Jó kezdés a rájátszásban

2018. március 18. (vasárnap) 8:13 - spigott

Minden negyedet megnyerve aratott meggyőző, 80-55-ös győzelmet a Százhalombatta elleni bajnoki találkozón a DUE DSE U16-os kosárlabda csapata.

A Százhalombatta elleni mérkőzéssel kezdte meg a Pest megyei kadet bajnokság felsőházi rájátszásának küzdelmeit a Dunaújvárosi Egyetem DSE U16-os kosárlabda csapata. Ugyan a tavalyi szezonban a vendégek simán nyerni tudtak a dunaújvárosi fiatalok ellen, a két gárda idei első meccsét már a mieink nyerték, így ezúttal is bizakodva, a siker reményében várták Nagy Roland tanítványai.

Az első negyedben azonban idegesen, sok hibával játszottak a DSE U16-osai, s a kapkodás, valamint az eladott labdák miatt mindössze négypontos előnnyel vonulhattak az első szünetre (17-13). A második etapban fej-fej mellett haladt a két csapat, de az első negyedhez hasonlóan a másodikat is négy ponttal a mieink nyerték, így a félidőben már 37-29-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Képek forrása: DUE DSE

A harmadik negyedben viszont újra beválni látszott a dunaújvárosiak letámadásos taktikája, ugyanis a szerzett labdákból rendre sikerült könnyű kosarakat szerezni, így fokozatosan nőtt a két együttes közti különbség. Ezt az időszakot már sokkal magabiztosabban, 23-7-re nyerték a mieink, így a záró felvonás előtt már csak a hazai győzelem mértéke lehetett kérdéses (60-36). A tetemes előny tudatában lehetőséget kaptak az addig padon ülő játékosok is, akik nemcsak tartották a különbséget, hanem növelni is tudták azt, így a DSE gárdája végül 80-55-ös sikerrel tett újabb lépést a négyes döntő elérése felé.

Dunaújvárosi Egyetem DSE - Százhalombattai KSE Batta Boys 80-55 (17-13, 20-16, 23-7, 20-19)

A liga egyik legjobbja is marad a Bikáknál

2020. július 05. (vasárnap)

Garret Hughson a 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatát erősíti majd.

Hogyan sportoljunk a kánikulában?

Ezen a héten erről faggattuk Dóczi Zsuzsit, ő mit javasol. Mozogjunk, vagy sem?

Idén is lesz birkózó-vb

A nemzetközi szövetség (UWW) szombati döntése értelmében év végén idén rendhagyó módon megtartják a birkózó-világbajnokságot.

Véghajrá előtt a kupában

2020. július 04. (szombat)

A Tízpróbások és az SZP-Asztalos együttesei jutottak be a Dunaújváros Kupa fináléjába.

Hosszú Katinka a legértékesebb magyar sportoló

A Forbes magazin magyar kiadásának felmérése alapján továbbra is, immár hatodik éve a háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka a legértékesebb magyar sportoló.

Nem hibáztak az esélyesek

2020. július 03. (péntek)

A Multisteel Hungary nagyon sima, míg a Ködi Generál szoros meccset nyert meg a Dunaújváros Kupa rájátszásának csütörtöki fordulójában.

Magyarország Eb-selejtezőt rendezhet

A Magyar Röplabda Szövetség a férfiaknál és a nőknél is házigazdája lesz az Európa-bajnoki selejtezők egyik csoportkörének.