Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Parádés kezdés Dániában!

Sport
kézilabda
Dunaújváros
DKKA
utánpótlás
Generation Handball

facebook megosztás

Mind a hét mérkőzésüket megnyerték a Dániában zajló Generation Handball elnevezésű nemzetközi torna első napján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia utánpótlás csapatai.

Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, a nyári felkészülés egy részét Dániában, Viborgban töltik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt és utánpótlás együttesei. Nincs ez másként az idei esztendőben sem, ám míg a DKKA felnőtt gárdája egyhetes edzőtáborban igyekszik finomítani játékán, addig az utánpótlás együttesek a nagy múltú Generation Handball elnevezésű nemzetközi tornán vesznek részt. A leány és fiú mezőnyben összesen 152 csapat vesz részt az augusztus 5-éig tartó viadalon, s köztük ott vannak a dunaújvárosi fiatalok is, akik az U14-es, az U16-os, valamint az U19-es korosztályban is egy-egy csapattal vágtak neki ma délelőtt a nemzetközi torna küzdelmeinek.

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U14-es együttese hiba nélkül kezdte a sorozatot, hiszen előbb az izlandi Vikingur ellen meccs nélkül szerzett kettő pontot, majd jöhetett a házigazda Viborg 2 elleni csata, melyet simán, 19-9-re nyertek a Kohász kézilabdázói. Nem hibáztak az U16-osok sem, akik előbb a norvég Florø SK Handball gárdáját győzték le 17-14-re, majd a hazaiak harmadik számú együttesét ütötték ki 11 góllal (24-13), végül a szintén dán Køge Håndbold gárdája ellen arattak 16-15-ös sikert, így az első játéknap végén vezetik csoportjukat.

Az U19-esekről sem lesznek szép emlékei a vendéglátóknak, ugyanis akadémiánk ifjúsági gárdája könnyedén, 17-7 arányban múlta felül a Viborg fiataljait, majd a Slagelse ellen is begyűjtötte a pontokat (22-10), így a mieink hét meccset megnyerve, hibátlan teljesítménnyel zárták az első játéknapot, s jó esélyekkel várhatják a mai folytatást.

spigott - 2017. aug. 02.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő