Ilyen volt a hetedik Békemenet
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) által március 15-ére meghirdetett Békemenet nem valaki ellen irányul, hanem kiállás Magyarország mellett. A résztvevők Budán a Bem-szobornál gyülekeztek, majd átvonultak a Kossuth térre, ahol közösen hallgatták meg Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédét.
14:42 Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszéde
13:45 Kossuth tér
A menet eleje megérkezett a Kossuth térre, ahol Orbán Viktor miniszterelnök 14 órakor ünnepi beszédet mond.
13:30 Több kilométer hosszú a menet
A menet eleje már az Alkotmány utcában jár, lassan beér a Kossuth térre, míg a tömeg vége még Budán van, tehát a sor több kilométeres. A létszám egyelőre megbecsülhetetlen, hiszen még most is folyamatosan csatlakoznak a Békemenethez az újonnan érkezők.
13:10 Pillanatképek a Margit hídról
12:52 A haza minden előtt
A menet elején a szervezők molinót visznek, amelyen ez áll: "A haza minden előtt", valamint egy nemzeti színű zászlón "Hungary protects Europe!" (Magyarország megvédi Európát) felirattal. A Békemenet elindulása előtt Bayer Zsolt publicista arról beszélt, egész Európa megosztott, az egyik oldalon állnak a "kétdimenziós emberek", akik számára csak az egyén, individuum, szabadság létezik, akik megfoszttattak a vallási, nemzeti, családi és nemi identitásuktól, és akik azt gondolják, egyedül ők képviselik a modernitást és Európát. Szavai szerint a másik oldalon állnak ők, akik azokat az eszméket, értékeket képviselik, amiktől Európa Európa lett, akik még tudják, mit jelent Isten, nemzet, haza, család, gyermek, akik még tudják, "mit jelent a férfi és az asszony".
12:43 Embertömeg
A tömeg tényleg hatalmas, a menet eleje már a Margit hídon, a tömeg vége a Batthyány téren áll és még mindig jönnek "újak" is.
A menet eleje valahol a híd közepén
A menet vége még áll
12:30 Elindult a Békemenet
Elindult a menet a Bem térről. A Margit híd, Nyugati tér és az Alkotmány utca érintésével vonulnak át a résztvevők a Kossuth térre.
12:20 Egy kis hazai
Dunaújvárosból is sokan utaztak fel a Békemenetre. Délelőtt tíz órakor mintegy száz fős csapat gyülekezett a főtér mellett, két nagybusszal indultak a fővárosba.
Köztük volt Kovácsy Árpádné és férje is. Mint azt a hölgy elmondta, számukra szinte tradíció a Békemenet, majdnem mindegyiken részt vettek. Idén különösen fontosnak tartották, hogy ott legyenek. Úgy fogalmaztak, nem szabad hagynunk, hogy Magyarországot is ellepjék a migránsok, és azt sem szeretnék, ha az ellenzék nyerne, mert szerintük tönkre tennék az országot.
Korompai Tamás már a harmadik Békemeneten vesz részt, ami számára mindig hatalmas feltöltődést jelent. Most a legfontosabbnak azt tartja, hogy kiálljon Magyarországért, a Békemenetnek pedig ebben az évben talán nagyobb a jelentősége, mint eddig bármikor korábban.
A Békemeneten részt vett a város és a térség országgyűlési képviselője, dr. Galambos Dénes is.
12:15 Élő!
Élő képet is tudunk adni a helyszínről a Magyar Idők Facebook oldalának videóját átvéve. Íme:
12:05 Indulás előtt
Hatalmas a tömeg a Bem téren és még mindig érkeznek az emberek, ezért is nem indult el még a menet.
11:45 Lengyelországból is érkeztek vendégek a Békemenetre
Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő kedden hivatalában fogadta a március 15-i budapesti ünnepségekre induló lengyelek képviselőit, akiknek azokról az eszmékről beszélt, amelyeket Lengyelország és Magyarország együtt képvisel Európában. Ők meg is érkeztek a Bem térre.
11:30 Már gyülekeznek a Békemenet résztvevői Budán, a Bem téren.
Forgatókönyv
A haza, illetve a nemzeti függetlenség melletti kiállás a Békemenet legfőbb üzenete - jelentette ki Csizmadia László, a CÖF alapítója a Békemenet beharangozó sajtótájékoztatóján. Ennek megfelelően "a melegszívű magyarokból és lengyelekből" álló menetelők "A haza minden előtt" feliratú, Kölcsey Ferenc versét idéző molinó mögött fognak vonulni a Bem tér, Nyugati tér, Alkotmány utca, Kossuth Lajos tér útvonalon; utóbbi helyszínen csatlakoznak az állami ünnepség résztvevőihez - közölte Csizmadia László. A CÖF ugyanakkor minden eddiginél több jelzést kapott arról, hogy provokátorok készülnek megzavarni a március 15-ei Békemenetet.
