Futsal Eb-pótselejtező - Nem jutottak ki a magyarok

doszerk - 2017. szeptember 26. 20:40

A magyar futsalválogatott kedden 6-4-es vereséget szenvedett Lengyelországban az Európa-bajnoki pótselejtező visszavágóján, így nem jutott ki a kontinensviadalra.

Sito Rivera szövetségi kapitány együttese 2-1-es előnyről várta a koszalini második felvonást, amelyen kifejezetten rosszul kezdett, ugyanis a hatodik percben 11 másodperc alatt két gólt kapott. Ennek ellenére a szünetig sikerült egyenlítenie. A folytatásban sokáig nem született gól, de ahogy múlt az idő, egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a hazaiak, akiknek ekkor legalább két gólra volt szükségük, hogy megnyerjék a párharcot. A lengyelek ezt a 32. percre el is érték, sőt egy magyar kiállításból származó emberelőnyös helyzetet kihasználva növelték előnyüket, majd ezt még egy találattal megfejelték. A hajrában már csak szépítésre futotta a magyarok erejéből. A magyarok 2005, 2010 és 2016 után negyedszer szerepelhettek volna az Eb-n, a lengyelek pedig 2001 után másodszor jutottak ki.

Kép: DO-archív

Futsal Eb-pótselejtező, visszavágó:

Lengyelország-Magyarország 6-4 (2-2)

Gólszerzők: Franz (6., 6.), Wojciechowski (27.), Kubik (32., 34.), Solecki (36.), illetve Horváth (8.), Dróth (14., 40.), Hosszú (36.)

Az Eb-re jutott: Lengyelország, 7-6-os összesítéssel.

-MTI-

A rovat további hírei: Sport

Remek hetet zárt a DAB utánpótlása

Remek hetet zárt a DAB utánpótlása

2025. feb. 23.

A DAB U21-es jégkorongozói egy kiemelt állami akadémiát búcsúztattak a Kupában, az U18-asok pedig a Győr elleni kettős sikerrel jutottak be a bajnokság legjobb négy csapata közé.

Jól hajrázott, rangadót nyert a DFVE

Jól hajrázott, rangadót nyert a DFVE

2025. feb. 22.

Izgalmas, nagy csatában aratott kétgólos győzelmet Egerben a DFVE női vízilabda csapata az OB I. szombat délutáni fordulójában.

Közel járt a bravúrhoz a DKSE

Közel járt a bravúrhoz a DKSE

2025. feb. 22.

Bár volt esélye a pontszerzésre is, a végül négy szettben szenvedett vereséget a vendég Pénzügyőrtől a DKSE röplabda csapata az Extraliga pénteki fordulójában.

Ezúttal Egerben játszik rangadót a DFVE

Ezúttal Egerben játszik rangadót a DFVE

2025. feb. 21.

A tabellán negyedik Eger otthonában ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnokság újabb fordulójában szombat délután négy órától.

Itthon folytatják az Extraliga küzdelmeit

Itthon folytatják az Extraliga küzdelmeit

2025. feb. 21.

A Pénzügyőr elleni hazai mérkőzésen lép pályára a DKSE felnőtt röplabda csapata az Extraliga újabb fordulójában pénteken este fél nyolctól.

DSTV: kiváló hangulatú dobálás

DSTV: kiváló hangulatú dobálás

2025. feb. 20.

Szombaton ismét dartsversenyt rendezett a Dunaújvárosi Darts Club. Az MMK-ban összesen 45-en léptek táblához, hogy egy jó hangulatú viadal keretében mérjék össze tudásukat – az első helyezést a DDC versenyzője, Baranyai Norbert szerezte meg. Hangkép.

Biztosan hozták a kötelezőt

Biztosan hozták a kötelezőt

2025. feb. 20.

Kiütéses, tizenhét gólos győzelmet aratott tatabányai bajnokiján a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.