Dunaújvárosi lányok a világ tetején!
Utolsó mérkőzését is megnyerve szerezte meg a budapesti masters világbajnokság 30+ korosztályának első helyét a több dunaújvárosi játékossal felálló Budakalászi SC női vízilabda csapata.
A budapesti masters világbajnokság utolsó mérkőzése várt ma este háromnegyed hattól a több volt dunaújvárosi játékossal felálló Budakalászi SC együttesére. A Brávik Fruzsinát, Kis-Primász Ágnest és Zsámbok Lilit foglalkoztató együttes számára nagyon komoly téttel bírt a The Olympic Club elleni találkozó, hiszen ahhoz, hogy a mieink megnyerjék a sorozat küzdelmeit, mindenképpen nyerniük kellett a negyedik helyen álló amerikai gárda ellen.
Györe Lajos együttese számára azonban nem a legjobbak kezdődött a mérkőzés, ugyanis ellenfele két alkalommal is vezetést szerzett, ám Brávik és Pelle találataival még az első hét perc hajrájában sikerült előbb egalizálni, majd fordítani is (3-2). A második negyedben Brávik második góljával már 4-2-re meglépett vetélytársától a magyar csapat, s bár az olimpiai és világbajnok Brenda Villa még egyszer felhozta egyre a vendégeket, Pelle Anikó duplájának köszönhetően 6-3-as vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre együttesünk.
Kép forrása: Budakalászi SC
A térfélcserét követően Hughes révén ugyan feljött kettő gólra az amerikai csapat, ám a folytatásban már egyértelműen a Budakalászi SC játékosainak elképzelései szerint alakult a mérkőzés, hiszen Drávucz két találatának köszönhetően megduplázta előnyét a magyar csapat, mely az utolsó negyednek már 9-5-ös vezetésről vághatott neki. A záró felvonásban nagy hajrát indított az amerikai együttes, mely kétszer is feljött kettő találatra, ám tovább már nem jutottak, mert az utolsó percekben Drávucz és Brávik végleg eldöntötte a mérkőzést (13-10). Az újabb siker egyben azt is jelentette, hogy a 30+ korosztály küzdelmeit a Budakalászi SC gárdája nyerte meg a budapesti masters világbajnokságon, a második helyen az amerikai Bay Area Masters, míg a harmadikon az orosz Kirisi csapata végzett.
Budakalászi SC – The Olympic Klub 13-10 (3-2, 3-1, 3-2, 3-4)
Gólszerzőink: Drávucz 4, Pelle A., Brávik F. 3, Stieber 2.
A 30+ korosztály világbajnokságának végeredménye: 1. Budakalászi SC 11 pont, 2. bay Area Masters 10 pont, 3. Kinef-Kirisi 8 pont, 4. The Olympic Club 7 pont, 5. Eimsbuetteler TV 4 pont, 6. Bánki VSE 2 pont, 7. English Roses 0 pont.
A rovat további hírei: Sport
Ezüstérmes a magyar válogatott
2025. ápr. 21.
A magyar női vízilabda-válogatott a második helyen végzett a világkupa Csengtuban rendezett szuperdöntőjében: Cseh Sándor együttese a vasárnapi fináléban 13-9-re kapott ki a görög csapattól.
Két Mayer-érem Dohában
2025. ápr. 20.
Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.
Így meleg lehet a bajnokság vége
2025. ápr. 20.
Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.
Nagy lépés a bajnoki cím felé
2025. ápr. 19.
A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.
Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott
2025. ápr. 19.
A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.
DSTV: magabiztos lövészek
2025. ápr. 19.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.
Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok
2025. ápr. 18.
A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.