Franciaország az élen, Magyarország az 51.
A világbajnok Franciaország vezeti a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) friss világranglistáját, melyet csütörtökön hoztak nyilvánosságra.
A FIFA múlt hónapban nem adott ki rangsort, ugyanis még az oroszországi világbajnokság előtt bejelentette: a vb után jelentősen átalakul a férfi világranglista pontszámítása, amely már a magyar származású amerikai sportvezető és fizikus, Élő Árpád által kidolgozott és az ő nevét viselő rendszer alapján zajlik, ahogyan a sakkozóknál is. Az első, új számítás szerinti listán a világbajnok francia csapat hat helyet javítva átvette a vezetést, mögötte a második helyen a vb-bronzérmes belga válogatott áll, míg a képzeletbeli dobogó harmadik fokát a vb-negyeddöntős Brazília foglalja el. A vb-ezüstérmes horvát válogatott a huszadikról a negyedik helyre lépett előre. A tornán címvédőként már a csoportkörben búcsúzott a német csapat, amely az elsőről a 15. helyre csúszott vissza, s 2005 óta először esett ki az első tízből.
MTI-fotó: Czagány Balázs felvétele
A rangsorban a magyarok helyezése nem változott, azaz továbbra is az 51. helyen áll a válogatott. A magyarok Nemzetek Ligája-ellenfelei közül Görögország a 42., Finnország a 62., Észtország pedig a 94. pozíciót foglalja el. Az újfajta ranglistaszámítás szerint minden mérkőzés után kapnak vagy veszítenek pontokat a válogatottak. A győzelemért egy, a döntetlenért fél pont jár, de fontosság szerint nyolc kategóriába sorolták a találkozókat. A legkisebb szorzóval (0,5) azok rendelkeznek, amelyeket nem hivatalos nemzetközi játéknapon rendeznek, a legnagyobbak (6) pedig a világbajnoki meccsek a negyeddöntőtől a fináléig. A tétmeccsek többet érnek, mint a barátságos találkozók, az erősebb ellenfelekkel szemben több pontot lehet szerezni, de a pályaválasztónak és a győzelem mértékének nem lesz jelentősége. Az oroszországi torna eredményei már szerepelnek az új rangsorban.
FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés):
1. ( 7.) Franciaország 1726 pont
2. ( 3.) Belgium 1723
3. ( 2.) Brazília 1431
4. (20.) Horvátország 1643
5. (14.) Uruguay 1627
6. (12.) Anglia 1615
7. ( 4.) Portugália 1599
8. ( 6.) Svájc 1597
9. ( 8.) Spanyolország 1580
10. (12.) Dánia 1580
11. ( 5.) Argentína 1574
12. ( 9.) Chile 1570
13. (24.) Svédország 1565
14. (16.) Kolumbia 1563
15. ( 1.) Németország 1561
...51. (51.) MAGYARORSZÁG 1409
-MTI-
A rovat további hírei: Sport
Dunaújvárosi ezüst a kontinensviadalon
2025. jún. 10.
A DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára a szekszárdi Jámbor Lottival szerzett ezüstérmet a portugáliai Maraton Európa-bajnokság tizenkilenc kilométeres számában.
Előnyben a DFC
2025. jún. 09.
Hátrányból fordítva aratott 2-1-es győzelmet az ISA Haladás elleni osztályozó első felvonásán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.
Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál
2025. jún. 08.
Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.
Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n
2025. jún. 08.
Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.
A harmadosztályért küzd a DFC
2025. jún. 07.
Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.
Távozik a DKKA vezetőedzője
2025. jún. 07.
Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.
Újra örömmel versenyeztek
2025. jún. 06.
Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.