500-os sem sikerült a bravúr

2018. augusztus 26. (vasárnap) 14:01 - Szárszó Lajos

Hatodik helyen végzett a kenu kettesek 500 méteres világbajnoki döntőjében Hajdu Jonatán és Fekete Ádám párosa.

Zárónapjához érkezett a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság, melynek utolsó pillanataira is maradt izgalom, hiszen a Dunaferr SE kenusa, Hajdu Jonatán Fekete Ádám oldalán szállt vízbe a C2-sek 500 méteres mezőnyében. A magyar egység tegnap kiválóan szerepelt az elődöntőben, ahonnan a második helyről jutott a fináléba, azonban ez nem jelentette azt, hogy a szélárnyékosabb pályákról induljanak ma, hiszen az előzetes eredmények után a hatos pályáról indulhattak. A futam érdekessége volt, hogy amíg Jonatánék az 1:47.255-ös idejükkel egyből tudtak döntőzni, addig a középdöntőből ez kevés lett volna a továbbjutáshoz, hiszen ott a legrosszabb idővel, 1:45.341-el harmadikként ment tovább a moldáv Ilie Sprincean - Oleg Nuta duó.

Kép forrása. mkksz.hu

Viszont azt nem tudhatjuk, hogy a magyarok mennyire taktikáztak tegnap, vagyis maradt-e bennük két-három másodperc, de erre most megkaphattuk a választ. Jól kapták el a rajtot fiaink, az első kettő hely egyikén haladtak, melyet a féltávig meg is tartottak. A táv második felén lassan megérkeztek rájuk a többiek, akik szépen lassan el is mentek mellettük. A végén még belehúztak a mieink, szorossá téve a befutót. Végül az érem nem sikerült, de Jonatánék mindent kiadtak magukból, ez most a hatodik helyre volt elég.

2020. július 07. (kedd)

A játékra és a próbajátékosok tesztelésére is jó alkalmat jelentenek a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség nyári kispályás megméretései.

Elkészült a kupa és a bajnokság versenykiírása

A BVSC, a III. ker. TVE, a Szeged és a Honvéd lesz a címvédő DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának ellenfele a Magyar Kupa csoportkörében.

Munkaruhát öltöttek a kézilabdázók

2020. július 06. (hétfő)

Megkezdte a felkészülést a 2020/2021-es szezonra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Borulni fognak idén az erőviszonyok

Ahhoz, hogy kialakítsák az amerikai futballisták idei versenynaptárát, felméréseket is végzett a szövetség a csapatok között.