labda akadálytalanul vágódhatott a bal alsóba (3-1). Kétgólos vezetésük tudatában ezúttal a mieink húzódtak valamivel hátrébb, s a biztos védekezésből indított kontrákkal igyekeztek zavarba hozni ellenfelüket. A 32. percben Horváth Norbert szólója után védett Schmidmajer, majd Klacsák felszabadítása került el a hazai kaput, így hiába nem volt túl nagy az iram, akadt azért izgalom.

A hajrához közeledve a vendégek öt a négy elleni játékra váltottak át, de a Dunaferr védelme jól vizsgázott sőt, ha Fekete, vagy Klacsák pontosabb az ellenfél kapuja előtt, a 37. percre végleg el is dönthette volna a pontok sorsát együttesünk. Az utolsó percekben mindent elkövetett a felzárkózásért a veszprémi alakulat, de már esélye sem volt a gólszerzésre, így a Dunaferr végül megérdemelt, 3-1-es sikerrel erősítette meg második helyét a bajnoki tabellán.

Dunaferr DUE Renalpin FC – FC Veszprém 3-1 (2-1)

Gólszerzők: Fekete, Horváth N., Hosszú Á., illetve Finta.

Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland, Horváth, Németh P., Klacsák, Fekete. Csere: Fridrich, Józsa, Hosszú, Varga, Németh T., Gorjanácz, Csányi. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

FC Veszprém: Schmidmajer, Tatai, Gulyás, Boromisza G., Bognár. Csere: Hoffer, Erdősi, Petróczi, Tar, Püspök, Finta. Vezetőedző: Madarász János.

A rovat további hírei: Sport

Két siker az Andersenben

2025. dec. 29.

A DAB-ASP a nyolcadik, a DUE-Worm Angels első győzelmének örülhetett a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi mérkőzésein.

Nem volt esély Debrecenben

2025. dec. 29.

Ezúttal a védekezés a kapusteljesítmény és a helyzetek kihasználása sem működött Debrecenben, így kiütéses vereségbe szaladtak bele Acélbikáink a DEAC ellen.

Dobogós helyek az évzárón

2025. dec. 28.

Négy éremmel zárták az év utolsó hazai érdekeltségű versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói december 27-én.

Újabb bravúrban reménykednek az Acélbikák

2025. dec. 28.

Debrecenben, a DEAC elleni összecsapással folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

2025. dec. 27.

Különleges helyzetben vannak a DKSE röplabdázói – mindenki tudja, hogy a felnőtt csapat esetében nagy nehézséget jelent, hogy valójában U20-as játékosok lépnek pályára náluk jóval idősebb és tapasztaltabb játékosok ellen hétről-hétre. A fiatalabb korosztályokban azonban szépen teljesítenek a lányok és a fiúk – év végi értékelőre kértük Tomanóczy Tibor vezetőedzőt. Hangkép.

Sérülések árnyékában is előrelépés

2025. dec. 27.

Felemás, ugyanakkor tanulságos és több szempontból biztató évet zárt a magyar torna 2025-ben – fogalmazott Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára az évértékelés során. A DKSE magyar válogatott kiválóságairól is elismerősen nyilatkozott.

Három pont a fa alá

2025. dec. 26.

Remek védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel és jó helyzetkihasználással aratott kétgólos győzelmet a FEHA19 elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Két siker az Andersenben

  2. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  3. Napos nyitány, de havat is hozhat a szilveszter

  4. Táplálékkiegészítők szerepe a hétköznapokban

  5. Nem volt esély Debrecenben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Viadana ajándéka

DSTV: a Viadana ajándéka

Embedded thumbnail for DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Szép gesztus a szenteste előtt

  3. Csodás együttállás, frenetikus élmény

  4. Három pont a fa alá

  5. DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő