Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Döntetlen a kézilabda rangadón

Sport
DKKA
kézilabda
Vác
Dunaújváros

facebook megosztás

Két fordulóval a női kézilabda első osztály vége előtt a negyedik helyen álló Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a hatodik helyezett Vác otthonában lépett pályára. Bár az újvárosi csapat a második félidőben öttel is vezetett, a végén egy ponttal távozott Vácról.

Két fordulóval a női kézilabda első osztály vége előtt a negyedik helyen álló Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a hatodik helyezett Vác otthonában lépett pályára. Mint azt a rangadó előtt a Kohász vezetőedzője, György László mondta, azzal a céllal álltak bele a meccsbe, hogy idegenben is győzzenek, azt azonban tudják, hogy két bajnoki pontért keményen meg kell küzdenünk az idegenlégiósokkal és fiatal tehetségekkel megtűzdelt hazaiak ellen. Ne feledjük, hogy tétje is volt az ütközetnek, hiszen a mieink, amennyiben a hátralévő két meccsüket megnyerik, akkor megőrzik helyüket a bajnokság végére, de ha ez nem sikerül, akkor a Siófok elveheti tőlük a negyedik pozíciót. A mieink részéről kiválóan indult a mérkőzés, hiszen Micijevic és Szekercés találataival gyors előnyre tettünk szert (0-2). Ezt azonban megőrizni nem sikerült, mivel fordítottak a hazaiak (3-2), melyre Szekercés tudott válaszolni (3-3). A nyolcadik perc végéig felváltva estek a találatok (5-5), majd két remek akció és védekezés ismét kétfás Kohász előnyt hozott (5-7). Kovács Patrícia faragta a hazai hátrányt (6-7), majd Szalai Babett gólszerzés után állt ki két percre a 12. perc elején 7-8-as állásnál. Ebből egészen jól jöttünk ki, hiszen Grosch Vivien növelte előnyünket (7-9), ekkor azonban Micijevic is két percet kapott. A védekezésünk azonban kiváló volt, így ezt a szakaszt is megúsztuk kapott gól nélkül. Miután kiegészült a Kohász, Szekercés hagyott ki egy hetest, míg a túloldalon Kovács Patrícia nem tette meg számunkra ezt a szívességet (8-9). Molnár Beatrix keze sült el jókor (8-10), melyre Jovetic válaszolt (9-10), viszont mielőtt a hazaiak elhitték volna, hogy egyenlíthetnek, Bulath Anita remek átlövéssel tette közé ismét a kettőt (9-11).

Kácsor próbálta meg vele a lépést tartani, ekkor azonban Szalai Babett következett (10-12), így a félidő hajrájában is kézben tartottuk a találkozót. A következő percek kiegyenlített játékot hoztak (12-14), ráadásul emberelőnybe kerültünk, miután Pappné Szamoránsky Piroska volt túlzottan kemény. Ma azonban egyik fél sem remekelt emberfórban, hiszen büntetőből lőtte közelebb csapatát Kovács Patrícia (13-14), viszont a félidő zárásaként Szekercés Luca használta ki hétméteresét (13-15). A térfélcsere után hatalmas fordulat következett. Ez ugyan az első hazai támadás után még nem látszott, amikor Kácsor faragta a hátrányt (14-15), ezt követően azonban állva hagyta a Kohász az ellenfelét. Micijevic kezdte meg a gólgyártást, melyet követően még három találatot szerzett zsinórban György László gárdája, miközben egyet sem kapott (14-19). Kovács és Molnár gólpárbaja után is megmaradt az újváros ötgólosra dagadt előnye (15-20), ráadásul kimaradt a váciak büntetője. Barján próbálta meg visszahozni a meccsbe sajátjait két gyors találattal (17-20), melyekre Szekercés válaszolt villámgyorsan (17-21). A két játékos ismét eredményes volt (18-22), majd Helembai szállt ki két percre a játékból. A kérdés ekkor az az volt, hogy ezt végre sikerül-e a legjobban kihasználni, hiszen a mai meccsen a csapatok ezekkel a lehetőségeikkel nem gazdálkodtak jól. A Kohász nem bízta a véletlenre a dolgot, hiszen ezt a szakaszt 2-1-re nyerte (19-24). Negyed órával a vége előtt újabb rohamot indított a váci alakulat, és megkezdte a felzárkózást (21-24), melyet Szekercés nem nézett tétlenül (21-25). Ezt az előnyt remekül tartották a mieink (22-26), viszont Barján ismét belehúzott, és nyolc perccel a lefújás előtt kettőre faragta a hátrányt (24-26). Óriási lehetőséget kapott ekkor a meccs végleges eldöntésére a Kohász, hiszen a hazai oldalról Helembait küldték le kettő percre, Szekercés keze azonban megremegett a hetesnél, míg az ellentámadásból Kovács talált be (25-26). Ezt követően egy-egy találat született mindkét oldalon (26-27), mely a találkozó legvégét nyílttá tette. Kiélezett küzdelmet hozott az utolsó négy perc, melyben Kácsor ki is egyenlített (28-28). A legvégén még Szalai és Kovács céloztak jól, így a találkozó 29-29-es végeredménnyel zárult.

GVM Europe-Vác -DKKA NKFT 29-29 (13-15)

Vezették: Horváth Péter és Marton Balázs

GVM Europe-Vác: Radosavljevics Anja, Kácsor Gréta 6, Hámori Konszuéla 1, Barján Bianka 8, Kovács Patrícia 10, Arenhart Barbara, Pappné Szamoránsky Piroska, Jovetic Dijana 2, Lakatos Rita, Bagi Kata Barbara, Szondi Zsófia, Hornyák Bernadett, Suba Sára, De Souza Karoline, Helembai Fanny 2, Diószegi Nikolett. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

DKKA NKFT: Tomasevic Katarina - Takács Dusmáta, Dombi Luca 1, Szalai Babett 3, Micijevic Camila 5, Grosch Vivien 3, Szekerczés Luca 8, Bulath Anita 1, Klujber Katrin 1, Kazai Anita 5, Cifra Anita, Molnár Beatrix 2, Nick Viktória, Nagy Zsuzsanna, Vártok Ramóna, Oguntoye Viktória (kapus). Vezetőedző: György László

Szárszó Lajos - 2018. máj. 19.

A rovat további hírei: Sport

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

Debrecenbe látogat a DKSE

Debrecenbe látogat a DKSE

2025. dec. 16.

Újra hazai pályájától távol lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának tizedik fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő