Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 30. Zalán
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Gurisatti Gréta nagyon várja az újabb kihívásokat!

Sport
Dunaújváros
vízilabda
világbajnokság
Gurisatti Gréta

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2017. júl. 01., 09:14

A dunaújvárosiak egyik kitűnősége, Gurisatti Gréta fantasztikus akaraterővel harcolta ki, hogy bekerüljön a magyar női vízilabda válogatott vb-csapatába.

Bíró Attila szövetségi kapitány június 27-én hirdette ki a magyar női vízilabda válogatott keretét, melyben nagy büszkeségünkre három dunaújvárosi sportolót található. Köztük van Gurisatti Gréta is, aki már több éve készült arra, hogy a korosztályos válogatottságok után a felnőttek mezőnyében is bemutatkozhasson. Gréta az idei szezonját és minden szabadidejét rááldozta arra, hogy a maximumot nyújtsa, hiszen még akkor sem hagyott fel a munkával, amikor szemsérülése miatt akár heteket is kihagyhatott volna. Mint elmondta, családjával együtt nagy boldogsággal fogadta, amikor a szövetségi kapitány az ő nevét is a legjobb tizenhárom vízilabdázó között említette.

-  Nagy csalódásként éltem meg, hogy tavaly nem sikerült bekerülnöm az olimpiai keretbe, ezért elhatároztam, hogy sokkal keményebb munkába fogok, mint az előző években. A konditeremben végigedzettem az egész nyarat, hiszen nagyon bíztam abban, hogy ennek a bajnokság és a nemzetközi torna során meg lesz az eredménye. Örültem, hogy ott lehettem a Világliga sorozatban a válogatottban, ahol az első meccs kivételével, hiszen akkor az Euroligában voltunk érdekeltek, mindegyiken lehetőséget kaptam. Jó előjele volt annak, hogy számít rám a szövetségi kapitány, hogy sokat voltam játékban. Ez kicsit megváltozott akkor, amikor Kínából egy hét után hazaküldött Bíró Attila, mely elbizonytalanított kissé, hiszen a szuperdöntőben nem számított rám. Ekkor azonban végiggondoltam, hogy nekem eddig is mindenért kőkeményen meg kellett dolgozom ahhoz, hogy elérjem céljaimat, így összeszedtem magam, és itthon még keményebb edzésmunkába fogtam, hogy legközelebb is tudásom legjavát tudjam nyújtani. Ezt követte a kerethirdetés, amikor nagyon izgultam, hiszen az utolsó pár napban ismét úgy éreztem, sikerülhet bekerülnöm a vb csapatba. Ezt sugallta a szövetségi kapitány a szavaiból, az edzések is jól mentek, de akkor, amikor kimondta a nevemet Bíró Attila, hatalmas örömet éreztem.

- Téged ismerve jól tudom, hogy új célokat tűztél ki. Melyek azok?

- Igen, ez így van. Az első állomás a keretbe kerülés volt, hiszen világbajnokságot csak úgy tudok nyerni, ha a csapat tagja vagyok. Az pedig hatalmas öröm, hogy hazai rendezésű világbajnokságon játszhatom először a felnőttek között. Magamat ismerve azonban tudom, hogy a csapatba kerülés nekem nem elég, hiszen most jött el az ideje annak, hogy be is bizonyítsam, ez nem a véletlen műve! A csapat minden tagjával azon leszek, hogy a hazai szurkolótábor támogatásával megnyerjük a világbajnokságot. Nem akármilyen érzés lesz a több ezres szurkolótábor előtt játszanunk, mely nekem nem terhet, hanem plusz motivációt ad. Biztos vagyok abban, hogy óriási hangulat lesz, és minden egyes jó megmozdulást jutalmazni fog a közönségünk. Kinézve a szurkolókra nagy erőt ad, ha érzem szeretetüket, látom, ahogyan bíztatnak bennünket.
Mint az Gréta elmondta, profi körülmények között dolgozik a válogatott, hiszen az edzések folyamatos orvosi ellenőrzések mellett zajlanak, és egy kiváló pszichológus, Dr. Csernus Imre segíti a mentális felkészülésüket.

A rovat további hírei: Sport

Pontosztozkodás a rangadón

2026. már. 30.

Emberhátrányban egyenlítve ért el 1-1-es döntetlent az eddigi listavezető Nagykanizsa otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

2026. már. 29.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is legyőzte a Ferencváros gárdáját a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Huszonöt percig bírta a Kohász

2026. már. 29.

Az első félidőben remekül játszott a DKKA női kézilabda csapata a Szombathely ellen, ám a második felvonásra tempót váltó vendégek magabiztos sikerrel vitték el a bajnoki pontokat Dunaújvárosból.

Az éllovashoz látogat a DFC

2026. már. 28.

Nagykanizsán folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Hazai pályán játszik a Kohász

2026. már. 28.

A Szombathely gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

Igazi csapatként küzdöttek!

2026. már. 28.

Az első szettben hatalmasat küzdve, a másodikban és a harmadikban is remekül játszva aratott 3-0-s győzelmet a Kecskemét ellen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Kovács-Seres Hunor remekelt Egyiptomban

2026. már. 27.

Parádés úszással végzett a tíz kilométeres táv tizennegyedik helyén Kovács-Seres Hunor a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának első, egyiptomi állomásán.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szép tavasz? Háááát, a hét elején még pont nem!

  2. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  3. Pontosztozkodás a rangadón

  4. DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

  5. Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  5. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő