Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 24. Mátyás
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A jól elvégzett munka öröme

Sport
úszás
Dunaferr SE
Dunaújváros
évzáró
Bene Vera

facebook megosztás

spigott - 2017. dec. 11., 18:19

Hazai és nemzetközi sikerekben gazdag, szép és eredményes esztendőt hagyott maga mögött a Dunaferr SE úszó szakosztálya.

A Campus étteremben tartotta meg hétfőn délután a 2017-es esztendőt lezáró ünnepségét a Dunaferr SE úszó szakosztálya. A rendezvényen természetesen jelen voltak az egyesület versenyzői, edzői, valamint vezetői, így a Dunaferr SE elnöke, Mátyás Gábor, az egyesület elnökségi tagja, Kovács Judit, Kis Attila a szakosztály elnöke, valamint Bene Vera szakosztályvezető is, aki nagy örömmel üdvözölte a versenyzőket, s értékelte az egyesület idei évét.

- Nagyon örülök, hogy ilyen sokan tudjuk együtt ünnepelni a 2017-es évünket, s bár az év nagyobbik részét már magunk mögött hagytuk, azért egy jelentős szakasza még előttünk áll, így kicsit nehéz ünnepi hangulatba kerülni, hogy sokan az edzésről érkeztek ide ma délután is. A mai nap az együtt végzett munka közös sikereinek ünnepe, hiszen a jól elvégzett munka öröménél nem sok jobb érzés van az életben. Ezt szerencsére egyre többen ismerik meg úszóink közül is, ám ez nemcsak az ő örömük, hanem az edzőiké is, akik segítik sportolóinkat útjukon, akik minden nap megtanítják őket rengeteg mindenre az úszáson kívül is, ezért is hatalmas öröm azt látni napról napra, hogy mi mindent tudnak elérni együtt és külön-külön, egyedül is. Korosztályaink közül az elsősök már a harmadik úszásnemmel, a mellúszással ismerkednek, szerepeltek már versenyen, megkapták első felszerelésüket, ízig-vérig a egyesülethez tartoznak már. A másodikosok már régi motorosok, egyre rutinosabbak, a pillangóval ismerkednek jelenleg, s ha ezt is kipipálják, már vegyesúszásban is versenyezhetnek majd. Fegyelmezett, lelkiismeretes társaság, nagyon szép munkát végeznek, büszkék vagyunk rájuk.

A harmadik-negyedik osztályosoktól szinte leesik az állam, amikor látom, hogy 200 pillangón milyen iramot úsznak, s 400 vegyesen már versenyeznek, szorgalmasak, így nekik is csak azt tudom üzenni, hogy ugyanilyen kitartással, szorgalommal dolgozzanak tovább. Az ötödik osztályosok számára az volt idén eddig a legfontosabb, hogy megszokják az emelkedett edzésszámot, de szépen haladnak, s az őszi versenyek is bizonyították, hogy ennek megvan az eredménye, mert sorozatban dőlnek az egyéni rekordok. A hatodik-hetedik osztályosok között már van országos bajnokunk, bajnoki döntőseink is, öröm nézni a munkájukat. A legidősebbek között fantasztikus eredményeket értünk el, nem is nagyon tudok választani közülük. Van országos bajnokunk, dobogósunk, döntősünk, Selmeci Levente révén ifjúsági Európa-bajnokunk és középiskolai világbajnokunk, míg Szöllősi Martin jelenleg a felnőtt válogatott tagjaként várja a rövidpályás Európa-bajnokság küzdelmeit. Külön statisztikával nem készültem, de idén is lettek arany-, ezüst- és bronzjelvényeseink, idén is nyolcan kerültek be a Jövő Bajnokai programba, a régiós válogatottba, ami óriási dolog, hiszen sokkal szigorúbb és összetettebb volt a válogatási rendszer, így büszkén mondhatom, hogy nagyon szép és sikeres pillanatokat hagytunk magunk azon a negyvenkilenc versenyen, amelyeken idén részt vettünk.

Bene Vera szakosztályvezető szavait követően a különböző csoportok edzői értékelték tanítványaik munkáját, majd a 2017-es esztendő legjobbjait díjazták az egyesület vezetői és edzői, akik az elismerések mellett természetesen sok sikert kívántak a fiataloknak az idei év hátralévő versenyeihez, valamint a 2018-as megméretésekhez is.

A rovat további hírei: Sport

Fontos győzelmeket arattak

2026. feb. 23.

A Győr ellen simán nyert, a Szegedet óriási csatában győzte le a DSE Röplabda Akadémia U17-es leány együttese a korosztályos bajnokság hétvégi fordulójában.

Vereségekkel zárták az alapszakaszt

2026. feb. 23.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is vereséget szenvedtek az UVSE elleni összecsapáson a korosztályos bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában.

Csak a DAB-ASP örülhetett győzelemnek

2026. feb. 22.

A DAB-ASP magabiztos győzelmet aratott, a DUE-Worm Angels viszont nagy pofonba szaladt bele Szegeden az Andersen Liga hétvégi fordulójában.

Ötgólos siker Görögországban is

2026. feb. 22.

Amikor nagyon kellett, összekapta játékát, s végül 14-9-es győzelmet aratott az Alimos NAC Betsson vendégeként a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligájában.

Sorsoltak a Világkupára

2026. feb. 21.

A World Aquatics budapesti irodájában kisorsolták a vízilabda Világkupa Divízió I-es tornáinak csoportbeosztását.

Fontos BL-csata előtt a DFVE

2026. feb. 21.

Idegenben, az Alimos NAC Betsson elleni mérkőzéssel folytatja a Bajnokok Ligája csoportkörének küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata szombaton este.

DSTV: felemás forduló Bonyhádon

2026. feb. 20.

Egy győzelemmel és egy döntetlennel folytatták a bajnoki küzdelmeket a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB II-es és NB III-as csapatai. Előbbi alakulat 9-9-es döntetlent játszott a Bonyháddal, míg az utóbbi csapat Orbán Zsolt és Jeszenszki János vezetésével 11-7-re nyert az őszi vereséget követően. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  2. Fontos győzelmeket arattak

  3. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  4. Friss diplomások köszöntése az egyetemen

  5. Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Embedded thumbnail for DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Embedded thumbnail for DSTV: reflektorfényben a tehetség

DSTV: reflektorfényben a tehetség

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Szociálpolitikai kerekasztal Dunaújvárosban

  4. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

  5. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő