Két dunaújvárosi a vb-csapatban

2018. július 16. (hétfő) 17:33 - doszerk

A Dunaferr SE versenyzői közül Kiss Balázs és Hajdu Jonatán is részt vehet a kajak-kenusok portugáliai világbajnokságán.

Szolnokon rendezték meg hétvégén a kajak-kenusok utolsó válogatóversenyét a felnőtt világbajnokságra. A viadalon természetesen a Dunaferr SE kenusai is rész vettek, s ahogy azt reméltük, több kimagasló eredménnyel zárták a kvalifikációs sorozatot. Kiss Balázs óriási küzdelemben, mindössze két ezredmásodperccel végzett Fekete Ádám mögött a kenu egyesek 500 méteres számában, ám mivel az újpesti versenyző a párosra koncentrál, így Hüttner Csaba szövetségi kapitány Balázsnak szavazott bizalmat, így ő indulhat C1 500 méteren a portugáliai világbajnokságon. Hajdu Jonatán Hajdu Jonatán és Fekete Ádám párosának viszont ezúttal sem volt ellenfele, ugyanis a kenu kettesek 200 és 500 méteres versenyét is óriási fölénnyel nyerte a dunaújvárosi és újpesti egység, így ebben a két számban ők vehetnek részt a világbajnokságon.

Kép: mkksz.hu (Szalmás Péter felvétele)

Mivel több számban is szétlövés dönt a világbajnoki helyekről, így a végleges keretet csak a hét második felében hirdeti ki a szövetségi kapitány. A világbajnokságnak Montemor-o-Velho ad otthont augusztus 22. és 26. között.

A Dunaferr SE versenyzőinek eredményei a szolnoki válogatón

C- 2 felnőtt 1000 m döntő
2. helyezett Kiss Balázs - Dóri Bence (Dunaferr SE - UTE)
5. helyezett Hajdu Jonatán - Fekete Ádám (Dunaferr SE - UTE)
7. helyezett Slihoczki Ádám - Szőke Attila (Dunaferr SE – Lágymányos)

C-1 felnőtt 1000 m döntő
3. helyezett Kiss Balázs

C-2 felnőtt 200 m döntő
1. helyezett Hajdu Jonatán - Fekete Ádám (Dunaferr SE - UTE)
2. helyezett Slihoczki Ádám - Szőke Attila (Dunaferr SE – Lágymányos)

C-2 felnőtt 500 m döntő
3. helyezett Slihoczki Ádám - Szőke Attila (Dunaferr SE – Lágymányos)

Szép hétvégi győzelmek

2018. október 22. (hétfő)

Az NB II-es felnőtt bajnokságban nagy küzdelem után, míg az Ifjúsági bajnokságban meggyőző játékkal szerezte meg sikereit a DSE Röplabda Akadémia.

Nyitva maradt a továbbjutás kérdése!

2018. október 21. (vasárnap)

Ma ismét Debrecenben lépett pályára a Dunaferr SE NB I-es csapata, ám ezúttal a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A Grosics nyerte a rangadót

Az NB III-as labdarúgó bajnokság közép csoportjának 11. fordulójában a Dunaújváros PASE ezúttal Gyulán kapott ki egy góllal.

Át kell lendülni a nehézségeken!

Az első helyszíni edzéseken is túl van a Dunaferr SE válogatott tornásza, aki sérülésektől sem mentes időszak után vesz részt a tornászok világbajnokságán.

Hibátlan utánpótlás

A Dunaújváros PASE labdarúgóinak mind a négy utánpótlás együttese magabiztos győzelemnek örülhetett a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Eger várát is bevették a vízilabdázók

2018. október 20. (szombat)

A gólokban gazdag első negyed után magához ragadta az irányítást, s végül 16-9-re nyert Egerben a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata a bajnokság negyedik fordulójában.

Más súlycsoportban

Kiütéses, 43-14-es sikert aratott a svájci Spono Eagles elleni EHF Kupa selejtező visszavágóján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely kettős győzelemmel jutott tovább a sorozat következő fordulójába.