Elmaradt a bajnokavatás
A Karmacsi Autó 1-0-s győzelmével ért véget a Zeus Osztály felsőházának ma esti rangadója, így az utolsó forduló előtt már a címvédő a bajnoki cím legnagyobb esélyese.
Bajnoki döntőnek is beillő rangadót játszottak ma este a városi kispályás labdarúgó bajnokság Zeus Osztályának felsőházi rájátszásában, ahol a listavezető Dunaferr Vasas a mögötte két ponttal lemaradó Karmacsi Autó ellen lépett pályára. A találkozó mindkét gárda számára kiemelten fontos volt, hiszen a Dunaferr esetleges sikere már a bajnoki címet jelentette volna Tóth Imre csapatának számára, míg a Karmacsinak csak egy győzelemmel lett volna esélye arra, hogy életben tartsa reményeit. Ahogy az várható volt, a sportág helyi szerelmesei közül rengetege kilátogattak a Lorántffy iskola műfüves pályáján megrendezett összecsapásra, mely hatalmas küzdelmet hozott.
A kiegyenlített csatában a Karmacsi szerezte meg a vezetést Salamon Miklós találatával, s előnyét a félidei szünetig meg is tudta tartani. A térfélcsere után hiába játszott mezőnyfölényben a Dunaferr, helyzeteit nem tudta gólra váltani, mert a Karmacsi továbbra is taktikusan, jól védekezett. A több kiállítással, vitatott helyzetekkel tarkított összecsapáson végül már nem változott az eredmény, így a címvédő átvette a vezetést a tabellán, s ha 29-én legyőzi a negyedik helyezett Fejó-Therm gárdáját, úgy ismét megszerzi a Zeus Osztály bajnoki címét.
A Zeus Osztály felsőházának tabellája az utolsó forduló előtt: 1. Karmacsi Autó 22 pont, 2. Dunaferr Vasas 21 pont, 3. Mé-Szi Frucht 8 pont, 4. Fejó-Therm 7 pont, 5. Hamutiprók 6 pont.
A rovat további hírei: Sport
Megtalálták a Szent Grált
2025. júl. 20.
Idén is remek hangulatban rendezte meg hagyományos nyári táborát a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület a Nyalóka-szigeten.
Elődöntős a magyar válogatott
2025. júl. 19.
Folyamatosan javuló játékkal aratott háromgólos győzelmet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott az olaszok elleni világbajnoki negyeddöntőben.
Hetedik helyért játszanak a juniorok
2025. júl. 19.
Nem sikerült legyőznie a házigazda Montenegrót, így "csak" a hetedik helyért játszhat a magyar junior női kézilabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon.
DSTV: darts nyáron is
2025. júl. 18.
Dunaújváros egyik legaktívabb és legösszetartóbb közössége a dartskedvelők tábora. Nyári helyzetjelentést kértünk a Dunaújvárosi Darts Clubból. Hangkép.
Álom maradt az elődöntő
2025. júl. 18.
A második félidőben sokkal pontosabb dánok egy góllal legyőzték a magyar női junior kézilabda válogatottat a montenegrói Európa-bajnokság negyeddöntőjében.
DSTV: szezonzáró a DLSZ-nél
2025. júl. 17.
Ismét sikeres szezont tudhat maga mögött a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség. Egészen elképesztő az a játékos és csapatmennyiség, amely a szövetség kötelében sportolhat – volt kiket, és volt mit ünnepelni a szezonzáró ünnepségükön. Hangkép.
Elkészült a labdarúgók sorsolása
2025. júl. 17.
A Pénzügyőr elleni hazai összecsapással vág neki az NB III-as pontvadászat 2025/2026-os kiírásának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata július 27-én este hat órától.