Egy álommal kevesebb

Brousil Csaba - 2017. november 18. 19:52

Becsülettel küzdött, de a második félidőben elkövetett hibái miatt nem volt esélye a továbbjutásra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának a Koebenhavn elleni EHF Kupa visszavágón. A vége 23-20-as dán siker, így a vendégek kettős győzelemmel jutottak a sorozat következő fordulójába.

Rettentően kemény hatvan perc várt ma este a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére, mely az EHF Kupa harmadik körének visszavágóján látta vendégül a dán bajnokság első helyén álló Koebenhavn gárdáját a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Mivel a párharc első összecsapását egyetlen góllal, 22-21-re a dánok nyerték meg, így a mieinknek legalább kettő góllal kellett volna győzniük ahhoz, hogy bejussanak a sorozat csoportkörébe.
Ez persze egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, hiszen a dánok remek csapatot alkotnak, ám játékosaink rendkívül elszántan készültek a találkozóra, s csak a győzelem és a továbbjutás lebegett szemük előtt, amihez azonban fegyelmezett, szinte tökéletes játékra volt szükségük. Az biztos, hogy a szurkolókon ezúttal nem múlt semmi, már a csapatok bemutatásánál fergeteges hangulat várta a játékosokat, s ez a kezdésre csak fokozódott, vagyis a körülmények adottak voltak a bravúrhoz.

A dánok azonban már az első percekben tudatosították a mieinkben, hogy ők bizony idegenben is győzni szeretnének, s két elrontott dunaújvárosi támadás után is villámgyorsan rohantak a hazai kapuig, s a 2. perc végén már 0-2-es állást mutatott az eredményjelző. Nem sokáig szerencsére, mert Kovács Anna duplájával pillanatok alatt egalizált a Kohász, s ha Klujber és Kazai nem hibáz ziccert, akár a vezetést is átvehette volna együttesünk. György László 4-4-es állásnál, a 12. percben két először időt, s a rövid pauzás követően Micijevic végre a mieinket juttatta előnyhöz, ám túl sokáig nem örülhettünk ennek, mert a svéd válogatott Jenny Alm előbb egalizált, majd a holland válogatott Debbie Bont ismét a vendégeket juttatta vezetéshez (5-6).

A dánok nagyon keményen védekezve igyekeztek útját állni a hazai támadásoknak, jobbára sikerrel, ám mikor két találattal megléptek a Kohásztól, a csereként beállt Monori ugrasztotta talpra a közönséget, s a 26. percben már a vendégeknek kellett időt kérnie, mert együttesünk ismét megfordította az állást (10-9). Mogensen mesternek sikerült is összekapnia csapatát, mely a hajrában lehozott kapott gól nélkül egy kiállítást sőt, mikor a szintén svéd válogatott Blomstrand is elkezdte termelni a gólokat, újra fordított, s 12-11-es előnnyel vonulhatott a félidei pihenőre.

A második felvonásban elsősorban támadásban kellett feljavulnia a Kohásznak, ám a térfélcserét követően is jobban kezdtek sajnos a dánok, akik nemcsak tartották minimális előnyüket, hanem még növelték is azt (12-14). Ugyan Micijevic és Nick bombáival a 37. percre sikerült kiegyenlíteni, sokáig nem örülhettünk ennek, mert Klujber kiállítását két góllal bosszulták meg a vendégek, akik a 41. percben először vezettek három találattal (14-17). Hiába jött azonban a menetrendszerű hazai időkérés, támadásban nem tudott átlendülni a holtponton együttesünk, s ha sikerült is helyzetbe kerülni, még mindig ott volt a svéd Bundsen kapus (nem találják ki, ő is válogatott…), aki egymás után mutatta be a bravúrokat.

Ebben az időszakban ráadásul a Kohász védelme sem úgy működött, ahogy azt György László megálmodta, átlövésekből, betörésekből is viszonylag könnyen szerezték újabb és újabb találataikat a vendégek, s hiába a harmadik dunaújvárosi időkérés, a 48. percre sajnos eldőlt a mérkőzés, s ezzel együtt a továbbjutás is (16-21). Az ugyanis már nyilvánvaló volt, hogy tetemes hátrányát nem lesz képes behozni együttesünk, mely hiába küzdött, továbbra is nagyon sokat hibázott, s bár ekkor már a dánok sem figyeltek oda a befejezésekre, így is könnyedén tartották előnyüket. Az utolsó percek nagy rohanásában ugyan sikerült megfelezni a hátrányunkat, de a Koebenhavn győzelmét már nem tudtuk megakadályozni, így a hazai 22-21-es sikert követően a dánok Dunaújvárosban is nyerni tudtak 23-20-ra, s kettős győzelemmel jutottak tovább az EHF Kupa csoportkörébe.

György László: - Több volt ebben a meccsben, mint amit az eredményjelző mutat. Sajnos abban a szakaszban, amikor meg kellett volna fordítni a mérkőzést, s meg is voltak a helyzeteink, sokat hibáztunk, kihagytuk a lehetőségeinket. Amikor hatgólos hátrányba kerültünk, kissé hitehagyott lett a csapat is, nem hitte el, hogy tudunk fordítani. Sokat hibáztunk, egy ilyen csapat ellen ez sajnos nem fér bele, ez ma is bebizonyosodott.

DKKA – Koebenhavn Handbold 20-23 (11-12)

DKKA: Tomasevics 1 – Klujber 2, Kovács 4, Szalai 1, Cifra, Micijevic 4, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), Nick 1, Szekerczés 2, Bouti, Dombi 2, Takács D., Molnár, Grosch, Monori 3. Vezetőedző: György László.

Koebenhavn: Bundsen – Bont 6, Blomstrand 4, Alm 3, Dulfer, Bidstrup 4, Fons 2. Csere: Sundfoer (kapus), Meyer 2, Bjoernsen, Nielsen, Schoenaker 1, Hansen, Tandrup, Ebbesen 1. Vezetőedző: Claus Leth Mogensen.

DKKA - Koebenhavn Handbold 20-23

DKKA - Koebenhavn Handbold 20-23 - fotó: Sándor Judit

DSTV: biztató bajnoki eredmények

2024. ápr. 19.

Április 9-12. között rendezték meg az országos felnőtt úszó bajnokság küzdelmeit a fővárosban – szép helyi eredmények születtek. A DKSE színeiben Kenyér Lilla, Kovács-Seres Hunor és Eszenyi Ábel indult – utóbbival és Berzlánovits Éva edzővel beszélgettünk a megméretés után. Hangkép.

Győzelemmel folytatná a bajnokságot a Kohász

A kiesés elől menekülő Békéscsaba lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének következő bajnoki ellenfele szombaton délután öt órától.

Szegeden zárják az alapszakaszt vízilabdázóink

Amennyiben nyer Szegeden, a harmadik helyen fejezi be a bajnokság alapszakaszát a DFVE női vízilabda csapata.

DSTV: eredményes birkózók

2024. ápr. 18.

Legyen szó veteránokról, vagy a akár a fiatalabbakról, a DKSE birkózói rendre hozzák a szép eredményeket. Helyzetjelentést kértünk Kiss Károly edzőtől, aki beszélt az utánpótlásról, s persze Pupp Viktóriáról és Nyikos Veronikáról is. Hangkép.

Nem volt esély Gödöllőn

A Kistext ellen meccs nélkül nyertek, a házigazda Gödöllőtől viszont kikaptak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Biztos sikerek idegenben

Nem okozott gondot a két pont megszerzése a DKKA serdülő és ifjúsági csapatának a Csepel elleni korosztályos bajnokin.

DSTV: tudnivalók a horgászatról

2024. ápr. 17.

Egy horgásznak nem kell bemutatni, hogy miért jó, vagy miért különleges a horgászat. Aki még nem próbálta, az talán közelítse meg onnan, hogy ez egy olyan elfoglaltság, amely egyszerre lehet hobbi, sport, és igazi versenyzés – mikor mire van igényünk ugyebár. Arról, hogy ennek mi a szépsége, és mire van szüksége a kezdőknek Szabó Mátéval beszélgettünk a Horgásztanyán. Hangkép.