Már a hetedik alakalom
Ez lesz a hetedik alkalom, hogy az emberek kiállhatnak Magyarország és a kormány mellett. A szervezők pártállástól függetlenül várnak mindenkit. A békemenet üzenete az, hogy a magyarok megvédik szabadságukat és biztonságukat.
Nem leszünk gyarmat! – ez volt az üzenete az első Békemenetnek még 2012-ben. Azóta már összesen hat alkalommal vonultak utcára az emberek, hogy kiálljanak Magyarországért. Volt olyan, amikor egy kilométeres, kígyózó sorban meneteltek a résztvevők. Amerre a szem ellátott, magyar zászlót lehetett látni.
A szervezők azt mondják: az üzenet nem változott. A hetedik Békemenet is azért indul el, hogy azt demonstrálják: a magyarok biztonságos életet szeretnének és kiállnak szabadságuk és függetlenségük mellett.
A kezdeményezéshez a Fidesz és a KDNP is csatlakozott. A Békemenet déli 12 órakor indul a Bem térről, onnan a Margit híd, Nyugati tér és az Alkotmány utca érintésével vonulnak át a résztvevők a Kossuth térre, ahol csatlakoznak az állami megemlékezéshez. 14 órakor a Parlamentnél Orbán Viktor mond beszédet.
Forrás: DO/m1/MTI/Magyar Idők
Képek forrása: MTI, DO( a logóval ellátott képek)
A rovat további hírei: Közélet
November 26-án nyit a Béke városrészi posta
2024. nov. 23.
Egészen pontosan kettő esztendő telt el azóta, hogy bezárt a Dunaújváros 8-as, azaz a Béke városrésziek postája, ami a SPAR áruházban üzemelt. Akkor azt mondta a Magyar Posta, hogy ideiglenes az intézkedés, meg hogy spórolnak.
Újabb csodaszép karácsonyra készülnek
2024. nov. 22.
A Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet krónikus belgyógyászati osztályát, az ott fekvő betegeket támogatja idén a "Jót, Szívből – Dunaújvárosért" akciócsoportja a Karácsony Mindenkié elnevezésű jótékony kezdeményezéssel.
Közvetlen uniós pályázatok: keressük a forrásokat, a tudást és a kapcsolatokat
2024. nov. 22.
Több győztes pályázat kapcsán sokat beszéltünk már a közvetlen Európai Unió kínálta források lehetőségéről Dunaújvárosban, arról, hogy városvezetésünk igyekszik kihasználni ezeket a közvetlen projekteket. Már csak azért is, mert más forrásokhoz Magyarország, így városunk sem juthat hozzá. A kérdés, hogyan tekintsünk erre lehetőségre?
Elkerülhetetlen az adóemelés, de a dunaújvárosi polgárok terhei nem növekednek
2024. nov. 21.
Ötvenöt napirendi pont szerepelt a képviselők előtt a csütörtöki közgyűlésen, köztük több fajsúlyos kérdés. Tárgyalta és elfogadta a testület az építményadó megemelését úgy, hogy az csak a vállalkozásokat fogja érinteni. De még a döntések előtt ünnepelt a közgyűlés.
A gyermeknevelés támogató közege
2024. nov. 21.
Színes szakmai napot tartottak a Városházán szerdán. Az Életutak – Kezdetektől a nagy döntésekig című rendezvény ötlete azért született meg, hogy tabuk nélkül lehessen beszélgetni a szülővé válásról és a gyermeknevelésről, mindezt támogató, együttműködő közegben. A Duna Dog Center Alapítványa jóvoltából számos intézmény és fejlesztő szervezet mutatta meg magát.
Feth Katalin kapta idén a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjat
2024. nov. 21.
Ünnepi ceremóniával kezdődött a közgyűlés, a szféra legrangosabb önkormányzati elismerését Feth Katalin, Feth Katalin a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője vehette át Pintér Tamás polgármestertől. Szívből gratulálunk!
"Egy kőbe vésett törvény van: a város az első"
2024. nov. 20.
A Béke városrészben, egész pontosan a 7-es választókörzetben élők meghatározó többsége döntött úgy a június 9-ei önkormányzati képviselő választáson, hogy Kálló Gergelynek, a "Rajta, Újváros!" Egyesület jelöltjének szavaz bizalmat. Az újonnan megválasztott képviselővel beszélgettünk.