Hazai éremeső a Dunaferr Kupán

2018. szeptember 25. (kedd) 8:05 - doszerk

Összesen huszonhat éremmel zárták a hétvégén megrendezett Dunaferr Kupa küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának versenyzői.

A nem túl kedvező időjárás ellenére is rendkívül népes mezőnnyel rendezte meg a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya szombaton és vasárnap a Dunaferr Kupa elnevezésű viadalt. A kétnapos megméretésen az egyesület szinte összes versenyzője rajthoz állt, s dacolva az időjárási körülményekkel, tudásuk legjavát nyújtva igyekeztek a lehető legjobb eredmény elérni erős ellenfeleikkel szemben. A dunaújvárosi fiatalok alaposan ki is tettek magukért, ugyanis tizenhárom aranyérem mellett hét ezüsttel és hat bronzzal zárták a viadalt.

A Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya külön köszönettel tartozik városunk önkormányzatának a verseny szárazföldi területeinek biztosításáért, az ISD Dunaferrnek a verseny támogatásáért, az ISD Portolannak a kikötői öböl biztosításért, továbbá az ISD Powernek a közművek szolgáltatásáért. Emelet köszönik, Id. Sándor Péter úrnak a stég rendelkezésére bocsájtását, valamint a dunaújvárosi vízirendészeti rendőrőrs munkatársainak hathatós segítségét és együttműködését abban, hogy ezúttal is sikerült kiválóan megrendezni az egyesület évzáró versenyét.

A Dunaferr SE versenyzőinek dobogós eredményei

K1 ffi U16 500 m
Decsi Márk 2. hely

K2 ffi U15 - U16 500 m
Decsi Márk-Árva Bálint 1. hely
Rónai Márton-Perger Máté 2. hely

K1 ffi U15 - U16 3 x 200 m váltó
Decsi Márk-Árva Bálint-Perger Máté 1. hely

K1 ffi U14 2000 m
Kovács Bendegúz 1. hely
Éberhardt Richárd 3. hely

K1 ffi U13 2000 m
Kovács Bendegúz 1. hely

MK1 női U10 2000 m
Kovács Boglárka 1. hely

MK1 ffi U8 2000 m
Egei Bence 3. hely

MK1 női U9 2000 m
Katona Sára 3. hely

K1 ffi U13 - U14 3 x 200 m váltó
Koós Marcell-Éberhard Richárd-Kovács Bendegúz 1. hely

C-1 női felnőtt 500 méter
Kulcsár Dorina 1. hely

K-1 női serdülő U16 500 méter
Boldis Csenge 1. hely

K-1 női serdülő U15 500 méter
Decsi Dorina 3. hely

C-1 férfi masters 500 méter
Pető Zsolt 3. hely

C-1 férfi felnőtt 500 méter
Pető Ákos 2. hely

C-1 női felnőtt 200 méter
Kulcsár Dorina 1. hely

C-1 férfi masters 200 méter
Pető Zsolt 3. hely

C-1 férfi felnőtt 200 méter
Pető Ákos 2. hely

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 2000 méter
Pető Ákos 1. hely

K-1 női serdülő U16 2000 méter
Boldis Csenge 2. hely

C-1 férfi kölyök U14 2000 méter
Tunyogi Ádám 1. hely

PC-2 szabadidős 500 méter
Slihoczki Dániel - Slihoczki Vince 1. hely

TC-4 szabadidős 500 méter
Kiss Levente Tibor-Varga Gábor-Tóth Bence-Juhász Bálint 1. hely
Slihoczki Dániel-Slihoczki Vince-Györkő Huba-Dohárszki Ábel 2. hely

C-1 férfi kölyök U13-U14 3x200 méter váltó
Tücsök Bence-Tunyogi Ádám-Mádai Csanád 2. hely

A rovat további hírei: Sport

Duna-parti sikerműhely

Duna-parti sikerműhely

2019. június 27. (csütörtök)

A Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztálya kortól, nemtől, hajótípustól függetlenül megállíthatatlanul szállítja a sikereket.

A hajrában nyertek az esélyesek

A hajrában nyertek az esélyesek

2019. június 26. (szerda)

A Dunaferr Vasas és a Dunabiztos Micro együttesei jutottak be a XVII. Dunaújváros Kupa csütörtök esti fináléjába.

Elmaradt a finálé

Elmaradt a finálé

2019. június 26. (szerda)

Előfutamában az ötödik, a középfutamban a negyedik helyen végzett, így nem jutott be a kenu egyesek 200 méteres döntőjébe Hajdu Jonatán az Eurőpa Játékokon.

Justin Cseter is visszatér a DAB-hoz

Justin Cseter is visszatér a DAB-hoz

2019. június 26. (szerda)

Ugyan 2018-ban visszavonult, a kiváló csatár a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál tér vissza a pályára.

Kilencedik hely Minszkben

Kilencedik hely Minszkben

2019. június 26. (szerda)

A kilencedik helyen végzett Kiss Balázs és Dóri Bence kettőse a minszki Európa Játékok C2 1000 méteres versenyszámában.

Dózsás remeklés a Diákolimpián!

Dózsás remeklés a Diákolimpián!

2019. június 26. (szerda)

A Dózsa György Általános Iskola csapata az előkelő hatodik helyezést érte el a IV. Korcsoportos Röplabda Diákolimpia döntőjében.

Kiss Balázsék a döntőbe jutottak

Kiss Balázsék a döntőbe jutottak

2019. június 25. (kedd)

Az előfutamból még nem, de a középfutamból már bejutott az Európa Játékok fináléjába a kenu kettesek 1000 méteres számában Kiss Balázs és Dóri Bence párosa.