Jó kezdés a rájátszásban

spigott - 2018. március 18. 8:13

Minden negyedet megnyerve aratott meggyőző, 80-55-ös győzelmet a Százhalombatta elleni bajnoki találkozón a DUE DSE U16-os kosárlabda csapata.

A Százhalombatta elleni mérkőzéssel kezdte meg a Pest megyei kadet bajnokság felsőházi rájátszásának küzdelmeit a Dunaújvárosi Egyetem DSE U16-os kosárlabda csapata. Ugyan a tavalyi szezonban a vendégek simán nyerni tudtak a dunaújvárosi fiatalok ellen, a két gárda idei első meccsét már a mieink nyerték, így ezúttal is bizakodva, a siker reményében várták Nagy Roland tanítványai.

Az első negyedben azonban idegesen, sok hibával játszottak a DSE U16-osai, s a kapkodás, valamint az eladott labdák miatt mindössze négypontos előnnyel vonulhattak az első szünetre (17-13). A második etapban fej-fej mellett haladt a két csapat, de az első negyedhez hasonlóan a másodikat is négy ponttal a mieink nyerték, így a félidőben már 37-29-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Képek forrása: DUE DSE

A harmadik negyedben viszont újra beválni látszott a dunaújvárosiak letámadásos taktikája, ugyanis a szerzett labdákból rendre sikerült könnyű kosarakat szerezni, így fokozatosan nőtt a két együttes közti különbség. Ezt az időszakot már sokkal magabiztosabban, 23-7-re nyerték a mieink, így a záró felvonás előtt már csak a hazai győzelem mértéke lehetett kérdéses (60-36). A tetemes előny tudatában lehetőséget kaptak az addig padon ülő játékosok is, akik nemcsak tartották a különbséget, hanem növelni is tudták azt, így a DSE gárdája végül 80-55-ös sikerrel tett újabb lépést a négyes döntő elérése felé.

Dunaújvárosi Egyetem DSE - Százhalombattai KSE Batta Boys 80-55 (17-13, 20-16, 23-7, 20-19)

DSTV: folytatódik a felkészülés

2022. jan. 27.

Bár a DKSE tornászai más-más elképzelésekkel és célkitűzéssel kezdték meg a téli munkát, mindenki a lehető legtöbbet szeretné kihozni a lehetőségeiből. Hangkép.

Szoros sikerrel maradtak az élen

Egy lőtt gól is elég volt a Worm Angels jégkorongozóinak ahhoz, hogy győzelemnek örülhessenek a Szegeden lejátszott OB II-es bajnokin.

Döntetlen Bicskén is

Csak a helyzetek kihasználásával volt gondja a Dunaújváros PASE labdarúgóinak a Bicskei TC elleni felkészülési találkozón.

Remek siker és továbbjutás a kupában

2022. jan. 26.

Óriásit küzdve aratott 28-26-os győzelmet az MTK elleni kupamérkőzésen a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese a sportcsarnokban ma délután.

Könnyed győzelemmel maradtak az élen

Minden harmadot megnyerve aratott ötgólos sikert legutóbbi bajnoki mérkőzésén az Angels női jégkorong csapata.

Kupafeladatok előtt a Kohász

Még mindig nem teljes kerettel, de a továbbjutás reményében várja az MTK elleni hazai kupameccset a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese.